„Před Manželskou záchrankou jsem netušila, že se doma zase můžeme smát, bavit a být spolu rádi tak, jako když jsme spolu začínali...“

Videoprůvodce „Manželská záchranka“ pomůže vrátit do vašeho manželství radost a schopnost spolu mluvit, žít a bavit se bez obav, že vás ten druhý okamžitě potrestá výčitkou, hádkou či uražením... do tří měsíců nebo i dříve.

„Co se ti zase nelíbí?“
„Proč tady musím všechno dělat jenom já...?“
„A tím tónem máš na mysli co jako?“
„Kolikrát ti mám říkat, že...“
„To mi snad děláš naschvál...“

Možná ty věty, výčitky a povzdechy znáte z domu taky: Dřív jste spolu mluvili, smáli se a bavili. Dnes jen řešíte organizační pokyny typu "kdo, co, kdy a kam". A v horším případě se „bavíte“ tím, že si vzájemně jen vyčítáte, kdo co (ne)udělal, jak to (ne)dělal, jak se u toho (ne)tvářil a co tím (ne)myslel.

Místo toho, abyste se domů každý den na svého partnera těšili, otevíráte dveře s obavami, „co zase bude“.Jedna špatná věta, jedno špatné slovo, jeden špatný pohled... a jste zase v sobě.

Dobrou zprávou je, že nejste sami. A ještě lepší je, že to můžete do tří měsíců (nebo dříve) změnit.

Jak? 

Kdo může za to, že se váš vztah tak změnil
(a zda má ještě šanci)

Nejdříve vás uklidním:

To, že spolu už tolik nemluvíte, nespíte nebo si nepovídáte, není jen a pouze vaše chyba.

Na začátku jste totiž byli jen pro sebe. Všechno bylo snadné a v pohodě. A životní starosti byly daleko. Dnes máte mnohem víc povinností, starostí a zodpovědnosti. A protože nejste lehkomyslní a záleží vám na tom, aby se vám v životě, ve výchově, v práci a ve vztazích dařilo, musíte svou pozornost, zájem a energii dělit.

Na sebe a vašeho partnera vám tak už nezbývá tolik času, co dřív. Z vašich snů a přání se vám daří realizovat jen část. A místo toho, aby vám byl ten druhý zdrojem radosti a potěšení, je to naopak právě on či ona, čí chování vás frustruje:

 • Nepodporuje vás tolik, kolik potřebujete.
 • Nelíbí se vám, jak se k vám chová a jak na vás reaguje.
 • Necítíte se už tak propojeni, jako dřív.
 • A jak to ve vás trvale bublá, čím dál častěji to přeteče...

Z drobného opomenutí je najednou „problém“. Ze smíchu je pláč. A místo toho, abyste se na sebe těšili, se jeden či oba tomu druhému raději vyhýbáte.

Tou dobrou zprávou je, že s tím můžeme právě dnes ještě něco udělat. Tou špatnou ale je, že pokud se to ani nezkusíte změnit a bude to u vás takto pokračovat dál, časem nastane celkové odcizení...

Můžete vaše manželství ještě zachránit... nebo je už pozdě?

Když nad dnešní situací u vás doma mávnete rukou s tím, že se to nějak zase samo utřepe, vyřeší a znovu bude fajn, otevřeně vám musím říct, že strkáte hlavu do písku: 

"Samo" se to sice změní... ale spíš k tomu horšímu.

Vašemu partnerovi začne být jedno, jak se cítíte a co prožíváte.
Stanete se pro něj pouhým „dodavatelem“ jídla, peněz, bydlení či sexu.
A i když se pak budete snažit váš vztah a vaše manželství napravit, třeba v nějaké manželské poradně, bude už pozdě.

Jak to vím?

Jako vztahová poradkyně se totiž každý týden ve své vztahové poradně právě s takovými páry, které doma už spolu nedokáží normálně mluvit a jen se dohadují, sekýrují, peskují a vzájemně obviňují.

V poradně jim sice ukazuji způsoby, jak to změnit.
Snažíme se to jejich domácí peklo společně zmírnit a napravit.
Ale smutnou realitou je, že toto všechno funguje jen do určitého bodu, který v každém manželství hrozí...

... tzv. hranice rozpadu.

Hrozí i vám překročení hranice rozpadu?

Pět otázek, které odhalí, jak dalece je váš vztah a manželství ohroženo

1. Těšíte se z práce domů (A)... nebo se spíš obáváte, „co zase bude“ (B)?
2. Vybavíte si snadněji pět věcí, které máte na partnerovi rádi (A)... nebo spíš pět věcí, které vás štvou (B)?
3. Povídáte si každý den o tom, co kdo z vás zažil (A)... nebo se vaše komunikace omezila na nezbytné „technické“ záležitosti (B)?
4. Svěřujete se svému partnerovi (A)... nebo raději důležité věci proberete s někým jiným (B)?

Pokud jste odpověděli „B“ 3x nebo více, nemám pro vás dobrou zprávu: Když to nezastavíte, dnešní hádky a konflikty vaše manželství postupem času rozloží natolik, že se začne rozpadat.

Jakmile totiž hranici rozpadu ve vztahu překročíte, není už cesty zpět. V tu chvíli totiž jeden či druhý podvědomě snahu žít společně a pro toho druhého už vzdal. Dal z manželství tzv. „vnitřní výpověď“. A vlastně už jen přežívá, bez zájmu o toho druhého... do doby, než potká někoho jiného nebo se jednoho dne odstěhuje.

