Dobrý den, prosím o radu.

Mám přítele, který neustále kouká na cizí ženy a komentuje, jak jim to sluší v šatičkách a jak se mu to líbí. Já nosím šaty ven občas a doma pořád. Když jsem mu řekla, že mě jeho očumování a komentování ponižuje, začal na mě hulákat, že když to nemá doma, musí si to kompenzovat jinde, sebral se a odjel na celou noc pryč.

Strašně mě to urazilo a dotklo se mě to. Prosím o radu, jestli Vám to připadne normální a v pořádku a má smysl dál udržovat takový vztah, je nám oběma 50 let. Snažím se mu vysvětlit, že je pro mě nepraktické nosit šaty a sukně pořád, vždy je z toho akorát scéna.

Děkuji za odpověď.

(Dotaz 2029)

 


 

Dobrý den,

zajímalo by mě, jestli váš přítel komentuje a chválí jen cizí ženy nebo jestli složí občas poklonu i vám. Nejspíš to bude ‘pes, který štěká, ale nekouše’, mlsnými pohledy nikomu neublíží, ale chápu, že je to velmi nepříjemné někdy i ponižující, pokud to dělá ve vaší přítomnosti.

Na druhou stranu vám dává zcela jasně najevo, co se mu líbí a co ho okouzluje. Nevím, jestli problém je pouze v těch šatech nebo jestli přítele přitahují celkově atraktivní, usměvavé, přitažlivé a sexy ženy, ale žena může mít šmrnc a sex-appeal určitě i v padesáti.

Pokud si s přítelem jinak rozumíte a je vám spolu hezky, můžete vyzkoušet udělat mu radost a když vyrazíte někam spolu, vzít si vždy šaty nebo sukni a podpatky a do práce, na nákupy, s kamarádkami si chodit vesele v kalhotách. Samozřejmě pouze v případě, že byste to nevnímala jako velké sebepopření a nátlak, ale chtěla mu tím skutečně udělat radost.

Může vás také zajímat:  Vztahová poradna: Manžel měl "slečnu". Co dál?

Pokud vám vadí i jiné věci, nejste ve vztahu spokojená a nerozumíte si, pak jsou pohledy věnované jiným ženám nejspíš jen třešničkou na dortu. Důležité je, abyste byla vy spokojená sama se sebou a dokázala si sebe vážit, pak celou situaci lépe posoudíte.

Přeji vám nezbytný nadhled.

Jana Řehulková

 

O čem přemýšlíte o vašem vztahu k partnerovi, dětem, sourozencům, rodičům či kolegům v práci vy? Popište mi svou situaci v diskrétní vztahové poradně a společně najdeme cestu dál. Osobně, po telefonu či emailem.