Dobrý den, nejedná se o mě, ale o moji dceru.

V podniku, kde pracuje, se seznámila s mužem, do kterého se samozřejmě zamilovala. Je to sice vzájemné, jenže je tu problém. On má přítelkyni a mají spolu chlapečka. Již delší dobu mu vztah nefunguje a ve vztahu pobývá jen kvůli dítěti. Nyní se rozhodl, že odejde. Bohužel jsou tu překážky, jelikož že strany ex přítelkyně přišlo ke slovu vydírání, vydírá ho ohledně syna. A já bych se chtěla zeptat, co má dělat, je strašně moc hodný a on neví, jak se z toho bludného kruhu vyprostit, když už tam žádná láska není a pouze láska k synovi. Dcera pořád doufá. Moc Vám děkuji za radu

(Dotaz 2049)

 


 

Dobrý den,

ráda bych vám pomohla, ale vypadá to, že radu nepotřebujete vy, ani vaše dcera, ale spíš její přítel. A dost těžce se radí takhle zprostředkovaně, když neznám ani příběh jeho vztahu s matkou jeho dítěte, ani jeho pocity, ani důvody, proč od ní odchází, ani jak na to reaguje jeho expartnerka pokud potřebuje radu, měl by se ozvat on a popsat všechny potřebné detaily.

Dceři vřele doporučuji, aby nevstupovala do závazného vztahu, dokud si její přítel nevyřeší svůj původní vztah. Jinak mezi nimi pořád bude ležet stín a tíha minulosti a jednou by na ni mohla padnout vina za rozbití domova malého chlapce.

Styk otce s dítětem lze samozřejmě upravit soudně, pokud se rodiče nedohodnou, ale vždycky je lepší, zejména pro dítě, pokud spolu bývalí partneři dobře s slušně vycházejí.

Přeji všem zúčastněným hodně sil a trpělivosti a vy se snažte do situace vůbec nezasahovat, všichni tři jsou dospělí s řešení je na nich.

Může vás také zajímat:  Vztahová poradna: Od doby, co máme děti, jsem vyhořelá a přítel mi nepomáhá

Jana Řehulková

 

O čem přemýšlíte o vašem vztahu k partnerovi, dětem, sourozencům, rodičům či kolegům v práci vy? Popište mi svou situaci v diskrétní vztahové poradně a společně najdeme cestu dál. Osobně, po telefonu či emailem.