Když do mé manželské a vztahové poradny přijde pár v této rozpadové fázi, pomáhám jim situaci pochopit. Uvědomit si, co ještě mohou (a co už bohužel nemohou) udělat a napravit. A v duchu si zoufám „proč nepřišli dřív?“

Na těch párech, které přijdou včas, totiž vidím, jak se jim daří své problémy, hádky a konflikty dostat pod kontrolu a zvládnout. Jak se postupně vrací do doby, kdy se na sebe vzájemně těšili. Jak se zase cítí spolu, pochopeni a šťastní, že toho druhého vedle sebe mají.

A právě proto, abych pomohla zabránit zbytečným rozpadům manželství co nejvíce párům v ČR (a možná i tomu vašemu), jsem připravila diskrétního videoprůvodce, který do vašeho vztahu opět probudí ten zájem a nadšení z druhého, po kterém se vám tak stýská...

Manželská záchranka: Jak ukončit hádky, výčitky a boj o vzájemné pochopení, sex, peníze, děti či volný čas... než se váš vztah nenávratně rozpadne

Videoprůvodce „Manželská záchranka“ pomůže vrátit do vašeho manželství radost a schopnost spolu mluvit, žít a bavit se bez obav, že vás ten druhý okamžitě potrestá výčitkou, hádkou či uražením... do tří měsíců nebo i dříve.

"Děkuji za záchranu manželství: Už jsme plánovali rozvod, ale pomohla jste nám z toho začarovaného kruhu křivd, ublížení a výčitek ven..."

"Náš vztah s manželem se začal kazit kvůli stavbě domu a současnému příchodu miminka na svět. Bylo to hodně náročné období, ale doufala jsem, že se to časem ustálí. Ovšem opak byl pravdou. Měli jsme čím dál méně času pro sebe a na budování vztahu. Samé starosti, povinnosti a nedorozumění. Hádky přicházely čím dál častěji a když už jsme dostavěli a mohli se radovat z nového bydlení, zjistili jsme, že se točíme v začarovaném kruhu minulých křivd, nastřádaných ublížení a výčitek, kdo toho kolik udělal, co kdo neudělal nebo udělal špatně. Došlo to až k absolutní nekomunikaci a plánování rozvodu.

Do poradny jsem zavolala s tím, že je to úplně to poslední, co ještě můžu pro záchranu našeho manželství udělat, ale už jsem v ni vlastně nevěřila. Domluvili jsme si první sezení, nejdříve pro každého z nás samostatně. Potom následovaly dvě společné návštěvy, kdy jsme s paní Řehulkovou začali prakticky řešit, jak z toho začarovaného kruhu ven.

K mému velkému překvapení (a ještě většímu manželovu) to zafungovalo úžasně a nečekaně rychle. Určitě tomu napomohl zejména citlivý přístup paní Řehulkové a její nezaujatý pohled na naši situaci. Postupně nám pomáhala se vymotat ze slepé uličky. Dávala nám oběma dostatek prostoru vyjádřit svůj názor, probrala s námi, co komu vadí, co od toho druhého očekáváme a co ve vztahu potřebujeme. Poradila, jak komunikovat lépe a pozitivněji a k čemu se nevracet, abychom se neustále netočili v kruhu.

Doporučení zafungovala vlastně už od prvního dne. Při druhém sezení jsme ještě doladili některé praktické detaily, na které jsme doma v mezičase od prvního setkání narazili… a teď, po třech měsících jsme fakticky bez hádek (pokud nepočítám půlminutovou výměnu názorů dvakrát do měsíce).

Každopádně bych podobnou pozitivní zkušenost doporučovala každému, kdo si myslí, že je ve vztahu na úplném dně a blížící se rozvod nebo rozchod je neodvratný. Může se totiž mýlit stejně, jako tehdy já. Stačilo opravdu jen pár hodin času a minimum peněz, které nás zachránily od krajního řešení, rozvodu, soudů a stresu dětí. Určitě stojí za to zkusit to a požádat o pomoc. Oba s manželem jsme jeli do poradny s tím, že si jen potvrdíme, že je to jasný konec. Ale paní Řehulková nás přesvědčila, že naděje umírá poslední, a že ztraceno je vše jen tehdy, pokud to sami vzdáme.

Ještě jednou moc děkuji za odbornou pomoc a záchranu manželství a vím, že kdyby se u nás v budoucnu  začaly případně vyskytovat nové problémy, určitě se znovu ozvu a nepodcením prevenci."


Martina, klientka vztahové poradny

Vy ale nemusíte nikam jezdit. Nikomu se svěřovat.
A nikde přiznávat, že to u vás doma není dokonalé

Chápu, že zajít do manželské poradny je pro některé páry – byť vědí, že mají ve vztahu problémy – z nějakého (zbytečného) důvodu potupné a stydí se.

Právě s Manželskou záchrankou ale nikomu nic odhalovat, přiznávat či odkrývat nemusíte:

Celého průvodce jsem připravila tak, že si jej pustíte v soukromí na svém telefonu, tabletu či počítači. Nikdo nebude vědět, že je sledujete. Nikam se nemusíte objednávat. Nikomu se nemusíte svěřovat. A při objednání dokonce ani nechci vaši adresu; jen jméno a email.

Jakmile se pro Manželskou záchranku rozhodnete, pošlu vám přístupové heslo.

