Když se rozhodujete, jestli do poradny vůbec zavolat či přijít

Stydíte se zavolat nebo přijít do poradny? Nebo máte obavu z toho, že to bude ztráta času?

Já těm vašim obavám vlastně rozumím:

Svěřovat se s trápením ve svém vztahu není jednoduché. Musíme si totiž připustit, že něco nefunguje. A uznat chybu, trápení nebo selhání, to dokážou jen ti nejsilnější z nás.

Na této stránce jsem proto shromáždila část z reakcí, které mi klienti po našich schůzkách nebo hovorech posílají… a po jejich pročtení můžete sami usoudit, zda to má smysl…

(A pokud chcete začít na zlepšení vašeho vztahu okamžitě, můžete začít Manželskou záchrankou.)

Jana Řehulková

Mgr. Jana Řehulková, MBA

Mediátor · Poradce · Kouč · Lektor

Fakt to pomůže? Co říkají klienti…

Vážená paní Řehulková,

před nějakým časem jsem s Vámi řešil problematiku nevěry manželky. Dostal jsem od Vás mnoho cenných rad, pocit sebeúcty a určitě jste mi dokázala zvednout i sebevědomí.

Považuji teď za důležité Vám poděkovat a říct, že jste měla ve všem pravdu, a že vše dobře dopadlo. Tedy alespoň to teď tak cítím 🙂

Přeji Vám ve Vaší velmi důležité práci mnoho úspěchů a hodně spokojených klientů. Já Vás na své cestě životem budu vřele doporučovat všem svým známým, u kterých budu vědět, že si takové skvělé rady a pomoc zaslouží.

Přeji Vám krásný den 🌞

Honza

klient

Chtěla bych vám moc poděkovat, paní Řehulková, za váš přístup a odbornou pomoc. Navštívila jsem vás z toho důvodu, že jsem se dlouhý čas nemohla dostat z rozchodu a myslela jsem si, že je se mnou něco špatně.

Setkání s vámi mi velmi pomohlo. Cítila jsem se velmi příjemně a nebála jsem se o čemkoliv mluvit. Došlo mi spoustu nových věcí, a především jsem se na ně díky vám začala dívat z jiného úhlu pohledu. Jsem ráda, že jsem dostala odvahu a zkusila vztahové poradenství, i když nejsem ve vztahu. Velmi mě to posunulo i co se týká vztahu k sobě samé. Když jsme odcházela, cítila jsem velkou úlevu, jako bych sundala několikakilový batoh, který už nemusím tahat s sebou.

Pokud někoho trápí rozchod nebo nějaké opakující se špatné vzorce ve vztazích, určitě doporučuji paní Řehulkovou navštívit. Věřím, že Vám pomůže stejně jako mně a zase se posunete v životě o další kus dál.

Petra S.

klient

Pozorně čtu příspěvky na Vašich webových stránkách, poslouchám Vaše podcasty a sleduji videa na YouTube. Jsou velmi pěkně zpracovaná a z Vašeho projevu je cítit velký zájem o pomoc lidem a o práci, kterou děláte. Vašeho přístupu si velice cením. Je smysluplný a Vaše nasazení, lidskost a profesionalitu klienti skutečně ocení.

Díky Vám jsem si připomněla důležitost zásadních věcí a momentů, které by člověk ve vztazích neměl opomíjet. Velmi Vám za to děkuji a pokud budu potřebovat další rady a ujasnění, s důvěrou se na Vás obrátím.

Martina

klient

Rád bych poděkoval za společné setkání s mou manželkou u Vás v poradně. Přiznám se, že jsem k vám jel nastavený dost skepticky. Představoval jsem si ženskou ‘přesilovku’… dvě ženy se do mě pustí a já tam budu sedět jako… “vinen”.

Ale oproti mému skeptickému očekávání byl nakonec úplný opak pravdou. Setkání bylo velmi příjemné a oba dva jsme měli prostor vyjádřit svůj pohled na věci, které se nám zdály dlouhodobě neřešitelné. A dostali jsme velmi konstruktivní a inspirativní tipy, jak situaci řešit. A už teď pomalu jedeme podle nastaveného ‘harmonogramu’.

Při odchodu jsem se cítil “o 5 kg lehčí”, všechno ze mě spadlo. Takže pánové… chlapi.. nemějte strach, v poradně paní Jany vám vážně nikdo neublíží, naopak! A při dobré vůli obou stran tam každý najde své řešení. Určitě doporučuji.

