Nechápe vás? Nerozumí vám? Nevnímá, co chcete? Jak žít s tak jiným člověkem?

V tomto testu povahových rysů odhalíte, jaké chování je vám a vašemu partnerovi/ce přirozené a ve videu uvidíte, jak spolu vyjít, i když jste každý jiný

Tu situaci možná znáte taky:

Nechápe vás.
Nerozumí vám.
Nechce dělat to, co chcete dělat vy.

Až máte někdy pocit, že vám to snad dělá naschvál. Že?

Vždyť je přece jasné, co chci, ne?
Vždyť to přece dávám najevo!?
Jak to může nechápat?
Jak může být takový necita, nána, mezek, fúrie, sobec, trumpeta*?

*vyberte nejpřiléhavější 😇

Dobrou zprávou je, že v tom nejste sami.

Podobné situace totiž řešíme v manželské poradně každý den a má to jednoduché vysvětlení:

Vám to všechno sice připadá jasné, ale tomu druhému nikoliv. Ten druhý to opravdu vnímá celé jinak. Chápe tu situaci odlišně. Dotýká se ho to méně či více, než vás. A někdy zcela obráceně.

Je totiž skutečně osobnostně jiný, má jinou povahu.

To, co vám přijde zábavné a fajn, považuje ten druhý za nudu a otravu.
Zajímavý nápad, se kterým přicházíte, vidí ten druhý jako riziko či nebezpečí.
Jeden z vás dobíjí energii mezi lidmi, zatímco ten druhý o samotě.
A zatímco jeden se z něčeho hroutí, ten druhý je naopak až nesnesitelně klidný.

Výsledkem dnes je, že vaše slova nejsou tím druhým pochopena.
Vaše přání jsou nevyslyšena.
Vaše potřeby nenaplněny.
A vaše touhy se ta mění ve frustrace.

Můžete to ale změnit. A to ještě dnes:

Většina těchto nedorozumění, konfliktů a frustrací totiž pramení z toho, že vy a váš partner máte jinou povahu. Vnímáte slova, události a svět kolem sebe s jiným zabarvením, jinak. Přisuzujete tomu jinou váhu. A proto pak (ne)vnímáte náznaky a naléhavost situace. (Ne)slyšíte hořkost a skryté volání o pomoc. A (ne)všímáte si přání a tužeb toho druhého.

Když ale pochopíte, jaké chování, vyjadřování a způsob života je vám a vašemu partnerovi/ce přirozené, můžete se těchto nedorozumění vyvarovat. A najít k tomu druhému cestu, kterou (konečně) začne vnímat a chápat.

Právě proto jsem připravila osobnostní test a video, který vaše odlišné povahy vyhodnotí. Vysvětlí vám charakteristiky každého z vás. A ukáže také, jak vyjít právě s tím typem člověka/osobnosti/povahy, kterého máte doma vedle sebe.

Přístup k testu a videu „Neber si to osobně, miláčku: Jak využít a zkrotit rozdíly vašich povah“ si za 490 Kč můžete aktivovat zde. Získáte okamžitý přístup. A když se do něj pustíte ještě dnes, už zítra můžete zažít pocit porozumění a v duchu si říkat: „No konečně mě chápe!“

Osobnostní test a video "Neber si to osobně, miláčku: Jak využít a zkrotit rozdíly vašich povah"

Online test povahových rysů vás a vašeho partnera. Videolekce s vysvětlením, jaké chování a životní přístup je každému z vás přirozený (a kdy tedy (ne)děláte tomu druhému naschvály, ale jste jen sami sebou). A videolekce s doporučením, jak soužití vašich osobnostních typů skloubit tak, abyste si víc porozuměli a vzájemně se pochopili. Za 490 Kč, vše online a dostupné z jakéhokoliv telefonu či počítače s přístupem na internet. Začít můžete hned teď...

Jak vám test a video "Neber si to osobně, miláčku" pomůže v partnerském soužití

Oba dva zjistíte svůj povahový typ v testu osobnosti

Online test se skládá ze tří částí. Vyplníte je během cca 15 min. online ve svém telefonu či na počítači. A okamžitě budete znát výsledek. V rámci vašeho přístupu do online účtu si test může udělat zdarma i váš partner/ka. Tak, abyste znali výsledky obou.

Zjistíte, co je pro vás (a pro vašeho partnera/ku) charakteristické

U sebe samotného si uvědomíte, jak působí vaše chování na partnera/ku (někdy je to překvapení). Pochopíte také, proč se tak chová ten druhý.  A uvědomíte si, kdy je váš pocit, že vám to ten druhý dělá naschvál/to nevidí/nechápe zbytečným sebetrýzněním.