V době, kdy budete mít klid, chuť a náladu, si můžete jednotlivé části pustit (je jich přes šedesát). V soukromí je sledovat. Odpovědět na jednoduchý kvíz. Stáhnout si a vyzkoušet si aktivitu pro daný týden. Sám, sama... nebo v páru. Zaposlouchat se do příběhů ostatních z mé vztahové poradny. Nahlédnout do způsobů, jakými jinde své problémy řešili a vyřešili. A najít tak cestu a způsob, jak ochránit před hrozbou rozpadu i vaše manželství.

A to celé za cenu jedné kávy denně: Kompletní průvodce si pořídíte za 5980 Kč nyní jen za 2990 Kč. A každý den této tříměsíční reaktivace vašeho vztahu tak vyjde na cca 33 Kč. Neutratíte každý den víc třeba právě za to kafe či něco sladkého?

Káva vás ale probudí a povzbudí jen na chvíli. Vašem vztahu a manželství ale nijak nepomůže. A druhý den bude stav u vás doma stejný a vy z toho zase zoufalí. Už ale nemusíte...

S Manželskou záchrankou totiž každý den vaši domácí situaci zlepšíte natolik, že už za několik týdnů uvidíte a ucítíte změnu...

Jak vám Manželská záchranka pomůže změnit domácí atmosféru už během několika týdnů

Pochopíte, z čeho vaše konflikty skutečně vznikají

Hádky o nevyklizenou myčku, pohozené oblečení nebo minuty zbytečného čekání mají důvod jinde, než v tom, co bylo vysloveno.

V průvodci si ukážeme, co jsou ty skutečné zdroje partnerských konfliktů. Proč je nikdy nevyslovíme nahlas. A jak číst mezi řádky, abychom pochopili, na co máme skutečně reagovat.

Uvidíte cestu a způsob, jak zbytečným hádkám zabránit a zvládnout ty, které vypuknou

Různé názory na to, jak žít společný život, jsou přirozené. Když ale budeme toho druhého jen kritizovat (či on nás), konstruktivní diskuse se rychle promění v emotivní útoky a obranu. A výsledkem budou jen pocuchané nervy.

V průvodci si proto ukážeme, jak nejen žádat druhého o změnu (a přijímat jeho žádosti), ale také jak zvládat i nabíhající či rozvinutý konflikt. Tak, aby nevypukla domácí válka.

Zbavíte se hádek a konfliktů, které váš vztah vedou na hranici rozpadu

Ono známé české rčení by mohlo znít: "Tak dlouho si uši vzájemně namáháme, až se jednoho dne utrhnou... a vztah rozpadne". A právě tomu v tomto průvodci zabráníme.

Jestliže je náš vztah pomyslným součtem pozitivních "vkladů", kterými do něj přispíváme (či "výběry" narušujeme), Manželská záchranka jej pomůže opět nastavit do plusu. Tak, aby vám spolu bylo líp. A tak, abyste se ze společnosti toho druhého zase těšili.

Kdo vás bude Manželskou záchrankou provázet a proč se na ni obrací páry z celé ČR

Mgr. Jana Řehulková je vztahový poradce a kouč s mezinárodní certifikací. Pomáhá řešit vztahové a partnerské konflikty a neshody už desítky let. Nejdříve soukromě a posléze profesionálně pro veřejnost, vede kurzy komunikace (více jak 7200 absolventů), působí jako vztahová mediátorka, lektorka a poradkyně, vede osobní (i online) partnerskou poradnu. Mezi její klienty z celé ČR patří jak páry a jednotlivci, kteří spolu teprve začínají, tak dlouholeté manželské a partnerské dvojice, kteří narazili na zeď vzájemné únavy, neporozumění a odlišností. Pomáhá jim najít cestu dál. Tak, aby zase našli to, co je k sobě na začátku přivedlo. Tak, aby si vzájemně znovu „zavoněli“. A tak aby ten jejich společný život byl sice provázen přirozenými diskusemi, dohady a půtkami, ale aby na jejich konci mohli toho druhého zase s důvěrou a otevřeností obejmout s jistotou, že k sobě patří. (A ano, neradí jen z praxe svých stovek klientů, ale sama je také vdaná... a to už 25 let.)

Co říkají klienti vztahové poradny

Andrea

klientka vztahové poradny

"Dává mi to sílu a naději do další fáze mého života..."

Děkuji. Jste naprosto na tom správném místě, protože vnímáte věci tak, jak ostatní ani nejsou schopni. A hlavně svými slovy dokážete dělat člověka lepším a nadějnějším. Děkuji za každé jedno slovo, opravdu to pro mě neuvěřitelně moc znamená a dává mi to sílu a naději do další fáze mého života. Velmi jste mi pomohla v nejhorších chvílích a několikrát mě neuvěřitelně povzbudila. Máte můj obrovský obdiv, dodáváte mi velkou motivaci k tomu, abych se v životě, v sebepoznání a vztazích posunula dopředu. Ještě jednou mockrát děkuji.

Ivana C.

klientka vtzahové poradny

"Jsem vděčná, že jste mě přiměla k zamyšlení..."

Nemohu říct nic víc, než jedno velké děkuji. Ještě párkrát si vaši odpověď pozorně přečtu, abych ukotvila ta cenná doporučení. Máte neskutečnou schopnost vyjádřit, pojmenovat, sdělovat, citlivě motivovat… a jsem vděčná, že jste mě přiměla k zamyšlení. Opravdu ze srdce děkuji za vaši energii, čas, náhled, citlivou formulaci klíčových odrazových můstků… a v neposlední řadě za empatické souznění. Z mé strany velká úcta a respekt.

