Dobrý večer, mám dotaz.

Mám partnera, se kterým se scházím po dobu pěti let. On bydlí jinde, já taky, doteď vše bylo dobré, kromě pár maličkostí, ale od tohoto roku zhruba od začátku května mu zničehonic asi přeskočilo v hlavě. Nechce se se mnou vídat, nemá na mě čas, je nervózní, mluví pořád o tom, že se nechá objednat A zavřít do psychiatrické léčebny, že mu máme dát všichni pokoj.

Nechápu, člověk, kterého jsem tak milovala a snažila se mu být vždy oporou. Vím, že ztratil práci, musel chodit na fušky, jenže on je tam neustále, v týdnu, víkendy, už za mnou ani nejezdí a pořád mi tvrdí, že nemá čas ani sám na sebe, přitom vím, že je to lež. Nezeptá se mě, co jsem dělala za celý den, jak jsem se měla, zajímá ho jen práce a práce a práce. Můžete mi poradit, co mám dělat?

Chtěla bych si s ním o tom popovídat a říct mu, jak se věci mají, ale on očividně nemá čas ani chuť. Tam, kde dělá, je docela dost velký příjem, mám pocit, že ho ty peníze změnily, byla bych ráda, kdybyste mi odpověděla. Děkuji.

Miluše

(Dotaz 2051)

 


 

Dobrý den, Mílo,

chápu, že jste z aktuální situace zmatená a nechápete, co se stalo. Ale faktem je, že nemůžete nikoho k ničemu nutit, pokud to tak sám necítí nebo nechce.

Vaše jediná šance je, přimět přítele v klidu a naprosto upřímně si promluvit, zjistit, jak jste pro něho důležitá vy a váš vztah, jaký je jeho žebříček priorit a hodnot a kde se v něm nacházíte vy? A jak vidí vaši společnou budoucnost?

Jestli tato situace trvá teprve od května, není to nijak extrémně dlouho a zřejmě to mělo nějaký důvod. Neutíká do práce před něčím? Nebojí se závazků? Nevychladnul váš vztah a nedošlo k odcizení?

Jinak, než otevřeným rozhovorem, kdy si ‘nalijete čistého vína’, to nezjistíte. Takže to neodkládejte, klidně se za ním rozjeďte vy, ať víte, na čem jste a můžete se podle toho dál zařídit.

Držím vám palce.

Jana Řehulková

 

P.S. Tento příběh a má odpověď je přirozeně jen malým střípkem toho, co dělat proto, aby vám bylo ve vztahu zase fajn. Podívejte se také na další příběhy vztahové poradny, zkuste bezplatný „7 denní vztahový restart“ a pokud by se vám hodila moje osobní či video/telefonická podpora, najdeme spolu nějaký volný termín a pustíme se do toho společně. Už na to nemusíte být sami.

Zkuste zdarma tento osvědčený „7denní vztahový restart“

7 kroků, které během 7 dnů oživí váš partnerský vztah. Zdarma. Emailem. Ihned.

Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Přítel téměř ze dne na den začal trávit veškerý čas v práci 1
Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Přítel téměř ze dne na den začal trávit veškerý čas v práci 2