Stydíte se zavolat nebo přijít do poradny? Nebo máte obavu z toho, že to bude ztráta času

Já těm vašim obavám vlastně rozumím 😇

Svěřovat se s trápením ve svém vztahu není jednoduché. Musíme si totiž připustit, že něco nefunguje. A uznat chybu, trápení nebo selhání, to dokážou jen ti nejsilnější z nás.

Na této stránce jsem proto shromáždila část z reakcí, které mi klienti po našich schůzkách nebo hovorech posílají… a po jejich pročtení můžete sami usoudit, zda to má smysl. (A pokud chcete začít na zlepšení vašeho vztahu okamžitě, můžete začít Manželskou záchrankou.)

Co říkají klienti...

Dobrý večer, Jani,

srdečně vás zdravíme a chceme vám s půlročním odstupem ještě jednou moc poděkovat za vaši pomoc a zejména za to, že jste “přibrzdila” náš definitivní rozchod… a rozvod. Jen díky vám jsme dali našemu vztahu ještě šanci, i když už jsme měli dlouhodobě pocit, že je na úplném konci. Díky vaší trpělivost, citlivosti a pozitivnímu přístupu se nám s vaší pomocí podařilo uvidět znovu naději a najít k sobě postupně cestu. A lásku a důvěru a blízkost. Pravidelné návštěvy u vás v poradně nás za ten skoro rok a půl naučily spolu opět komunikovat, naslouchat si a vážit si jeden druhého. Jsme již půl roku na cestě, na kterou jste nám posvítila a oba pevně věříme, že na ní už zůstaneme a nesejdeme z ní. Vážíme si veškeré podpory, které se nám od vás dostalo a že jsme to díky vám nevzdali. Ještě jednou moc a moc za vše děkujeme.

Hanka a Vláďa
klienti

Dobrý den paní Řehulková,

byli jsme u Vás s partnerkou před měsícem na konzultaci, kde jsme podrobně probrali naši situaci a vy jste nám dala spoustu cenných rad a tipů i nezávislý pohled na náš vztah.

Snažíme se dle Vašich doporučení na našem vztahu pracovat a musím překvapeně říci, že se nám to daří, a že je to vlastně mnohem snadnější, než jsme čekali.

Chtěl bych Vám za sebe velmi poděkovat za Váš milý přístup, nezaujatý pohled a cenná doporučení. Jak jste říkala, posvítila jste nám na cestu a my po ní teď jdeme stále kupředu.

Ještě jednou děkuji a přeji Vám hezké dny

klient

Dobrý den, Jani,

moc vás zdravím před Velikonocemi a chci vám napsat pár řádků… a především vám neskonale poděkovat za vše, s čím jste mi tak moc pomohla. Jen a jen díky vám jsem po letech konečně důstojně zvládla odchod z toxického vztahu, ale hlavně při tom (a potom) s vaší podporou našla sama sebe. Opravdu jen díky vám, vašemu zájmu, lidskosti, odbornosti, empatii, pochopení i vaší pozitivní energii mám zpět svou spokojenost, hrdost, sebevědomí, sebeúctu a především radost ze života.

A právě proto, ze jsem dnes díky vám úplně jiný člověk, než ta utrápená chudinka, co za vámi přišla na začátku minulého roku, mohu se teď radovat nejen ze života, ale i z nového vztahu. Už téměř 3 měsíce mám po svém boku toho nejbáječnějšího muže a cítím se milovaná a opečovávaná. Přesně, jak jste říkala, že až budu zcela v pořádku já, vstoupí mi do života ten, koho si zasloužím.

Ještě jednou vám za vše z celého srdce děkuji a moc vás přeji všem, kteří svou situaci sami nezvládají. Užijte si krásné svátky jara.

Marta
klient

Vážená paní Řehulková,

před nějakým časem jsem s Vámi řešil problematiku nevěry manželky. Dostal jsem od Vás mnoho cenných rad, pocit sebeúcty a určitě jste mi dokázala zvednout i sebevědomí.

Považuji teď za důležité Vám poděkovat a říct, že jste měla ve všem pravdu, a že vše dobře dopadlo. Tedy alespoň to teď tak cítím 🙂

Přeji Vám ve Vaší velmi důležité práci mnoho úspěchů a hodně spokojených klientů. Já Vás na své cestě životem budu vřele doporučovat všem svým známým, u kterých budu vědět, že si takové skvělé rady a pomoc zaslouží.