Jana C.

klientka vztahové poradny

"Určitě se budu řídit vaším doporučením..."

Děkuji moc za podporu, paní Řehulková, určitě se budu řídit vaším doporučením. Děláte moc záslužnou práci, tím, jak pomáháte lidem s těmito těžkostmi, které život přináší

Irena H.

klientka vztahové poradny

"...pomohla nám vcítit se do toho druhého, změnit úhel pohledu"

Včera jsme měli první on-line sezení s paní Mgr. Řehulkovou. Myslím si, že pro mnoho párů je to mnohem jednodušší na organizaci a psychicky přijatelnější, než někam docházet. Mohou být ve svém domově a cítit se lépe či bezpečněji, než v neznámém prostředí.

Už po pár minutách bylo jasné, že jsme si vybrali toho pravého člověka. Byli jsme zacykleni v problémech, které jsme sice uměli pojmenovat, ale i přes oboustrannou snahu nemohli najít správné východisko. Paní magistra nám už po chvíli nabídla jednoduché řešení, pomohla nám vcítit se do toho druhého, změnit úhel pohledu. Je to člověk s bohatou praxí, a proto umí téměř obratem „uhodit hřebíček na hlavičku“.  

Výhodou bylo, že jsme naši situaci začali řešit včas a že jsme měli velkou snahu náš vztah udržet/zlepšit. Po sezení partner přiznal, že před ním měl obavy, ale průběh a výsledek sezení předčil jeho očekávání. Za nás oba mohu jen a jen doporučit.

Jasné a srozumitelné kroky, kterými vás Manželská záchranka provede...

1

Modul 1: Jsme normální, když se hádáme? Co vypovídá typ a zaměření našich hádek o našem konkrétním vztahu?

To, jestli se doma hádáte, samo o sobě nic nevypovídá: Někoho totiž italská domácnost přímo baví a klidným soužitím by se ukousal. Jiní zase spolu žijí v takovém poklidu, že sebemenší konflikt je rozhodí. To nejpodstatnější je ale to, o čem se dohadujete. A jak. V tomto modulu tedy vaše hádky prozkoumáme. Zjistíme, odkud pramení. A zkusíme s tím hned na začátku něco udělat.

2

Modul 2: Proč se do doma skutečně hádáme, jak to zjistit

To, co říkáme, je často jen malou částí toho, co skutečně chceme vyjádřit. Říkáme sice: „Zase jsi nevynesl ten koš“. Ale cítíme: „Už mě nemá rád, protože dřív se snažil a teď na to (a na mě) kašle“. Důvody, pro které se hádáme a věty, které přitom vyslovujeme, jsou tedy jen náznakem toho, co nám skutečně vadí. A co bychom chtěli v našem vztahu zlepšit. V tomto modulu se tedy podíváme na to, jak ty skutečné důvody rozpoznat. Jak číst mezi řádky. A jak se vyjadřovat tak, aby ten druhý pochopil, co chceme. Aby těch nedorozumění a dohadů (o tom, co kdo myslel a jak to myslel), bylo méně. 

3

Modul 3: Nejčastější a nejbolestivější témata hádek a konfliktů, kdy jsou řešitelné a kdy se s nimi musíme naučit žít

Při společném soužití narážíme na to, že každý z nás má jinou představu o tom, jak by to mělo vypadat a probíhat. A pokud si to neumíme vyříkat nehádavým způsobem, logicky z toho nastávají konflikty: Vy chce X, ten druhý Y a už to jede. V tomto modulu se tedy podíváme na nejčastější témata konfliktů, o co v nich jde... a jak se o nich bavit, až zase nastanou, jinak.

4

Modul 4: Jak se o problémech ale tedy bavit, aby z toho nevznikla hádka/válka

Jak vy, tak váš partner máte pusu i uši. Umíte mluvit. A na první pohled je tedy nesmyslné říkat dospělým lidem, jak se o čemkoliv bavit. Vždyť v tom máte už desítky let zkušeností! V praxi ale narážíme na to, že ten způsob a forma, kterou třeba už několik desítek let používáme, je právě tím důvodem, proč se ten druhý stahuje a mlčí. Proč neřekne, co si myslí nebo co skutečně chce. Nebo proč na cokoliv, co řekneme, naopak okamžitě reaguje protiútokem. V tomto modulu se tedy podíváme na časté chyby, kterých se ve svém vyjadřování dopouštíme. Jak tím ovlivňujeme i reakci toho druhého. A poznáte několik způsobů, jak totéž vyjádřit různými formami... a sami si můžete ihned vyzkoušet, jaké zlepšení to okamžitě do vašeho vztahu přinese.

5

Modul 5: Když emoce přemůžou rozum: Co dělat, když logika/rozum/po dobrém nefunguje a já nebo partner nedokážeme vypnout v konfliktu emoce

Vím, že jako rozumní lidé se doma snažíte probírat ta problematické témata nejdřív v klidu. Chvíli se o tom klidně a rozumně bavíte. Ale pak jeden z vás něco řekne, ten druhý v tom uslyší výtku, výčitku, kritiku nebo nespokojenost. Ten první se začne bránit, obhajovat či vysvětlovat. A než se nadějete, už se zase válčí: Ať se snažíte sebevíc, emoce přemůžou rozum a za chvíli sama sebe slyšíte, jak říkáte věci, které už při jejich vyslovení víte, že ničemu nepomůžou a situaci jen zhorší. V tomto modulu se podíváme, jak tyto situace předvídat. Jak je zvládat. A poznáte také několik technik, jak rozvinutý slovní souboj utnout... než toho budete oba litovat.

