Dobrý den, nejedná se o mě, ale o moji dceru.

V podniku, kde pracuje, se seznámila s mužem, do kterého se samozřejmě zamilovala. Je to sice vzájemné, jenže je tu problém. On má přítelkyni a mají spolu chlapečka. Již delší dobu mu vztah nefunguje a ve vztahu pobývá jen kvůli dítěti. Nyní se rozhodl, že odejde. Bohužel jsou tu překážky, jelikož že strany ex přítelkyně přišlo ke slovu vydírání, vydírá ho ohledně syna. A já bych se chtěla zeptat, co má dělat, je strašně moc hodný a on neví, jak se z toho bludného kruhu vyprostit, když už tam žádná láska není a pouze láska k synovi. Dcera pořád doufá. Moc Vám děkuji za radu

(Dotaz 2049)

 


 

Dobrý den,

ráda bych vám pomohla, ale vypadá to, že radu nepotřebujete vy, ani vaše dcera, ale spíš její přítel. A dost těžce se radí takhle zprostředkovaně, když neznám ani příběh jeho vztahu s matkou jeho dítěte, ani jeho pocity, ani důvody, proč od ní odchází, ani jak na to reaguje jeho expartnerka pokud potřebuje radu, měl by se ozvat on a popsat všechny potřebné detaily.

Dceři vřele doporučuji, aby nevstupovala do závazného vztahu, dokud si její přítel nevyřeší svůj původní vztah. Jinak mezi nimi pořád bude ležet stín a tíha minulosti a jednou by na ni mohla padnout vina za rozbití domova malého chlapce.

Styk otce s dítětem lze samozřejmě upravit soudně, pokud se rodiče nedohodnou, ale vždycky je lepší, zejména pro dítě, pokud spolu bývalí partneři dobře s slušně vycházejí.

Přeji všem zúčastněným hodně sil a trpělivosti a vy se snažte do situace vůbec nezasahovat, všichni tři jsou dospělí s řešení je na nich.

Jana Řehulková

P.S. Tento příběh a má odpověď je přirozeně jen malým střípkem toho, co dělat proto, aby vám bylo ve vztahu zase fajn. Podívejte se také na další příběhy vztahové poradny, zkuste bezplatný „7 denní vztahový restart“ a pokud by se vám hodila moje osobní či video/telefonická podpora, najdeme spolu nějaký volný termín a pustíme se do toho společně. Už na to nemusíte být sami.

Zkuste zdarma tento osvědčený „7denní vztahový restart“

7 kroků, které během 7 dnů oživí váš partnerský vztah. Zdarma. Emailem. Ihned.

Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Dcera se zamilovala do muže, kterého partnerka drží v šachu prostřednictvím malého syna 1
Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Dcera se zamilovala do muže, kterého partnerka drží v šachu prostřednictvím malého syna 2