Adam

klient

Chci vám moc poděkovat za váš čas a podporu v našem vztahu. Moc jste mu svým 7denním vztahovým restartem pomohla, hezky krok po kroku. Mohu říct, že jsem nadšená jak to funguje. Bude to ještě nějakou dobu trvat, ale aspoň vím, že na vše už nejsem sama. Ještě jednou děkuji, jste úžasná, mějte se krásně.

Marie

absolventka 7denního restartu

Slovy nedokážeme vyjádřit ten pocit štěstí, vděčnosti a nadšení, že nám paní Řehulková přišla do cesty v pravý čas.

Citlivý, osobní přístup, profesionální pohled, bohaté zkušenosti, rady a tipy jsou opravdu k nezaplacení.

Sezení s paní Řehulkovou bylo tou nejlepší investicí do našeho vztahu. Vztahu, ve kterém jsme potřebovali pomoci s komunikací a připravit se na příchod děťátka k nám do rodiny, čemu předejít apod.

Nechtěli jsme podcenit přípravu a prevence je podle mě zásadní. Určitě je vhodné vyhledat kouče dříve, než jako poslední záchranu. A paní Řehulková je odbornice s velmi lidským přístupem a pohledem na věc.

Sami jsme přirozeně otevírali další a další témata, která jsme potřebovali řešit, nejedná se o žádné zpovídání. Sezení je uvolněné, přirozené a prvotní chvilkový stres velmi rychle s pozitivním přístupem paní Jany opadne.

Co ještě dále velmi kladně hodnotím, je přístup paní Řehulkové i po ukončení sezení. Věnovala se nám nad rámec svého času, sepsala nám tipy, o kterých jsme mluvili a byla s námi i dále v kontaktu. Velmi jí záleží na spokojenosti klientů a my za to moc děkujeme.

Veškeré tipy a poznatky s manželem postupně zavádíme do praxe.

Z celého srdce za vše děkujeme a do budoucna víme, že se na paní Řehulkovou můžeme s důvěrou obrátit.

Katka a Honza

klienti

Opravdu jste nám velice sedla a věřte, že nás i v budoucnu budete mít na krku :-) Přemýšlím, že bych k Vám docházela i sama na mentoring a koučink, ať už v osobním životě nebo třeba v budoucí práci.

Myslím si, že je důležité mít v životě průvodce jako jste Vy, někoho, kdo ukáže jinou stránku věci a perspektivu, ať se jedná o jakoukoliv oblast v životě. A nikoho jiného už hledat nebudu. Budeme ale moc rádi dále docházet i oba, jsou to pro nás důležité schůzky, které nás budou posouvat dál a dál.

Naše partnerská situace se zlepšila, často se vracíme k vašim tipům a radám, ‘návod na přežití’ určitě zabírá. Mám už pár věcí poznamenaných, co s Vámi dál potřebuji probrat. Opravdu se snažíme a je to lepší. Bez Vás bychom ale takto nekomunikovali. Opravdu děláte úžasnou práci a budeme se k Vám vždycky těšit. Moc Vám za všechno děkujeme.

H. a E.

klienti

Patří vám velký dík. Hlavně za možnost vrátit do vztahu tu blízkost a lásku, které nás spojovaly na začátku. Moc mi pomohl a stále pomáhá váš 7denní restart. Potěšilo mě, že i manžel našel tu odvahu a sílu si výzvou projít. Moc děkuji za rady a vaši podporu.

O.

absolventka 7denního restartu

„Ráda bych se podělila o zkušenost z odborné pomoci vztahové poradny a setkání s paní Mgr. Janou Řehulkovou.

Náš vztah s manželem se začal kazit kvůli stavbě domu a současnému příchodu miminka na svět. Bylo to hodně náročné období, ale doufala jsem, že se to časem ustálí. Ovšem opak byl pravdou. Měli jsme čím dál méně času pro sebe a na budování vztahu. Samé starosti, povinnosti a nedorozumění. Hádky přicházely čím dál častěji a když už jsme dostavěli a mohli se radovat z nového bydlení, zjistili jsme, že se točíme v začarovaném kruhu minulých křivd, nastřádaných ublížení a výčitek, kdo toho kolik udělal, co kdo neudělal nebo udělal špatně. Došlo to až k absolutní nekomunikaci a plánování rozvodu.

Do poradny jsem zavolala s tím, že je to úplně to poslední, co ještě můžu pro záchranu našeho manželství udělat, ale už jsem v ni vlastně nevěřila. Domluvili jsme si první sezení, nejdříve pro každého z nás samostatně. Potom následovaly dvě společné návštěvy, kdy jsme s paní Řehulkovou začali prakticky řešit, jak z toho začarovaného kruhu ven.