6

Modul 6: Jak problém vyřešit, když to ten druhý řešit nechce a naši snahu a diskusi bojkotuje

Když víme, v čem je problém, ale ten druhý to tak nevidí (nebo nechce řešit), je to nesmírně frustrující: „Proč nad tím zavírá oči? Proč dělá mrtvého brouka? To mi dělá naschvál? Proč...?“ Někdy je pasivita a mlčení toho druhého skutečně sobecká manipulace. Často je to ale spíše nepochopení a hlavně neschopnost vidět celou věc z té druhé strany. Protože když pak nahlédne na věc z druhé strany, sám se zhrozí, co že to (ne)dělal. V tomto modulu se tedy podíváme na to, jak partnera přivést k tomu, aby se na situaci dokázal podívat z obou stran. A pomůžeme mu tím pochopit, proč je jeho pasivita či nezájem pro nás tak frustrující.

7

Modul 7: Jak nastartovat trvalou změnu komunikace a porozumění v našem vztahu

Problémy, hádky, konflikty a potíže vznikají ve všech vztazích a manželství. Ale vždy máme dvě možnosti: Buď si jen hájit to své a přístupem „já, já a jenom já“ převálcovat, ubít argumenty či udolat křikem toho druhého. Ale tím ho jen přivedeme do stavu vnitřní výpovědi. A pak už je jen malý krůček k tomu, aby nám dal celkovou výpověď. V tomto modulu proto projdeme to hlavní, na co bychom si měli v komunikaci s partnerem dávat pozor. Získáte (a vysvětlím vám) 10bodový program proměny párové/manželské komunikace. A když jej pak budete skutečně dodržovat (není to nic složitého), během několika týdnů uvidíte, jak se ta atmosféra u vás doma mění: Už se nebudete bát tomu druhému cokoliv říct, aniž by vybuchl nebo začalo peklo. Už zase spolu budete mluvit jako přátelé. A už zase se u vás začne dít to, po čem dnes skrytě toužíte.

Bonus

Proměnu k lepšímu vám pomůžou udržet bonusové doprovodné materiály

Deník manželské záchrany

Abyste si uvědomili, o čem se doma skutečně hádáte, jak často a jak (ne)bezpečné tyto konflikty jsou pro váš vztah, s videoprůvodcem získáte i Deník manželské záchrany v PDF, který si sami stáhnete a vytisknete. A vysvětlím vám, jak s ním pracovat a co si do něj psát.

Dotazníky a checklisty

K tomu, abychom problémy v našem vztahu dokázali změnit, musíme také vědět, kdo je vlastně způsobuje a jak. Jak velký podíl na tom má náš partner či partnerka. A jak velký my sami. S videoprůvodcem proto získáte i několik dotazníků/testů, které vám to pomohou odhalit.

Ukázky a postupy pro nekonfliktní komunikaci

Hádky často vznikají nikoliv kvůli tomu, co tomu druhému vadí... ale často kvůli tomu, jak to ten druhý vyjadřuje, jak si o změnu (ne)říká a jak se u toho chová. Získáte tedy postupy pro vyjádření své nespokojenosti/přání nekonfliktním způsobem... tak, abyste ji doma mohli zkusit a zbavit se zbytečných hádek všude tam, kde vznikají kvůli špatnému výběru slov či formy.

Jak rychle se vaše manželství rozpadne, když nic nezměníte?

Ano, nic nedělat a nechat problémy vyhnít je také cesta, jistě. A oba kolem sebe ty páry, které to tak udělaly, vidíme: Chodí kolem sebe, jako by ten druhý neexistoval. Jejich komunikace se zúžila jen na strohé pokyny a žádosti. V jedné místnosti spolu nevydrží. A když je k tomu přinutíte, za chvíli sami musíte na vzduch: Abyste unikli té zlobě, zášti a zklamání, které z nich sálá. Každým projevem, pohledem, tónem svého hlasu a pohybem dávají totiž tomu druhému najevo: „Všechno je to tvoje chyba, za to můžeš ty!“. Fakt chcete skončit jako oni?

Ano, můžete se doma dál hádat o každou hloupost, zuřivě mlčet, zatvrzele odmítat pokusy druhého, jízlivě komentovat jeho chování nebo se vzájemně trestat různými drobnými nebo velkými naschvály. Ale jak dlouho bude trvat, než se jeden z vás sebere a odejde? Nebo někde potká víc porozumění, zájmu a vřelejší přijetí?

Pokud jste hranici rozpadu ještě nepřekročili, Manželská záchranka je právě ten diskrétní pomocník, který takovým důsledkům zabrání. Procházíme v ní totiž stejnou cestou, jako v osobní manželské poradně. Odhalujeme ona bolavá místa, nenaplněná přání a důvody konfliktů, které vás dnes tak frustrují. A hledáme (a nacházíme) nové cesty, jak naše trápení vyřešit (či obejít). Jak spolu mluvit (a řešit neshody) tak, abychom si pod sebou (a naším vztahem) nekopali hrob. A jak mezi sebou znovu najít tu vzájemnou důvěru a radost z tohoto druhého, se kterou jsme kdysi spolu začínali.

Poznáte se: Které z následujících vět znáte z domu, protože je říkáte vy nebo váš partner?