Přeji Vám krásný den 🌞

Honza
klient

Díky Janko! Díky Vám se děje něco, co jsme absolutně nečekali! Ze slz a trápení jsme šťastnější, než kdy dřív, a plánujeme rodinu!

Christie a partner
klient

Dnešní on-line konzultace s Vámi byla skvělá. Jsem zvyklá spíš na osobní setkání, na které bych si za jiných okolností ráda počkala. Nejen že jste si na mě vyhradila místo skoro ze dne na den, ale ještě jste mi jako vždycky velmi pomohla s traumatickými situacemi. On-line nebo osobně, bylo to stejně kvalitní. Naopak se v domácím prostředí člověk ještě cítí tak nějak víc komfortně a nemusí nikam jezdit.

Natálie
klient

I když znám ten pocit, že jediná “opravdová” konzultace musí být osobní, tak naše online konzultace naprosto překonala moje očekávání. Dala mi směr, energii i pocit pochopení. Absolutně jsem neměl pocit, že by byl výsledek méně efektivní. Vlastně naopak. Protože ta možnost ponořit se do sebe, ve svém prostředí, nenarušená cestou na setkání, dala celé konzultaci úplně nový rozměr. Takže to velmi doporučuji. Pragmaticky uvažující navíc ocení efektivitu a ušetřenou cestu.

Jakub
klient

Chci vám moc poděkovat za váš čas a podporu v našem vztahu. Moc jste mu svým 7denním vztahovým restartem pomohla, hezky krok po kroku. Mohu říct, že jsem nadšená jak to funguje. Bude to ještě nějakou dobu trvat, ale aspoň vím, že na vše už nejsem sama. Ještě jednou děkuji, jste úžasná, mějte se krásně.

Marie
absolventka 7denního restartu

Chtěla bych vám moc poděkovat, paní Řehulková, za váš přístup a odbornou pomoc. Navštívila jsem vás z toho důvodu, že jsem se dlouhý čas nemohla dostat z rozchodu a myslela jsem si, že je se mnou něco špatně.

Setkání s vámi mi velmi pomohlo. Cítila jsem se velmi příjemně a nebála jsem se o čemkoliv mluvit. Došlo mi spoustu nových věcí, a především jsem se na ně díky vám začala dívat z jiného úhlu pohledu. Jsem ráda, že jsem dostala odvahu a zkusila vztahové poradenství, i když nejsem ve vztahu. Velmi mě to posunulo i co se týká vztahu k sobě samé. Když jsme odcházela, cítila jsem velkou úlevu, jako bych sundala několikakilový batoh, který už nemusím tahat s sebou.

Pokud někoho trápí rozchod nebo nějaké opakující se špatné vzorce ve vztazích, určitě doporučuji paní Řehulkovou navštívit. Věřím, že Vám pomůže stejně jako mně a zase se posunete v životě o další kus dál.

Petra S.
klient

Rád bych poděkoval za společné setkání s mou manželkou u Vás v poradně. Přiznám se, že jsem k vám jel nastavený dost skepticky. Představoval jsem si ženskou ‘přesilovku’… dvě ženy se do mě pustí a já tam budu sedět jako… “vinen”.

Ale oproti mému skeptickému očekávání byl nakonec úplný opak pravdou. Setkání bylo velmi příjemné a oba dva jsme měli prostor vyjádřit svůj pohled na věci, které se nám zdály dlouhodobě neřešitelné. A dostali jsme velmi konstruktivní a inspirativní tipy, jak situaci řešit. A už teď pomalu jedeme podle nastaveného ‘harmonogramu’.

Při odchodu jsem se cítil “o 5 kg lehčí”, všechno ze mě spadlo. Takže pánové… chlapi.. nemějte strach, v poradně paní Jany vám vážně nikdo neublíží, naopak! A při dobré vůli obou stran tam každý najde své řešení. Určitě doporučuji.

Adam
klient

Pozorně čtu příspěvky na Vašich webových stránkách, poslouchám Vaše podcasty a sleduji videa na YouTube. Jsou velmi pěkně zpracovaná a z Vašeho projevu je cítit velký zájem o pomoc lidem a o práci, kterou děláte. Vašeho přístupu si velice cením. Je smysluplný a Vaše nasazení, lidskost a profesionalitu klienti skutečně ocení.