K mému velkému překvapení (a ještě většímu manželovu) to zafungovalo úžasně a nečekaně rychle. Určitě tomu napomohl zejména citlivý přístup paní Řehulkové a její nezaujatý pohled na naši situaci. Postupně nám pomáhala se vymotat ze slepé uličky. Dávala nám oběma dostatek prostoru vyjádřit svůj názor, probrala s námi, co komu vadí, co od toho druhého očekáváme a co ve vztahu potřebujeme. Poradila, jak komunikovat lépe a pozitivněji a k čemu se nevracet, abychom se neustále netočili v kruhu.

Doporučení zafungovala vlastně už od prvního dne. Při druhém sezení jsme ještě doladili některé praktické detaily, na které jsme doma v mezičase od prvního setkání narazili… a teď, po třech měsících jsme fakticky bez hádek (pokud nepočítám půlminutovou výměnu názorů dvakrát do měsíce).

Každopádně bych podobnou pozitivní zkušenost doporučovala každému, kdo si myslí, že je ve vztahu na úplném dně a blížící se rozvod nebo rozchod je neodvratný. Může se totiž mýlit stejně, jako tehdy já. Stačilo opravdu jen pár hodin času a minimum peněz, které nás zachránily od krajního řešení, rozvodu, soudů a stresu dětí. Určitě stojí za to zkusit to a požádat o pomoc. Oba s manželem jsme jeli do poradny s tím, že si jen potvrdíme, že je to jasný konec. Ale paní Řehulková nás přesvědčila, že naděje umírá poslední, a že ztraceno je vše jen tehdy, pokud to sami vzdáme.

Ještě jednou moc děkuji za odbornou pomoc a záchranu manželství a vím, že kdyby se u nás v budoucnu  začaly případně vyskytovat nové problémy, určitě se znovu ozvu a nepodcením prevenci.“

Martina

klient vztahové poradny

Včera jsme měli 1. on-line sezení s paní Mgr. Řehulkovou. Myslím si, že pro mnoho párů je to mnohem jednodušší na organizaci a psychicky přijatelnější, než někam docházet. Mohou být ve svém domově a cítit se lépe či bezpečněji, než v neznámém prostředí.

Už po pár minutách bylo jasné, že jsme si vybrali toho pravého člověka. Byli jsme zacykleni v problémech, které jsme sice uměli pojmenovat, ale i přes oboustrannou snahu nemohli najít správné východisko. Paní magistra nám už po chvíli nabídla jednoduché řešení, pomohla nám vcítit se do toho druhého, změnit úhel pohledu. Je to člověk s bohatou praxí, a proto umí téměř obratem „uhodit hřebíček na hlavičku“.

Výhodou bylo, že jsme naši situaci začali řešit včas a že jsme měli velkou snahu náš vztah udržet/zlepšit. Po sezení partner přiznal, že před ním měl obavy, ale průběh a výsledek sezení předčil jeho očekávání. Za nás oba mohu jen a jen doporučit.“

Irena H.

klient vztahové poradny

„Děkuji. Jste naprosto na tom správném místě, protože vnímáte věci tak, jak ostatní ani nejsou schopni. A hlavně svými slovy dokážete dělat člověka lepším a nadějnějším. Děkuji za každé jedno slovo, opravdu to pro mě neuvěřitelně moc znamená a dává mi to sílu a naději do další fáze mého života. Velmi jste mi pomohla v nejhorších chvílích a několikrát mě neuvěřitelně povzbudila. Máte můj obrovský obdiv, dodáváte mi velkou motivaci k tomu, abych se v životě, v sebepoznání a vztazích posunula dopředu. Ještě jednou mockrát děkuji.
Andrea

klientka vztahové poradny

„Jít na osobní koučink bylo jedno z nejlepších rozhodnutích v mém životě. Člověk se k takovému kroku poprvé odhodlá většinou, až je na tom hodně špatně a já díky mým sezením s Janou Řehulkovou vím, že se nemusím cítit úplně na dně, abych mohla přijít.

Dostat reakci na to, o čem člověk mluví, ale navíc ještě konstruktivní zpětnou vazbu a hlavně možnost být pozorně vyslechnutý, to je opravdu k nezaplacení.