 • Já jsem ti to říkala(a)!
 • S tebou je problém, že...
 • Jak se to ke mně chováš?!
 • Kolikrát ti mám říkat, abys...
 • Já nejsem nějaké tvoje služka!
 • Co ti zase přelítlo přes nos?
 • Ty mě ale vůbec neposloucháš!
 • Tobě vůbec nemá smysl cokoliv vysvětlovat!
 • Měl(a) bys ses nad sebou zamyslet!
 • Mě už nebaví se tě pořád o něco doprošovat...
 • Co to zase meleš za nesmysly?!
 • Chováš se jako ředitel(ka) zeměkoule!
 • Mohl(a) by ses laskavě uklidnit!
 • Nemluv se mnou tímto tónem!
 • Já tady taky vůbec nemusím být!
 • No dobře, jak myslíš...!

Tyto (a další podobné) výčitky, stížnosti a nářky často končí hádkou. A zbytečně: Tu frustraci a nespokojenost, kterou se jejich prostřednictvím snažíme vyjádřit, totiž můžeme vyslovit tak, že se ten druhý naštve, začne bránit, vybuchne nebo stáhne do mlčení. Nebo o změnu v chodání tohoto druhého můžeme požádat tak, aby ji pochopil, přijal a snažil se fakt změnit. A i na způsoby, jak toho dosáhnout, se v Manželské záchrance spolu podíváme.

100% postupy & Aktivity, které váš vztah zlepší.
to vám slibuji
Vaše Jistota, že vám manželská záchranka pomůže situaci doma zlepšit

Projděte si krokem za krokem celý videoprůvodce. Pusťte se do aktivit, činností a pokusů, které si ukážeme a vysvětlíme v Deníku manželské záchrany. A pokud se vám ani po absolvování celého průvodce a jeho aktivit nepodaří posunout váš vztah a komunikaci ani o krok k lepšímu, pak nebudete spokojeni ani vy, ani já.

V Manželské záchrance jsem připravila pomyslnou mapu, postupy a návody... a jakmile na tuto cestu vyrazíte, váš vztah se začne měnit. Nestačí ale samozřejmě jen vykouknout "ven" ze zajetých kolejí, udělat tam pár kroků a pak se zase vrátit domů s tím, že je to tam jiné, neznámé a proto se raději vrátím k těm známým, ale neperspektivním návykům.

Aby tedy byla celá záchranka pro váš vztah přínosem, musíte se na začátku rozhodnout (ideálně oba), že chcete celou tu cestu projít a neotočit se zpátky hned u první překážky.

Znamená to tedy, že musíte celého průvodce projít a začít ta doporučení uplatňovat? No samozřejmě, že ano :-) Vždyť o to nám tady přece společně jde: Aby vám bylo v manželství zase líp. A to se stane jen tehdy, pokud nebudete dělat to, co jste dělali doteď... tak, jak jste to dotěď dělali... ale začnete své chování, přístup, reakci a postupy měnit. V Manželské záchrance si ukážeme, jak na to. A máte tak jistotu, že vám tato „mapa“ ukáže cestu, jak se k cíli dostat. 

Pokud přitom celou Manželskou záchranku krok za krokem projdete a provedete i všechny aktivity z Deníku manželské záchrany, ale změnu k lepšímu ve vašem manželství to nepřinese, jednoduše mi o tom do 90 dnů od provedení objednávky napíšete. Přiložíte vyplněný Deník manželské záchrany. A já vám vrátím peníze.

Při pořízení Manželské záchranky máte tedy jistotu, že - když uděláte všechny kroky z videoprůvodce a deníku - váš vztah zlepší. Nebo vám vrátím peníze. Je to fér?

Přidejte se k manželům a párům, kteří Manželskou záchrankou už úspěšně prošli

Manželská záchranka pomáhá zastavit pozvolný rozpadu vztahů kvůli hádkám a konfliktům... a pomůže i vám

Neodkládejte to na zítra. To už může být pozdě...

Do mé osobní poradny často přicházejí páry v situaci, kdy spolu už skoro nemluví. Kdy jsou na sebe tak naštvaní, že toho druhého nemůžou "už ani dýchat". A kdy je ke zmeně a zlepšení jejich vztahu čeká složitá a dlouhá cesta. Hádky, konflikty, výčitky, sekýrování, mlčení a ignorování,které je do té situacie dovedlo, mohli přitom odbourat už v jejich zárodcích Mohli se o tom, co jim na tom druhém vadí (či frustruje), pobavit bezbolestně. Mohli té změny, co si přejí, dosáhnout bez pláče, bez křiku a bez urážení se. A právě v tom vám Manželská záchranka pomůže: Odbourat z vašeho vztahu zbytečné hádky a konflikty, které nepozorovaně posouvají váš vztah k hranici rozpadu. A tomu společně zabráníme.

Odpovědi na vaše otázky

Jakou mám jistotu, že to bude fungovat? Máte nějakou záruku vrácení peněz?

Mám... a bude se vám líbit, protože je férová: Projděte si během 90 dnů od objednávky krokem za krokem celý průvodce. Pusťte se do aktivit, činností a pokusů, které si ukážeme a vysvětlíme. A pokud se vám ani po prohlédnutí všech videolekcí a aktivit z Deníku nepodaří posunout váš vztah a komunikaci ani o krok k lepšímu, pak mi o tom jednoduše napíšete, přiložíte vyplněný Deník a já vám vrátím peníze.