Uvědomíte si, co způsobuje vaše nedorozumění, konflikty a nespokojenost s tím druhým

S pomocí worksheetů (pracovních listů pro zápisky) si připomenete, odkud vane vítr, když doma začne být dusno. A získáte tak větší šanci zastavit doutnající konflikt hned v zárodku.

Pochopíte, jak spolu jako rozdílné typy osobnosti vycházet 

V krátkých videolekcích uslyšíte, co udělat proto, aby do sebe vaše rozdílné povahy zbytečně nenarážely. Abyste se dřív vzájemně pochopili. A abyste si rozuměli tak, že se nebudete snažit číst toho druhého v mlze předpokladů a rychleji našli v každé situaci společnou řeč.

Na zlepšení vašeho vztahu nemusíte být sami

"Všechno ze mě spadlo"

Rád bych poděkoval za společné setkání s mou manželkou u Vás v poradně. Přiznám se, že jsem k vám jel nastavený dost skepticky. Představoval jsem si ženskou ‘přesilovku’… dvě ženy se do mě pustí a já tam budu sedět jako… “vinen”.

Ale oproti mému skeptickému očekávání byl nakonec úplný opak pravdou. Setkání bylo velmi příjemné a oba dva jsme měli prostor vyjádřit svůj pohled na věci, které se nám zdály dlouhodobě neřešitelné. A dostali jsme velmi konstruktivní a inspirativní tipy, jak situaci řešit. A už teď pomalu jedeme podle nastaveného ‘harmonogramu’.

Při odchodu jsem se cítil “o 5 kg lehčí”, všechno ze mě spadlo. Takže pánové… chlapi.. nemějte strach, v poradně paní Jany vám vážně nikdo neublíží, naopak! A při dobré vůli obou stran tam každý najde své řešení. Určitě doporučuji.


Adam, klient

"Došla mi spousta nových věcí"

Chtěla bych vám moc poděkovat, paní Řehulková, za váš přístup a odbornou pomoc. Navštívila jsem vás z toho důvodu, že jsem se dlouhý čas nemohla dostat z rozchodu a myslela jsem si, že je se mnou něco špatně.

Setkání s vámi mi velmi pomohlo. Cítila jsem se velmi příjemně a nebála jsem se o čemkoliv mluvit. Došlo mi spoustu nových věcí, a především jsem se na ně díky vám začala dívat z jiného úhlu pohledu. Jsem ráda, že jsem dostala odvahu a zkusila vztahové poradenství, i když nejsem ve vztahu. Velmi mě to posunulo i co se týká vztahu k sobě samé. Když jsme odcházela, cítila jsem velkou úlevu, jako bych sundala několikakilový batoh, který už nemusím tahat s sebou.

Pokud někoho trápí rozchod nebo nějaké opakující se špatné vzorce ve vztazích, určitě doporučuji paní Řehulkovou navštívit. Věřím, že Vám pomůže stejně jako mně a zase se posunete v životě o další kus dál.


Petra S., klient

"Citlivý, osobní přístup"

Slovy nedokážeme vyjádřit ten pocit štěstí, vděčnosti a nadšení, že nám paní Řehulková přišla do cesty v pravý čas.

Citlivý, osobní přístup, profesionální pohled, bohaté zkušenosti, rady a tipy jsou opravdu k nezaplacení.

Sezení s paní Řehulkovou bylo tou nejlepší investicí do našeho vztahu. Vztahu, ve kterém jsme potřebovali pomoci s komunikací a připravit se na příchod děťátka k nám do rodiny, čemu předejít apod.

Nechtěli jsme podcenit přípravu a prevence je podle mě zásadní. Určitě je vhodné vyhledat kouče dříve, než jako poslední záchranu. A paní Řehulková je odbornice s velmi lidským přístupem a pohledem na věc.

Sami jsme přirozeně otevírali další a další témata, která jsme potřebovali řešit, nejedná se o žádné zpovídání. Sezení je uvolněné, přirozené a prvotní chvilkový stres velmi rychle s pozitivním přístupem paní Jany opadne.

Co ještě dále velmi kladně hodnotím, je přístup paní Řehulkové i po ukončení sezení. Věnovala se nám nad rámec svého času, sepsala nám tipy, o kterých jsme mluvili a byla s námi i dále v kontaktu. Velmi jí záleží na spokojenosti klientů a my za to moc děkujeme.

Veškeré tipy a poznatky s manželem postupně zavádíme do praxe.

Z celého srdce za vše děkujeme a do budoucna víme, že se na paní Řehulkovou můžeme s důvěrou obrátit.


Katka a Honza, klienti

Co vás v testu a videu čeká

1

Modul 1: Začínáme

V krátkém úvodu si vysvětlíme, co nás spolu čeká a proč se do toho pouštět.