Tolik vhledů a hlavně dobrého vedení člověk od rodiny nebo kamarádů nedostane. Ne proto, že by to nedokázali, ale často nemají takový odstup, aby mohli položit ty správné otázky a říct určité věci na rovinu jako právě osobní kouč. Moc děkuji za vše.“

Daniela

klientka

„Nemohu říct nic víc, než jedno velké děkuji. Ještě párkrát si vaši odpověď pozorně přečtu, abych ukotvila ta cenná doporučení. Máte neskutečnou schopnost vyjádřit, pojmenovat, sdělovat, citlivě motivovat… a jsem vděčná, že jste mě přiměla k zamyšlení. Opravdu ze srdce děkuji za vaši energii, čas, náhled, citlivou formulaci klíčových odrazových můstků… a v neposlední řadě za empatické souznění. Z mé strany velká úcta a respekt.“
Ivana

klient vztahové poradny

Jste opravdu moc milá, hodná, vnímavá a laskavá… a hlavně profík. Moc děkuji za setkání s vámi, váš přístup, vstřícnost, loajalitu a nasazení. Jste opravdu báječný člověk.
Markéta

klientka vztahové poradny

„Děkuji moc za podporu, paní Řehulková, určitě se budu řídit vaším doporučením. Děláte moc záslužnou práci, tím, jak pomáháte lidem s těmito těžkostmi, které život přináší.“
Jana C.

klientka vztahové poradny

„Dobrý den, moc Vám děkuji za rychlou odpověď. Je to přesně, jak píšete. Díky, že jste mi pomohla utřídit si myšlenky a získat nadhled nad svou situací.“
M.

klient vztahové poradny

„Dobrý den, děkuji za tak rychlou odpověď. Sama se ve svých pocitech nevyznám, proto jsem moc ráda, že jsem se mohla svěřit, hodně mi to pomohlo. Jste moc hodná, mějte se krásně.“
Míša

klientka vztahové poradny

„Věcné vyjadřování paní lektorky. Z jejího školení jsem dospěla k názoru, že v komunikaci po telefonu dělám spoustu chyb.“
K. Vídeňská

absolventka semináře o komunikaci po telefonu

„Komunikace mezi přednášejícími a posluchači. Hodnocení testů, řešení možných situací v praxi. Natáčení na video a rozbor chování zpětně.“
Marie Čepičková

absolventka semináře obchodních dovedností

„Profesionální přístup, výborná organizace, zkušená lektorka, příjemná atmosféra.“
J. Rojt

absolvent semináře jednání se zákazníky

Má to smysl?
A nebude to jen nějaké plané tlachání?

Pokud jste se někdy snažili zhubnout, sportovat nebo se pokoušeli o nějaký důležitý výsledek, všimli jste si, jak je to mnohem jednodušší, když se o to snažíte společně? S někým dalším? Nebo kolik toho zvládnete, když se chystáte na dovolenou nebo přichází vánoce?

Jsme to stále my, ale najednou nám jde všechno líp. Rychleji. A už to není taková dřina. Nejsme na to už totiž sami. Přestaneme se topit v pochybnostech. Vidíme tu cestu ven mnohem jasněji. A proto přinesou naše setkání výsledek: Nebudete na to už totiž sami.

Jak taková konzultace probíhá?
Posadím vás do křesla, nasvítím vás velkou lampou a začnu vás vyslýchat? Samozřejmě, že ne :-).

Protože ale nejdříve musím pochopit, s jakou situací přicházíte, musím si vše poslechnout:

Na začátku tedy mluvíte. Popisujete. Vysvětlujete. Ukazujete na příkladech. Zkrátka, přibližujete mi celou situaci a váš pohled tak, aby jej pochopila ve všech souvislostech.

Já se přitom ptám na doplňující otázky. Ujasňuji si, co jasné není. Zajímají mě detaily.

A pomalu se začínáme bavit o tom, jaké jsou v této situaci možnosti.

Bavíme se o variantách, které si můžete vybrat.

Probíráme pro a proti těch vybraných.

Odhalujeme nová řešení, která vás zatím nenapadla.

Promýšlíme, kterou vybrat a jaké to bude mít důsledky.

A domlouváme se na tom, jak postupovat, aby to všechno klaplo.

Bude se vám někdo posmívat nebo z vás dělat hlupáka?
Během našeho setkání nebudu nikdy tím, kdo se bude pohoršovat nad tím, proč jste něco, co víte, že chcete udělat, neudělali už dávno. Nebudu se tvářit povýšeně a udělovat vám teoretické rady, které jsou ale v praxi k ničemu. A už vůbec se vám nebudu smát, když přehlédnete jasnou cestu z vaší situace.

Moc dobře totiž vím, jak složité je někdy to rozhodnutí udělat. Jak bezvýchodně se může nějaká situace zdát. Jak protichůdné mohou být naše pocity. A jak neviditelné pro nás může být řešení, na které potom společně přijdeme.

Nečekejte tedy přednášku, láteření nebo “dobré rady do pečiva” (tj. v praxi nepoužitelné).