Znamená to, že musíte celého průvodce projít a začít ta doporučení uplatňovat? No samozřejmě, že ano :-) Vždyť o to nám tady přece společně jde: Aby vám bylo v manželství zase líp. A to se stane jen tehdy, pokud nebudete dělat to, co jste dělali doteď... ale začnete své chování, přístup, reakci a postupy měnit. V Manželské záchrance si ukážeme, jak na to. A máte tak jistotu, že vám tato „mapa“ ukáže cestu, jak se k cíli dostat.

Pokud si tedy pustíte všechny díly Manželské záchranky a vyplníte všechny listy/aktivity v Deníku manželské záchranky a přesto se ve vašem manželství žádná změna k lepšímu neprojeví, jednoduše mi o tom napíšete, přiložíte váš vyplněný Deník manželské záchrany (abych viděla, že jste fakt zkusili všechny aktivity) a já vám vrátím peníze. A máte na to celých 90 dní od objednávky. Platí?

Pomůže mi průvodce, i když jej budu absolvovat sám/sama? Nebo musíme s partnerem oba?

Výborná otázka! Jakýkoliv párový problém se vždy nejrychleji vyřeší tehdy, když se do toho pustí oba. A pokud si váš partner také uvědomuje, že to u vás není takové, jaké si to představujete, můžete Manželskou záchranku sledovat oba. Najednou. Či každý zvlášť, svým tempem. (Přístupové heslo budete mít jedno, společně jej budete sdílet.) Protože ale z praxe vím, že ve vztahu je často více nespokojený jen jeden a ten druhý méně – nebo mu ta situace dokonce vyhovuje – Manželskou záchranku jsem připravila tak, aby vás podpořila i tehdy, když se o změnu bude pokoušet jen jeden. Projdeme si totiž situace, které v domácnosti s pasivním, zatvrzelým či odmítajícím partnerem nastávají. Ukážeme si, co na takové protějšky (ne)platí. A můžete tak váš vztah pootočit k lepšímu i tehdy, když se o to budete snažit samostatně.

Dozví se někdo o tom, že „máme problémy“?

Nejdříve vás chci ubezpečit, že „problémy“ zažívá každý vztah. A to proto, že jej tvoří dva různí lidé, každý se svými tužbami, představami, zvyky a chováním. Ve vztahu se snažíme najít cestu, jak tyto dvě odlišné osobnosti sladit... a to samozřejmě občas skřípe. O tom, že sledujete Manželskou záchranku se ale kromě vás (a mě samozřejmě) nikdo dozvědět nemusí: Pokud to vy sami nikomu neřeknete. I na výpisu z účtu, kterým průvodce zaplatíte, bude uvedeno jen adresa mé webové stránky janarehulkova.cz. Žádné další podrobnosti. Jediný způsob, jakým s vámi budu komunikovat, bude emailem: Tam obdržíte své přístupové heslo. Tam dostanete čas od času další zprávy či novinky.

Můžu sledovat Manželskou záchranku anonymně? Musím vám odhalit, kdo jsem?

Při objednání Manželské záchranky od vás budu potřebovat jen vaši emailovou adresu (tam vám pošlu přístupové údaje). A jméno... ale pokud chcete zůstat absolutně anonymní, můžete je uvést fiktivní. Svou adresu uvádět nebudete, stejně jako žádné další osobní údaje. Kromě emailové adresy tedy můžete být zcela anonymní.

Jak dlouho budu mít k Manželské záchrance přístup?

Celý průvodce je připraven tak, aby vás podpořil právě teď, hned, okamžitě. Právě dnes, kdy vás ta domácí situace frustruje natolik, že si vlastně Manželskou záchranku pořizujete. A celé to dá smysl a k něčemu vám to bude jen tehdy, pokud se začnete postupy a návody z tohoto průvodce také co nejdříve řídit. Jen tak totiž nějaké změny u vás doma dosáhneme. Protože jsem ji připravila právě proto, aby vám pomohla s aktuální situací, nechci ani, abyste si ji pořídili „do šuplíku“. Aby vám jen někde ležela bez využití. Nejvhodnější doba, kdy ji využít, je tedy právě teď. A vracet se k ní můžete po dobu 12 měsíců. Můžete ji tak sledovat jednou, opakovaně či třeba stále dokola. Máte na to celý rok. 365 dní. 525 600 minut. 31 556 952 sekund.

Máte nějakou záruku vrácení peněz?

Mám... a bude se vám líbit, protože je férová: Projděte si krokem za krokem celého průvodce. Pusťte se do aktivit, činností a pokusů, které si ukážeme a vysvětlíme. A pokud se vám ani po absolvování celého průvodce a jeho aktivit nepodaří posunout váš vztah a komunikaci ani o krok k lepšímu, pak mi o tom jednoduše napíšete a já vám vrátím peníze. Znamená to, že musíte celého průvodce projít a začít ta doporučení uplatňovat? No samozřejmě, že ano :-) Vždyť o to nám tady přece společně jde: Aby vám bylo v manželství zase líp. A to se stane jen tehdy, pokud nebudete dělat to, co jste dělali doteď... ale začnete své chování, přístup, reakci a postupy měnit. V Manželské záchrance si ukážeme, jak na to. A máte tak jistotu, že vám tato „mapa“ ukáže cestu, jak se k cíli dostat. Pokud toto putování absolvujete a cíl na jejím konci nenajdete, jednoduše mi o tom napíšete a já vám vrátím peníze. K tomu je ale potřeba se tím směrem vydat a projít všemi zatáčkami. Platí?

