Ulevte své mysli ve vztahové zpovědnici

Odložte sem chyby a omyly, kterých jste se ve svém vztahu dopustili
Nejste na to sami

Vztahová zpovědnice: Přiznejte si a odložte sem navždy chyby, kterých jste se dopustili ve svém vztahu

 

Nejste v tom sami: Chybujeme všichni.

Abychom ale své chyby neopakovali, musíme si přiznat, že je děláme.

A pokud si je přiznáme, mám se z nich poučit… a ne se do konce života trápit, mrskat a sama sebe dokola ponižovat.

Za chybu, kterou jsme udělali třeba dávno. Za jiných okolností. A dnes jsme už rozumnější. Už bychom to neudělali. A rádi bychom ten přešlap vzali zpět. Protože to trápení, které nám ty vzpomínky přináší, je ničivé.

Přiznávání těchto detailů svému partnerovi nebývá většinou dobrým krokem. Nám samotným se sice uleví, ale jemu či jí to naše odhalení přitíží. Musí s tou informací nějak naložit. Musí na ni reagovat. A ta reakce se nám nemusí líbit.

Právě proto vznikla tato vztahová zpovědnice:

Tak, abyste v ní mohli přiznat svůj vztahový prohřešek.
Tak, abyste jej dostali ze sebe ven.
A tak, abyste na něj mohli zapomenout.

Sdílené trápení je navíc poloviční trápení.

A pokud zde přiznáte, kde jste udělali chybu a jak jste se z ní poučili, můžete za ní udělat tlustou čáru.

A už se k ní v myšlenkách nikdy nevracet.

Už totiž nebude tížit vás. Už bude odložena na této stránce. A zde také bude přinášet i ostatním naději, že nejsou se svými chybami sami. Že je děláme všichni. A že je dokážeme překonat.

❤ Jana Řehulková

Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová zpovědnice: Přiznejte a odložte sem navždy chyby, kterých jste se dopustili ve svém vztahu 1

 

„Ten, kdo se nikdy nedopustil chyby, se nikdy nepokusil o něco nového.“

Albert Einstein

Jakou chybu jste ve svém vztahu udělali… a chcete ji sem navždy odložit?

 

Co do vztahové zpovědnice patří a co nikoliv? Na této stránce nepíšeme o tom, co špatného udělal ten druhý. Píšeme sem to, v čem jsme chybovali my sami. Nikdo vás tu ale nebude hodnotit. A nikdo se vám nebude vysmívat. Na váš příběh nebude nikdo odpovídat. Sdílením těchto myšlenek a pocitů ale své mysli ulevíte. A už nebudete muset ty úvahy a trápení nosit ve své mysli. Uleví se vám.

Kolik toho napsat? Tolik, kolik ucítíte, že je nutné, abyste ze sebe dostali všechen pocit viny, trápení či tíhy. Jedna či dvě věty to nespraví.

A pro jistotu: Tato zpovědnice je určena pro odkládání partnerských, manželských, rodičovských a podobných vztahových prohřešků. Není určena pro zveřejňování jakéhokoliv popisu sexuální, násilné či trestné činnosti a zpovědi s tímto obsahem nebudou zveřejněny.

Ulevte si sepsáním a odložením chyb, kterých jste se ve vztahu dopustili, sem...

Chápu, že odesláním svého příběhu veřejně odkládám své pocity viny a trápení do této veřejné zpovědnice, kde budou navždy odloženy; neobdržím žádnou odpověď.

4 + 9 =

Před 10ti lety jsem ti byla vášnivě a dlouhodobě nevěrná. Z tohoto poměru vzniklo těhotenství, které jsem před tebou dokázala utajit a za včasu přerušit. Dodnes to pro mě má následky, s kterýma musím žít.

Osobní konzultace, když zpovědnice či online poradna nestačí…

Jsem si moc dobře vědoma toho, že vaše současná situace není důsledkem pouze vašich rozhodnutí, ale vlivem okolností, vztahů, rodinných poměrů, pracovních příležitostí, zdravotního stavu, vztahových kompromisů a často také náhody.

A právě proto, že to vím, nemusíte čekat teoretickou přednášku, láteření nad vaší neschopností nebo “dobré rady do pečiva” (tj. v praxi nepoužitelné).

K našemu setkání přistoupím od první minuty s pokorou:

Z vlastí praxe, práce s několika tisíci absolventů mých přednášek a desítkami mých osobních klientů ale vím, že každá situace, každý vztah a každá otázka má řešení

… a právě to na naší konzultaci společně najdeme.

„Skutečné manželství je zvláštní směs lásky, přátelství, smyslnosti a úcty..“

André Maurois