Jsem si moc dobře vědoma toho, že vaše současná situace není důsledkem pouze vašich rozhodnutí, ale důsledkem okolností, vztahů, rodinných vlivů, pracovních příležitostí, zdravotního stavu, vztahových kompromisů a často také náhody.

Z vlastí praxe, práce s několika tisíci absolventů mých přednášek a desítkami mých osobních klientů ale vím, že každá situace, každý vztah a každá otázka má řešení

… a právě to na naší konzultaci společně najdeme.

Kolik to stojí, kde se potkáme a jak dlouho konzultace trvá?
Chcete-li pomoc a podporu při řešení vztahů s partnery, rodiči, dětmi, kolegy či šéfy, podrobnosti a možné varianty najdete kliknutím sem.
Jak často se uvidíme?
To záleží na vás: Můžeme se setkat jen jednou. Nebo se můžeme potkávat pravidelně.

Někteří klienti potřebují probrat jen jedno konkrétní téma a základní dvouhodinová konzultace je tak pro ně dostačující.

Jiný se několikrát vrátí, protože potřebujeme reagovat na vývoj toho, co se odehrálo.

A s dalšími pracují i několik let, protože k sobě vzájemně získáme hlubokou důvěru, naše setkání jim přinášejí výsledky a přicházejí tak konzultovat celou řadu situací, které jim práce, podnikání, vztahy, rodiny a život přináší.

Jak si domluvit schůzku?

Videa a články z praxe, které vám také pomohou

Video: Komunikujete spolu nebo si také povídáte?

Video: Komunikujete spolu nebo si také povídáte?

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak a o čem doma s partnerem mluvíte? Jaká jsou témata, která probíráte? Co spolu řešíte a na čem se domlouváme? A hlavně - jak si vzájemně nasloucháte a jak se u těch rozhovorů cítíte?...

Máte podzimní depku?

Máte podzimní depku?

Podzimní depresivní nálada se často zaměňuje s podzimní depresí. Deprese je vážná diagnóza, při které je nutné obrátit se na psychologa či psychiatra. Podzimní depresivní nálady jsou spíše krátkodobějšího charakteru, jedná se o podzimní splíny související se sychravým...

TEST: Jaký typ citové vazby ve vztazích je ten váš?

TEST: Jaký typ citové vazby ve vztazích je ten váš?

Každý z nás přistupuje ke vztahu podle toho, jaký typ citové vazby navazuje ke svému partnerovi. Podle toho jsou naše vztahy buď úspěšně nebo selhávají… podle toho zvládáme komunikaci, konflikty, emoce… a podle toho se stále stejné vzorce chování objevují v našich...

Video: Přestal reagovat? Neodpovídá? Ghosting… a jak na něj

Video: Přestal reagovat? Neodpovídá? Ghosting… a jak na něj

"Vůbec tomu nerozumím… byli jsme na super výletě, choval se ke mně hezky, plánovali jsme wellness víkend. A teď? Nebere mi telefon, neodpovídá na zprávy, zablokoval si mě na sociálních sítích. Mám stažený žaludek a si se zblázním, jestli se mi neozve… vůbec to...

Video: Proč si nemůžu nikoho najít?

Video: Proč si nemůžu nikoho najít?

Jste už delší dobu sami. Rádi byste našli vhodného partnera a stále se to nedaří. Když už se s někým seznámíte, vždycky se časem objeví nějaký problém a vztah skončí skoro dřív, než začal. Nevíte, kde hledat, máte pocit, že se nemáte kde seznámit. Víte, jaký protějšek...

Video: Už to mezi vámi není, co to bývalo?

Video: Už to mezi vámi není, co to bývalo?

Na začátku to bylo jiné, byli jsme více zamilovaní. Znamená to, že se to mezi námi pokazilo? Je to vůbec ještě láska? Máme spolu zůstat, když se naše city tak proměnily? Je to ten pravý vztah? Proč se ke mně nechová jako dřív? Možná už mě nemiluje… Jsou vám tyto úvahy...

Podcast 07 – Odpuštění: Cesta ke zlepšení vztahů i zdraví

Podcast 07 – Odpuštění: Cesta ke zlepšení vztahů i zdraví

Zášť, křivda, vztek, dotčenost, ublíženost... jsou pro nás škodlivé emoce, zvláště pokud je zažíváme opakovaně a dlouhodobě. Škodí našim vztahům, mentálnímu zdraví a jsou jedním z faktorů vzniku mnoha nemocí. Nahromaděný stres je nebezpečný pro lidské zdraví a jednou...

„Jsou to vztahy mezi lidmi, jež dávají životu cenu.“

Wilhelm Von Humboldton