Dobrý den, řeším problém s partnerem, jsme 3 roky ve vztahu, já mám dvě děti 8 a 5 let a on tříletou dceru. Od loňského léta se uzavřel do sebe a přestal komunikovat. Nic nechtěl řešit a od problémů utíkal. Dostalo se to až do fáze, kdy mi začal dělat veliké naschvály a musel odejít. Teď mi tvrdí, že si čistí hlavu, ale dobře vím, že kdyby mě miloval, nebyl by teď někde jinde. Děkuji.

Eva

(Dotaz 2044)

 


 

Dobrý den, Evo,

nedokážu vám říct, co se s přítelem děje, proč se uzavřel do sebe a přestal s vámi mluvit.

Pokud to ale došlo až k tomu, že vám dělal naschvály a odmítal s vámi cokoliv řešit, je zřejmé, že něco ho ‘žere’. Taková proměna chování obvykle není bez příčiny.

Zeptejte se ho tedy, do kdy si plánuje ‘čistit hlavu’, respektujte ho a dopřejte mu trochu času. Potom ale budete muset o situaci mluvit a probrat způsob vašeho soužití. Zkuste bez útočení a podráždění zjistit, co ho trápí, jak se cítí, vyložte mu, jak se cítíte vy, když zarytě mlčí a nekomunikuje s vámi a potom si řekněte, jak si představujete váš vztah a soužití dál. Je třeba zjistit, jestli se vaše očekávání shodují nebo máte každý zcela jinou představu.

Přeji vám hodně trpělivosti a nadhledu.

Jana Řehulková

 

O čem přemýšlíte o vašem vztahu k partnerovi, dětem, sourozencům, rodičům či kolegům v práci vy? Popište mi svou situaci v diskrétní vztahové poradně a společně najdeme cestu dál. Osobně, po telefonu či emailem.

 

Může vás také zajímat:  Vztahová poradna: Manželka opakovaně odchází a rozhoduje se mezi mnou a kolegou z práce