Díky Vám jsem si připomněla důležitost zásadních věcí a momentů, které by člověk ve vztazích neměl opomíjet. Velmi Vám za to děkuji a pokud budu potřebovat další rady a ujasnění, s důvěrou se na Vás obrátím.

Martina
klient

Opravdu jste nám velice sedla a věřte, že nás i v budoucnu budete mít na krku :-) Přemýšlím, že bych k Vám docházela i sama na mentoring a koučink, ať už v osobním životě nebo třeba v budoucí práci.

Myslím si, že je důležité mít v životě průvodce jako jste Vy, někoho, kdo ukáže jinou stránku věci a perspektivu, ať se jedná o jakoukoliv oblast v životě. A nikoho jiného už hledat nebudu. Budeme ale moc rádi dále docházet i oba, jsou to pro nás důležité schůzky, které nás budou posouvat dál a dál.

Naše partnerská situace se zlepšila, často se vracíme k vašim tipům a radám, ‘návod na přežití’ určitě zabírá. Mám už pár věcí poznamenaných, co s Vámi dál potřebuji probrat. Opravdu se snažíme a je to lepší. Bez Vás bychom ale takto nekomunikovali. Opravdu děláte úžasnou práci a budeme se k Vám vždycky těšit. Moc Vám za všechno děkujeme.

H. a E.
klienti

“Ráda bych se podělila o zkušenost z odborné pomoci vztahové poradny a setkání s paní Mgr. Janou Řehulkovou.

Náš vztah s manželem se začal kazit kvůli stavbě domu a současnému příchodu miminka na svět. Bylo to hodně náročné období, ale doufala jsem, že se to časem ustálí. Ovšem opak byl pravdou. Měli jsme čím dál méně času pro sebe a na budování vztahu. Samé starosti, povinnosti a nedorozumění. Hádky přicházely čím dál častěji a když už jsme dostavěli a mohli se radovat z nového bydlení, zjistili jsme, že se točíme v začarovaném kruhu minulých křivd, nastřádaných ublížení a výčitek, kdo toho kolik udělal, co kdo neudělal nebo udělal špatně. Došlo to až k absolutní nekomunikaci a plánování rozvodu.

Do poradny jsem zavolala s tím, že je to úplně to poslední, co ještě můžu pro záchranu našeho manželství udělat, ale už jsem v ni vlastně nevěřila. Domluvili jsme si první sezení, nejdříve pro každého z nás samostatně. Potom následovaly dvě společné návštěvy, kdy jsme s paní Řehulkovou začali prakticky řešit, jak z toho začarovaného kruhu ven.

K mému velkému překvapení (a ještě většímu manželovu) to zafungovalo úžasně a nečekaně rychle. Určitě tomu napomohl zejména citlivý přístup paní Řehulkové a její nezaujatý pohled na naši situaci. Postupně nám pomáhala se vymotat ze slepé uličky. Dávala nám oběma dostatek prostoru vyjádřit svůj názor, probrala s námi, co komu vadí, co od toho druhého očekáváme a co ve vztahu potřebujeme. Poradila, jak komunikovat lépe a pozitivněji a k čemu se nevracet, abychom se neustále netočili v kruhu.

Doporučení zafungovala vlastně už od prvního dne. Při druhém sezení jsme ještě doladili některé praktické detaily, na které jsme doma v mezičase od prvního setkání narazili… a teď, po třech měsících jsme fakticky bez hádek (pokud nepočítám půlminutovou výměnu názorů dvakrát do měsíce).

Každopádně bych podobnou pozitivní zkušenost doporučovala každému, kdo si myslí, že je ve vztahu na úplném dně a blížící se rozvod nebo rozchod je neodvratný. Může se totiž mýlit stejně, jako tehdy já. Stačilo opravdu jen pár hodin času a minimum peněz, které nás zachránily od krajního řešení, rozvodu, soudů a stresu dětí. Určitě stojí za to zkusit to a požádat o pomoc. Oba s manželem jsme jeli do poradny s tím, že si jen potvrdíme, že je to jasný konec. Ale paní Řehulková nás přesvědčila, že naděje umírá poslední, a že ztraceno je vše jen tehdy, pokud to sami vzdáme.

Ještě jednou moc děkuji za odbornou pomoc a záchranu manželství a vím, že kdyby se u nás v budoucnu začaly případně vyskytovat nové problémy, určitě se znovu ozvu a nepodcením prevenci.”

