Dobrý den,

s mou ženou jsme spolu již skoro 15 let, máme tři děti 14, 11 a 9 let. Manželce je 35 let a našla si v práci jiného muže, 40 let. Mně je 38. Setkávají se a píší si romantické zprávy, že se milují, nevydrží bez sebe apod. Tento rok máme jet na dovolenou, manželka mluví o tom, co je třeba koupit a také třeba, že potřebujeme novou lednici, kuchyňskou linku… dává mi pusu venku na veřejnosti, chytne mě za ruku, když jí řeknu, že ji mám rád, odpoví ‘já tebe taky’. Je pravda, že jsem jako manžel nebyl svatý, to není asi nikdo, myslím, že dokonalý vztah neexistuje. V každém manželství jsou občas hádky, i mí rodiče taková období ustáli. Ale dál to psychicky nezvládám. A sex? Nic jí to neříká, nic necítí a už to nechce. Děti mě mají rády. Poraďte mi, prosím, děkuji.

Aleš

(Dotaz 2041)

 


 

Dobrý den, Aleši,

umím si představit, jak vás trápí představa, že se o svou ženu dělíte ještě s dalším mužem. Na druhou stranu z chování vaší ženy jak je popisujete se nezdá, že by se vás chystala opustit. Plánuje s vámi společnou dovolenou, vylepšení domácnosti, projevuje vám něžnosti i na veřejnosti.

Takže možná je to jen románek, kdy vaše žena možná potřebovala ujištění, že je ještě atraktivní, že se někomu líbí a je přitažlivá. Líbí se jí komplimenty a pozornost a možná skutečně nejde o nic vážného. Nevím, co přesně znamená, že jste nebyl ‘svatý’, jestli vás vaše žena někdy v minulosti také podezřívala z nevěry a může mít možná teď pocit, že jen ‘vyrovnává skóre’?

Píšete, že s dětmi máte hezký vztah, žena se k vám kromě intimní oblasti chová mile… možná to chce jen nějaký čas, než ji to přejde a věci se vrátí k normálu. Jestli jste na tom ale psychicky špatně, trápíte se a situaci nezvládáte, myslím, že byste si spolu měli v klidu promluvit, bez hádek a obviňování, prostě jen o tom, jak si momentálně stojí váš vztah a jak jej vidíte do budoucna. Teprve potom se můžete rozhodnout, jak se k celé situaci postavíte.

Může vás také zajímat:  Vztahová poradna: Opilý manžel naboural, napadl mě, má podmínku... mám ho nechat bydlet doma?

Držím vám palce a přeji hodně klidu a trpělivosti.

Jana Řehulková

 

O čem přemýšlíte o vašem vztahu k partnerovi, dětem, sourozencům, rodičům či kolegům v práci vy? Popište mi svou situaci v diskrétní vztahové poradně a společně najdeme cestu dál. Osobně, po telefonu či emailem.