Dobrý večer,

jsem v manželství s manipulátorem.

Momentálně spolu půl roku nežijeme, poté, co mě fyzicky napadl. Teď se chce vrátit. Že vše bude jiné… slibuje, je hodný. Za tu dobu téměř tří let jsem se úplně ztratila. Žiji v bludném kruhu otázek… mám se vrátit a mít normální život? Nebo zůstat sama se dvěma dětmi? Nemohu se najít. On do mě pořád hučí, do toho děti… už jsem vyčerpaná.

Nevím, co dál. Děkuji za odpověď.

Monika

(Dotaz 2039)

 


 

Milá Moniko,

máte jistě bohaté zkušenosti, když manžela označujete za manipulátora. Navíc násilníka, pokud vás fyzicky napadl.

Jestli teď slibuje, že všechno bude jinak, jen vy sama víte nejlépe, jestli mu to můžete (a chcete) uvěřit nebo ne. Teď je na vás hodný, snaží se vám ‘vymluvit díru do hlavy’, ale máte jistotu, že vás zase jen nemanipuluje a až se vrátí bude zase vše při starém? Bude ten život, ke kterému se společně vrátíte, ten ‘normální život’, po kterém toužíte? Bude to hezký život pro vás i pro děti? Bude vám s dětmi pomáhat? Budete žít jako rodina?

Na druhou stranu – každý si zaslouží druhou šanci. Pokud to tedy s manželem chcete kvůli dětem a celé vaší rodině ještě zkusit, nastavte si pevně hranice, které nesmí překročit. Chcete přece, aby vás respektoval a vážil si vás?

Když si odpovíte na všechny tyto otázky, určitě se rozhodnete správně.

Držím vám palce.

Jana Řehulková

P.S. Tento příběh a má odpověď je přirozeně jen malým střípkem toho, co dělat proto, aby vám bylo ve vztahu zase fajn. Podívejte se také na další příběhy vztahové poradny, zkuste bezplatný „7 denní vztahový restart“ a pokud by se vám hodila moje osobní či video/telefonická podpora, najdeme spolu nějaký volný termín a pustíme se do toho společně. Už na to nemusíte být sami.

Zkuste zdarma tento osvědčený „7denní vztahový restart“

7 kroků, které během 7 dnů oživí váš partnerský vztah. Zdarma. Emailem. Ihned.

Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Manžel je manipulátor, fyzicky mě napadl... mám ho vzít zpět? 1
Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Manžel je manipulátor, fyzicky mě napadl... mám ho vzít zpět? 2