Dobrý den,

jsem sedm let ženatý. Se svou ženou jsem se seznámil, když byla ještě ve vztahu, měla dvouletého syna a tvrdila, že ji přítel podvádí, nevěnuje se jí, ponižuje ji a bije. Chtěla od něj odejít, že bude sama. Po několika setkáních u kávy, sezeních u kávy a grilování u mě na zahradě jsme se do sebe zakoukali a z kamarádství byla láska. Začali jsme spolu žít i s jejím synem jako rodina a vše bylo ok. Po dvou letech se nám narodil Matěj a naše rodina se tak ještě rozrostla.

Když se manželka vrátila po mateřské do práce, všimnul sem si její náklonnosti a zvláštního, přehnaně přátelského a provokativního chování k ostatním mužům. Jako by s nimi neustále vyzývavě pohrávala. Řekl jsem jí ,jak to na mě působí, jak její chování vidím a jak se přitom cítím, ale nenastala žádná změna. Když přišla někdy z práce, stále dokola mluvila o někom z kolegů. Ani si to neuvědomovala.

Po nějaké době měli podnikový bowling, ale říkala, že nepůjde. Od synů, které odvedla ke své mámě na hlídání, jsem se ale dozvěděl, že doma nebyla. Pravdu mi ale řekla, až jsem tlačil a naléhal. Vymlouvala se, že mi vše chtěla říct o nejbližším víkendu, ale tomu už jsem nevěřil. Od té doby tvrdí, že jsem se asi zbláznil, když jí podsouvám, že je na chlapy. Ale nejsem slepý, i když jdeme spolu třeba po obchodním centru, prohlíží si všechny muže zcela nepokrytě a víc, než je zdrávo.

Říká mi, že jsem jediný a poslední, že má s muži špatné zkušenosti, že se jich bojí, už jen jejich blízkosti, ale opak je pravdou. Vymazává všechny konverzace. Rozum mi říká, abych se s ní rozešel, a je to horší a horší. Nechci rozbíjet rodinu z důvodu nějakých svých domněnek, ale sžírá mě to víc a víc. Nemůžu spát a pořád nad tím přemýšlím. Když se jí na něco zeptám, tak vždy začne, že muži jí vždy jen ubližovali, a že z nich má strach. Já ale vidím pravý opak, že se jim sama snaží vyzývavě vlichotit do přízně.

Je jasné, že v téhle věci lže… a možná i sama sobě. Na začátku mi to tak nepřišlo, byla doma a starala se o děti. Vše začalo, když nastoupila do práce. Cítím, že jestli se něco nestane a situace se nevyřeší, tak se z toho brzy zblázním.

Děkuji za radu, hezký den.

(Dotaz 2088)


 

Poslechněte si mou odpověď zde…

 

Jana Řehulková

P.S. Tento příběh a má odpověď je přirozeně jen malým střípkem toho, co dělat proto, aby vám bylo ve vztahu zase fajn. Podívejte se také na další příběhy vztahové poradny, zkuste bezplatný „7 denní vztahový restart“ a pokud by se vám hodila moje osobní či video/telefonická podpora, najdeme spolu nějaký volný termín a pustíme se do toho společně. Už na to nemusíte být sami.

Zkuste zdarma tento osvědčený „7denní vztahový restart“

7 kroků, které během 7 dnů oživí váš partnerský vztah. Zdarma. Emailem. Ihned.

Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Manželka stále svádí jiné muže 1
Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Manželka stále svádí jiné muže 2