2

Modul 2: Testy

Online test se skládá ze tří částí. Vyplníte je během cca 15 online ve svém telefonu či na počítači. A okamžitě budete znát výsledek. V rámci vašeho přístupu do online účtu si test může udělat zdarma i váš partner/ka. Tak, abyste znali výsledky obou.

3

Modul 3: Povahové rysy jednotlivých typů a jejich projevy

V krátkých videolekcích pochopíte, co je (ne)přirozené jednotlivým typům. Tedy i vám. A vašemu partnerovi.

4

Modul 4: Jak spolu vyjít, i když máme jinou povahu

Protože konflikty mezi různými povahami vznikají často ze vzájemného nepochopení, v krátkých videolekcích si v této části ukážeme, v čem na sebe jednotlivé typy narážejí. A jak se zbytečným nedorozuměním vyhnout. Tak, abyste se přístě domluvili rychleji a bez tápání, co tím ten druhý vlastně myslel.

Jak vyjít s partnerem, který má jiné povahové rysy, vám vysvětlí zkušená vztahová poradkyně

Mgr. Jana Řehulková, MBA je vztahový poradce a kouč s mezinárodní certifikací. Pomáhá řešit vztahové a partnerské konflikty a neshody už desítky let. Nejdříve soukromě a posléze profesionálně pro veřejnost, vede kurzy komunikace (více jak 7200 absolventů), působí jako vztahová mediátorka, lektorka a poradkyně, vede osobní (i online) partnerskou poradnu. Mezi její klienty z celé ČR patří jak páry a jednotlivci, kteří spolu teprve začínají, tak dlouholeté manželské a partnerské dvojice, které narazily na zeď vzájemné únavy, neporozumění a odlišností. Pomáhá jim najít cestu dál. Tak, aby zase našli to, co je k sobě na začátku přivedlo. Tak, aby si vzájemně znovu „zavoněli“. A tak aby ten jejich společný život byl sice provázen přirozenými diskusemi, dohady a půtkami, ale aby na jejich konci mohli toho druhého zase s důvěrou a otevřeností obejmout s jistotou, že k sobě patří. (A ano, neradí jen z praxe svých stovek klientů, ale sama je také vdaná... a to už 25 let.)

Nenechte drobná nedorozumění pomalu podkopat a zničit váš vztah

Nějaká nedorozumění, nepochopení a drobné konflikty jsou součástí každého vztahu. To je prostě realita.


Ale pokud je zažíváte častěji a častěji, je to varování.


Když totiž nad takovou situací u vás doma mávnete rukou s tím, že se to nějak zase samo utřepe, vyřeší a znovu bude fajn, otevřeně vám musím říct, že strkáte hlavu do písku: 


"Samo" se to sice změní... ale spíš k tomu horšímu.


Vašemu partnerovi začne být jedno, jak se cítíte a co prožíváte.
Stanete se pro něj pouhým „dodavatelem“ jídla, peněz, bydlení či sexu.
A i když se pak budete snažit váš vztah a vaše manželství napravit, třeba v nějaké manželské poradně, bude už pozdě.

Jak to vím?

Jako vztahová poradkyně se totiž každý týden ve své vztahové poradně právě s takovými páry, které doma už spolu nedokáží normálně mluvit a jen se dohadují, sekýrují, peskují a vzájemně obviňují.

V poradně jim sice ukazuji způsoby, jak to změnit.
Snažíme se to jejich domácí peklo společně zmírnit a napravit.
Ale smutnou realitou je, že toto všechno funguje jen do určitého bodu, který v každém manželství hrozí... tzv. hranice rozpadu.

Jakmile totiž hranici rozpadu ve vztahu překročíte, není už cesty zpět. V tu chvíli totiž jeden či druhý podvědomě snahu žít společně a pro toho druhého už vzdal. Dal z manželství tzv. „vnitřní výpověď“. A vlastně už jen přežívá, bez zájmu o toho druhého... do doby, než potká někoho jiného nebo se jednoho dne odstěhuje.

Když do mé manželské a vztahové poradny přijde pár v této rozpadové fázi, pomáhám jim situaci pochopit. Uvědomit si, co ještě mohou (a co už bohužel nemohou) udělat a napravit. A v duchu si zoufám „proč nepřišli dřív?“

Na těch párech, které přijdou včas, totiž vidím, jak se jim daří své problémy, hádky a konflikty dostat pod kontrolu a zvládnout. Jak se postupně vrací do doby, kdy se na sebe vzájemně těšili. Jak se zase cítí spolu, pochopeni a šťastní, že toho druhého vedle sebe mají.

A právě proto, abych pomohla zabránit zbytečným rozpadům manželství co nejvíce párům v ČR (a možná i tomu vašemu), jsem připravila test a videoprůvodce "Neber si to osobně, miláčku" pro páry, které se chtějí takovým koncům vyvarovat. (A pokud je u vás doma situace vážnější, pak vám doporučuji samostatný speciální videoprůvodce Manželská záchranka.)

