Dobrý den,

můj život se vyvinul tak, že nyní stojím před rozhodnutím, týkajícím se mého syna a zároveň vztahu s manželkou.

Mám dlouhodobě podezření, že manželka komunikuje s doktorem, ke kterému jezdila na akupunkturu. Viděl jsem sms, ve kterém mu sděluje, že viděla film „Život je krásný“, a že ji z toho až mrazilo a tyká mu. Doktorovi zemřela žena. Tvrdí mi, že je to pouze přátelský a profesní vztah a že s ním jinak nekomunikuje. Mladší syn by měl jít hrát hokej do města (asi 30 km vzdáleného), ze kterého je i doktor a manželka nechává rozhodnutí na mně. A ještě – je ráda, když jí píšu hezké zprávy, ale ona je psát nechce.

Nechci manželce sledovat mobil, ale jak se jinak dozvědět pravdu? Mám pocit, že pokud by šel syn hrát do tohoto města, byl by to pro mě dlouhodobě tak neudržitelný stres, že to nejsem schopen snést. Mám zjistit pravdu z výpisu z mobilu?

Děkuji, s úctou J.

(Dotaz 2054)

 


 

Dobrý den,

pokud jde o mě, doporučuji vám přestat manželce lustrovat telefon, je dospělá a má právo na své soukromí. Nakonec se to otočí proti vám, že jí nedůvěřujete, a ona třeba nebude chtít být s člověkem, který jí nevěří, čte si její konverzace a je vůči ní stále podezřívavý.

Jediná cesta, jak se dozvědět pravdu, je mluvit spolu upřímně a otevřeně,
‘nalít si čistého vína’. Vysvětlete své ženě, že od ní očekáváte a zasloužíte si pravdu, ať už je jakákoliv. To, že si s někým napíše, že viděla film, a že se jí líbil, ještě nemusí nic znamenat. Ale pokud mezi ní a zmíněným lékařem je něco víc, měl byste to vědět, abyste se podle toho mohl zařídit. Nutit nikoho do ničeho nemůžete, dokonce ani svou vlastní ženu. Ani do psaní hezkých zpráv, pokud to tak ona sama necítí.

Úplně nerozumím tomu, v čem je problém, pokud by syn začal hrát hokej ve městě, znamená to snad, že by se tam s ním manželka odstěhovala, pravidelně ho tam vozila na tréninky nebo co je ten důvod, co by vám přinesl tak obrovský stres?

Vsaďte na otevřený, upřímný rozhovor, v klidu, bez ublíženosti a obviňování. Je třeba zjistit, jestli se vaše představy o budoucím životě potkávají nebo vzdalují.

Přeji hodně štěstí

Jana Řehulková

 

P.S. Tento příběh a má odpověď je přirozeně jen malým střípkem toho, co dělat proto, aby vám bylo ve vztahu zase fajn. Podívejte se také na další příběhy vztahové poradny, zkuste bezplatný „7 denní vztahový restart“ a pokud by se vám hodila moje osobní či video/telefonická podpora, najdeme spolu nějaký volný termín a pustíme se do toho společně. Už na to nemusíte být sami.

Zkuste zdarma tento osvědčený „7denní vztahový restart“

7 kroků, které během 7 dnů oživí váš partnerský vztah. Zdarma. Emailem. Ihned.

Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Kontroluju manželce mobil, abych se ujistil, jestli je mi věrná 1
Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Kontroluju manželce mobil, abych se ujistil, jestli je mi věrná 2