Musím někam dojíždět? Nebo něco sledovat v určitou dobu?

Vůbec. Celá Manželská záchranka „přijede“ až k vám domů. Přímo do vašeho obýváku, kuchyně, ložnice, postele, sedačky či křesla... kdekoliv, kde se ji rozhodnete na svém telefonu, tabletu či počítači sledovat.

Co potřebuji ke sledování?

Připojení k internetu a mobilní telefon, tablet, notebook, počítač nebo „smart“ TV (která zobrazuje internetový obsah).

Musím být připojený k internetu nebo si můžu obsah stáhnout?

Manželská záchranka je online videoprůvodce, což znamená, že veškerý obsah je připraven ke sledování ve vašem klientském účtu na JanaRehulkova.cz (přístupové heslo vám pošleme ihned po úhradě objednávky) a zde si jej můžete také prohlížet, pouštět a sledovat. Vše je tedy uloženo ve vašem zákaznickém účtu, nic tedy nestahujete, na vše se díváte právě prostřednictvím klientského účtu na internetu.

Pomůže tento průvodce ve vztahu, kdy už ani nemůžeme trávit společný čas ve stejné místnosti?

Tento průvodce je určen pro vztahy, ve kterých dosud nedošlo k překročení oné kritické hranice vzájemné nenávisti, nevraživosti a odcizení (viz hranice rozpadu popsaná výše). K takovému stavu bohužel dochází tehdy, když se ponechají doutnající konflikty a problémy bez zájmu či řešení... a následně vypuknou v plnohodnotný vztahový požár či manželskou válku, kterou už v tomto průvodci vyřešit nedokážeme. V takové situaci už pomáhá jen osobní návštěva manželské poradny, a to dlouhodobá a opakovaná, protože ta náprava, pokud bude vůbec možná, vyžaduje několikaměsíční, někdy i několikaletou práci. Jak dlouho a hluboce totiž problém do vztahu zasahoval, tak téměř tak dlouho pak trvá nejen jeho řešení, ale hlavně následná obnova vzájemné důvěry a jistoty.

Shrnutí: Co ve videoprůvodci Manželské záchranka: Konflikty & hádky získáte a jak vám pomůže (a čím naopak není)

 • Po provedení objednávky a platby obdržíte přístupové heslo do Klientského centra na tomto webu a tím i přístup k online videoprůvodci Manželská záchranka: Konflikty & hádky.
 • Videoprůvodce obsahuje 60+ videolekcí, ke kterým máte přístup v jakémkoliv telefonu, tabletu či počítači připojeným na internetu.
 • Celý videoprůvodce je vám přístupný 24 hodin denně, 365 dní v roce. Nemusíte tedy čekat na nějaké vysílání nebo se jakkoliv časově přizpůsobovat: Kdykoliv, kdy budete mít volnou chvíli, chuť a náladu si můžete pustit další lekci. A vyzkoušet hned doma to, co uslyšíte.
 • Přestože je videoprůvodce koncipován jako 90denní program odbourání zbytečných hádek ve vašem manželství, získáte k němu přístup na celý rok. Kdykoliv se tak k němu můžete vracet. Kdykoliv si jej prohlížet a pouštět znovu, opakovaně. Pokaždé si tak všimnete jiného detailu, pokaždé vás napadne něco nového a právě možnost podívat se na lekce opakovaně znásobí podporu, kterou vám poskytne.
 • Protože na fungující manželství jsou vždy dva, určitě je vhodné (ba přímo ideální), abyste celý program absolvovali oba: Videoprůvodce můžete proto sledovat oba (zároveň či samostatně) a vaše přihlašovací údaje umožňují souběžné přihlášení a sledování lekcí dvěma osobami.  
 • Získáte Deník manželské záchrany (ve formátu pdf, který si sami vytisknete), který vás všemi postupy a změnami provede. Deník vám ze začátku nalije čistého vína (protože bez nakouknutí do zrcadla by to celé bylo jen nalhávání si do vlastní kapsy). A potom vás provede jednotlivými moduly a lekcemi tak, aby vás v těch změnách skutečně podpořil a vy se do nich pustili.
 • Neobsahuje individuální konzultaci vaší situace, telefonické hovory, individuální dotazy/emaily či videohovory. Pokud ale zjistíte, že by vám tato má individuální podpora a pomoc pomohla, ráda vás přivítám mezi svými osobními klienty zde.
 • Obsahem videoprůvodce není čerpání energie z vesmíru, okultní magie, otevírání šestých očí, telepatie, šamanství či obdobné ezoterické "postupy". Hledáte-li léčitele, šarlatána, kartářku či dokonce věštce, určitě pro vás nejsem tou správnou osobou.
 • Videoprůvodce neuspokojí ty, kteří sice touží po nějakém ideálu, ale nejsou ochotni pro něj nic udělat, nijak se sami změnit a už vůbec ne se otevřít myšlence, že to jde dělat jinak a třeba líp. Ale tomu vy, protože jste došli až sem, rozumíte: Jste připraveni se rozhodnout, že to doma chcete změnit. Jste odhodlaní udělat ty kroky, které si ve videoprůvodci ukážeme, protože vám ten současný stav doma nevyhovuje. A právě vás, rozhodnuté, aktivní a zodpovědné, proto můžu nyní pozvat dál...
Okamžitý přístup k videoprůvodci Manželská záchranka: Konflikty & hádky si můžete objednat zde...