Odpovědi na vaše otázky

Jak je test a videoprůvodce rozsáhlý?

Celý průvodce se skládá z 27 dílů. První částí je trojdílný test s vysvětlením a vyhodnocením. Ten zabere každému z vás cca 15 minut. Druhou částí (7 lekcí) jsou videolekce s vysvětlením jednotlivých povahových typů. A třetí částí (10 lekcí) jsou videolekce s vysvětlením, jak na sebe jednotlivé typy reagují a na co si dávat pozor. Čistý čas sledování videolekcí je cca 50 minut.

Jak se může otestovat můj partner? Musí si taky něco objednávat?

Protože je ideální, abyste zjistili povahové rysy obou v páru, je vhodné, abyste testem prošli jak vy, tak váš partner/ka. Pro partnera/ku není přitom nutné objednávat samostatný přístup: Stačí, když se vy sami přihlásíte do svého klientského účtu, otevřete partnerovi např. ve vašem telefonu lekci s testem, odpoví na otázky a sám tak zjistí, do jaké povahové kategorie patří. O výsledcích se pak můžete bavit a ostatní videolekce sledovat společně.

Jak dlouho budu mít k testu a videoprůvodci přístup?

Celý test a videolekce jsou připraveny tak, aby vás podpořily právě teď, hned, okamžitě. Přístup tedy získáte hned po úhradě. A vracet se k nim můžete po dobu 12 měsíců. Můžete je tak sledovat jednou, opakovaně či třeba stále dokola. Máte na to celý rok. 365 dní. 525 600 minut. 31 556 952 sekund. 

Musím někam dojíždět? Nebo něco sledovat v určitou dobu?

Vůbec. Celý test a videoprůvodce "přijede“ až k vám domů. Přímo do vašeho obýváku, kuchyně, ložnice, postele, sedačky či křesla... kdekoliv, kde se ji rozhodnete na svém telefonu, tabletu či počítači sledovat.

Co potřebuji ke otestování a sledování?

Připojení k internetu a mobilní telefon, tablet, notebook, počítač. Nic dalšího.

Musím být připojený k internetu nebo si můžu obsah stáhnout?

Test a videolekce mají online formu, což znamená, že veškerý obsah je připraven ke sledování ve vašem klientském účtu na JanaRehulkova.cz (přístupové si vyberete při objednávce vlastní) a zde si jej můžete také prohlížet, pouštět a sledovat. Vše je tedy uloženo ve vašem zákaznickém účtu, nic tedy nestahujete, na vše se díváte právě prostřednictvím klientského účtu na internetu.

Nechápe vás? Teď se to změní

V mé manželské poradně docela často řešíme situace, kdy partneři nechápou jeden druhého. Nerozumí tomu, co ten druhý říká, jak se chová, jak reaguje. Jak je či není komunikativní, vstřícný, pozorný, spolehlivý… proč zkrátka nemá takový přístup k životu, ke vztahu, k rodině… jaký nám připadá správný.

Objevují se pocity jako “já tomu nerozumím”, já to nechápu” či “to snad není pravda”. Případně i “já vlastně vůbec nevím, s kým to žiju”.

Možná něco podobného trápí i vás. A protože se zatím známe jen takto na dálku, připravila jsem pro vás tento test a videoprůvodce s názevm "Neber si to osobně, miláčku: Jak využít a zkrotit rozdíly vašich povah".


Proto, abyste pochopili a porozuměli tomu, s kým to vlastně žijete (a váš partner aby mohl lépe porozumět vám) a našli způsob, jak spolu lépe vycházet a fungovat. Zjistíte, s kým skutečně žijete, kdo je váš partner, jaké má vlastnosti, vrozené dispozice, jaký je jeho temperament apod. A získáte ¨v něm společně návod, na jaké vlnové délce přijímáte frekvence toho druhého a lépe spolu komunikovat.

Test a videoprůvodce nevyřeší samozřejmě všechny vaše problémy. Ale protože odhalíme vaše vrozené vlastnosti, dostaneme se rychle k podstatě. Temperamentový typ osobnosti je totiž tou úplně základní stavební deskou, na kterou během života skládáme další cihličky jako je vzdělání, výchova, prostředí, inteligence, charakter, emoční inteligence… a z čeho nakonec vzejde naše kompletní integrovaná osobnost. Ale bez toho vloženého základu by “stavba” nestála.

Pojďte to tedy vyzkoušet, otestovat se a zjistit, jak se zjištěnými výsledky naložit. Věřím, že tento praktický návod vám pomůže najít k sobě lepší porozumění, respekt a toleranci.