Martina
klient vztahové poradny

“Včera jsme měli 1. on-line sezení s paní Mgr. Řehulkovou. Myslím si, že pro mnoho párů je to mnohem jednodušší na organizaci a psychicky přijatelnější, než někam docházet. Mohou být ve svém domově a cítit se lépe či bezpečněji, než v neznámém prostředí.

Už po pár minutách bylo jasné, že jsme si vybrali toho pravého člověka. Byli jsme zacykleni v problémech, které jsme sice uměli pojmenovat, ale i přes oboustrannou snahu nemohli najít správné východisko. Paní magistra nám už po chvíli nabídla jednoduché řešení, pomohla nám vcítit se do toho druhého, změnit úhel pohledu. Je to člověk s bohatou praxí, a proto umí téměř obratem „uhodit hřebíček na hlavičku“.

Výhodou bylo, že jsme naši situaci začali řešit včas a že jsme měli velkou snahu náš vztah udržet/zlepšit. Po sezení partner přiznal, že před ním měl obavy, ale průběh a výsledek sezení předčil jeho očekávání. Za nás oba mohu jen a jen doporučit.”

Irena H.
klient vztahové poradny

“Děkuji. Jste naprosto na tom správném místě, protože vnímáte věci tak, jak ostatní ani nejsou schopni. A hlavně svými slovy dokážete dělat člověka lepším a nadějnějším. Děkuji za každé jedno slovo, opravdu to pro mě neuvěřitelně moc znamená a dává mi to sílu a naději do další fáze mého života. Velmi jste mi pomohla v nejhorších chvílích a několikrát mě neuvěřitelně povzbudila. Máte můj obrovský obdiv, dodáváte mi velkou motivaci k tomu, abych se v životě, v sebepoznání a vztazích posunula dopředu. Ještě jednou mockrát děkuji.“

Andrea
klientka vztahové poradny

„Jít na osobní koučink bylo jedno z nejlepších rozhodnutích v mém životě. Člověk se k takovému kroku poprvé odhodlá většinou, až je na tom hodně špatně a já díky mým sezením s Janou Řehulkovou vím, že se nemusím cítit úplně na dně, abych mohla přijít.

Dostat reakci na to, o čem člověk mluví, ale navíc ještě konstruktivní zpětnou vazbu a hlavně možnost být pozorně vyslechnutý, to je opravdu k nezaplacení.

Tolik vhledů a hlavně dobrého vedení člověk od rodiny nebo kamarádů nedostane. Ne proto, že by to nedokázali, ale často nemají takový odstup, aby mohli položit ty správné otázky a říct určité věci na rovinu jako právě osobní kouč. Moc děkuji za vše.“

Daniela
klientka

“Nemohu říct nic víc, než jedno velké děkuji. Ještě párkrát si vaši odpověď pozorně přečtu, abych ukotvila ta cenná doporučení. Máte neskutečnou schopnost vyjádřit, pojmenovat, sdělovat, citlivě motivovat… a jsem vděčná, že jste mě přiměla k zamyšlení. Opravdu ze srdce děkuji za vaši energii, čas, náhled, citlivou formulaci klíčových odrazových můstků… a v neposlední řadě za empatické souznění. Z mé strany velká úcta a respekt.”

Ivana
klient vztahové poradny

“Jste opravdu moc milá, hodná, vnímavá a laskavá… a hlavně profík. Moc děkuji za setkání s vámi, váš přístup, vstřícnost, loajalitu a nasazení. Jste opravdu báječný člověk.“

Markéta
klientka vztahové poradny

“Děkuji moc za podporu, paní Řehulková, určitě se budu řídit vaším doporučením. Děláte moc záslužnou práci, tím, jak pomáháte lidem s těmito těžkostmi, které život přináší.”

Jana C.
klientka vztahové poradny

“Dobrý den, moc Vám děkuji za rychlou odpověď. Je to přesně, jak píšete. Díky, že jste mi pomohla utřídit si myšlenky a získat nadhled nad svou situací.”

M.
klient vztahové poradny

“Dobrý den, děkuji za tak rychlou odpověď. Sama se ve svých pocitech nevyznám, proto jsem moc ráda, že jsem se mohla svěřit, hodně mi to pomohlo. Jste moc hodná, mějte se krásně.”

Míša
klientka vztahové poradny

“Věcné vyjadřování paní lektorky. Z jejího školení jsem dospěla k názoru, že v komunikaci po telefonu dělám spoustu chyb.”

K. Vídeňská
absolventka semináře o komunikaci po telefonu