fbpx

Kdy má smysl osobní konzultace?

Na seminářích probíráme spoustu témat... a protože se nás tam sejde vždy několik - s různými příběhy, názory a zkušenostmi - musím celé setkání přizpůsobit skupině.

Možná ale chcete probrat jen jednou specifické téma.
Jednu konkrétní situaci.
Jednu otázku.

A nechcete ji navíc probírat před ostatními.

Právě v takové situaci je vhodná osobní konzultace:

V soukromí a pouze mezi čtyřma očima probereme to, co vás zajímá.

A během konzultace si nejen ujasníte, jak ve vaší situaci postupovat (a co naopak nedělat). Ale získáte také jasnou představu dalších kroků: Takových, které vám dodají sebejistotu, že to zvládnete.


 

Jak samotná konzultace probíhá?

Posadím vás do křesla, nasvítím vás velkou lampou a začnu vás vyslýchat? Samozřejmě, že ne :-).

Protože ale nejdříve musím pochopit, s jakou situací přicházíte, musím si vše poslechnout:

Na začátku tedy mluvíte. Popisujete. Vysvětlujete. Ukazujete na příkladech. Zkrátka, přibližujete mi celou situaci a váš pohled tak, aby jej pochopila ve všech souvislostech.

Já se přitom ptám na doplňující otázky. Ujasňuji si, co jasné není. Zajímají mě detaily.

A pomalu se začínáme bavit o tom, jaké jsou v této situaci možnosti.

Bavíme se o variantách, které si můžete vybrat.

Probíráme pro a proti těch vybraných.

Odhalujeme nová řešení, která vás zatím nenapadla.

Promýšlíme, kterou vybrat a jaké to bude mít důsledky.

A domlouváme se na tom, jak postupovat, aby to všechno klaplo.


 

Bude se vám někdo posmívat nebo z vás dělat hlupáka?

Když mi bylo 20, měla jsem pocit, že život je jednoduchý: Stačí se rozhodnout, co chci dosáhnout. A potom jen pracovat na tom, aby se to stalo.

S každým přibývajícím rokem jsem ale dospěla k závěru, že život plyne různými cestičkami a zákrutami. Čeká na nás mnoho nástrah (a někdy pastí). Musíme se proplétat labyrintem vztahů. V rodině. V práci. Mezi přáteli. A to s sebou přináší spoustu pádů, přešlapů a chyb.

Během našeho setkání nebudu tedy tím, kdo se bude pohoršovat nad tím, proč jste něco, co víte, že chcete udělat, neudělali už dávno. Nebudu se tvářit povýšeně a udělovat vám teoretické rady, které jsou ale v praxi k ničemu. A už vůbec se vám nebudu smát, když přehlédnete jasnou cestu z vaší situace.

Moc dobře totiž vím, jak složité je někdy to rozhodnutí udělat. Jak bezvýchodně se může nějaká situace zdát. Jak protichůdné mohou být naše pocity. A jak neviditelné pro nás může být řešení, na které potom společně přijdeme.

Nečekejte tedy přednášku, láteření nebo "dobré rady do pečiva" (tj. v praxi nepoužitelné).

K našemu setkání přistoupím od první minuty s pokorou:

Jsem si moc dobře vědoma toho, že vaše současná situace není důsledkem pouze vašich rozhodnutí, ale důsledkem okolností, vztahů, rodinných vlivů, pracovních příležitostí, zdravotního stavu, vztahových kompromisů a často také náhody.

Z vlastí praxe, práce s několika tisíci absolventů mých přednášek a desítkami mých osobních klientů ale vím, že každá situace, každý vztah a každá otázka má řešení

... a právě to na naší konzultaci společně najdeme.


 

Kolik to stojí, kde se potkáme a jak dlouho konzultace trvá?

Úvodní dvouhodinová jednorázová konzultace v mé kanceláři (nebo na jiném vhodném místě) v Olomouci stojí 3000 Kč + DPH / 2 hod. Navazující konzultace jsou samozřejmě možné a při pravidelných dlouhodobých setkáních také cenově výhodnější, vždy ale probíhají ve dvouhodinových blocích: Tak, aby naše setkání mělo smysl a nebylo jen rychlým klouzáním po povrchu, které nic nevyřeší.

Obvyklým místem konzultací je tedy Olomouc (dobré zprávy: Pendolinem jste tu i z Prahy jen za cca 2 hodiny), pokud ale potřebujete, abych se s vámi setkala na vašem pracovišti nebo za vámi přijela, paušální cestovné činí 5000 Kč + DPH kamkoliv v ČR.


 

Kolikrát se uvidíme?

To záleží na vás: Můžeme se setkat jen jednou. Nebo se můžeme potkávat pravidelně.

Někteří klienti potřebují probrat jen jedno konkrétní téma a základní dvouhodinová konzultace je tak pro ně dostačující.

Jiný se několikrát vrátí, protože potřebujeme reagovat na vývoj toho, co se odehrálo.

A s dalšími pracují i několik let, protože k sobě vzájemně získáme hlubokou důvěru, naše setkání jim přinášejí výsledky a přicházejí tak konzultovat celou řadu situací, které jim práce, podnikání, vztahy, rodiny a život přináší.