Dobrý den,

jak bych začala… s přítelem jsem byla a bydlela 4 roky, poslední rok se choval divně, žádný zájem o mě, nic. I když říkal, že mě miluje, psal hezké zprávy a doma jsme měli občas hezké chvilky, nemělo to vůbec už jiskru jako dřív.

Poslední měsíce už jsem byla na pokraji zhroucení, už jsme spolu neměli ani sex. Občas mě pohladil a někdy řekl něco pěkného, možná ze soucitu. A jednoho dne, když šel do práce, jsem to už nezvládla a odstěhovala jsem se. Pak mi od něj přišla sms, že v pohodě, že to čekal. Tak jsem to nechala a probrečela jsem dlouhou dobu.

Po půl roce mi napsal, že se za vše omlouvá, že mi nechtěl ublížit, tak jsme si nějak psali a vypadlo z něj, že má skoro dvouletou dceru, že nevěděl, co má dělat a jak mi to má říct.

Nepodvedl mě, byli jsme zrovna půl roku od sebe, když k tomu došlo. Tak mě nechal raději odejít a zkusil to s matkou dítěte. Jenže to mu nějak nevyšlo, tak se mi tedy ozval zpět s tím, že mě nechce nikdy ztratit, že jsem byla ta nejlepší holka na světě atd.

Chodili jsme ven s tím, že jsem věřila, že se změnil, ale teď už je to měsíc, co mi zase píše jako kamarádce, po jeho vyznáních už zase ani stopa, ani ven už nechodíme. Já už mu sama nepíšu, když už napíše on, tak jen ‘jak bylo v práci, co dělám’ ap.atd .. ale žádná zpráva, že bych mu chyběla. Jen jednou mi napsal, jestli ‘nejdu spinkat za ním’, přitom mi dává najevo, že na prvním místě určitě už nikdy nebudu a nejeví zájem.

Nevím, co si myslet, pořád mě to trápí, byl to kluk, se kterým jsem chtěla být šťastná do konce života. Rodina i kamarádi mi ale tvrdí, že kdyby mě miloval, tak se mnou chce být, že si mám najít někoho lepšího. Jenže mě srdce táhne pořád za ním, i když hlava říká ne. Prosím, můžete mi poradit, co si mám myslet a jak se s tím vypořádat? Předem děkuji.

(Dotaz 2031)

 


 

Dobrý den,

mám obavu, že s tímhle člověkem byste ‘šťastná do konce života’ s největší pravděpodobností opravdu nebyla.

Za čtyři roky, co jste spolu, jste vlastně byli půl roku od sebe, mezitím si pořídil dítě, pak se k vám vrátil, poslední rok se vám už zdál divný a bez zájmu, pak byl rád, že jste se odstěhovala, když mu to nevyšlo s matkou jeho dítěte, tak se zase rychle vrátil, za chvíli ho to zase přestalo bavit.. kolik tedy vlastně bylo těch skutečně šťastných měsíců a co můžete od takového partnera čekat dál?

Nenechejte sebou manipulovat a ujasněte si, co chcete vy. Od vztahu i od života. Jsem si jistá, že si zasloužíte něco víc. Zkuste tentokrát poslechnout hlavu a srdci dopřejte čas, aby se zahojilo. Zaměřte se na sebe, zkuste zjistit, co kromě vztahu vám ještě v životě dělá radost, zaplňte svůj čas co nejvíce aktivně. Čas je milosrdný a po nějaké době s odstupem sama dojdete k závěru, že jste udělala krok správným směrem.

Jana Řehulková

P.S. Tento příběh a má odpověď je přirozeně jen malým střípkem toho, co dělat proto, aby vám bylo ve vztahu zase fajn. Podívejte se také na další příběhy vztahové poradny, zkuste bezplatný „7 denní vztahový restart“ a pokud by se vám hodila moje osobní či video/telefonická podpora, najdeme spolu nějaký volný termín a pustíme se do toho společně. Už na to nemusíte být sami.

Zkuste zdarma tento osvědčený „7denní vztahový restart“

7 kroků, které během 7 dnů oživí váš partnerský vztah. Zdarma. Emailem. Ihned.

Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Během pauzy v našem vztahu si jinde pořídil dítě 1
Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Během pauzy v našem vztahu si jinde pořídil dítě 2