Můj manžel má sedm let milenku, už jsme měli kolem toho mnohokrát debaty. Myslela jsem, že je už vše v pořádku, protože mě o tom ujišťoval, ale já teď v jeho telefonu zjistila, že jeho vztah s tou ženou stále trvá. Jsem úplně na dně. Nechci se prozradit s tím telefonem, ale jinak mu to nedokážu. Chová se ke mně jinak slušně, ale vlastně stále lže. Poradíte mi? Děkuji

Vendula

(Dotaz 2079)

 


 

Dobrý den, Vendulo,

chápu, že nechcete přiznat, že manželovi zasahujete do soukromí a kontrolujete mu telefon, ale myslím, že nemáte co ztratit. Ostatně, proto jste se nejspíš do toho telefonu podívala, abyste tu informaci měla.

Manžel vaše partnerské soukromí a intimitu vašeho vztahu svou dlouhodobou nevěrou přece narušuje mnohem víc. Přesněji – sedm let už je spíš paralelní vztah, než nevěra.

Nevím, jestli máte malé děti, ani jak přesně vypadá vaše manželské soužití. Ale lži a podvádění byste si určitě neměla nechat líbit. Je důležité, abyste si uvědomila svou hodnotu, úctu k sobě i ke svým hodnotám a připomněla si svá očekávání. Manžela klidně s informací z telefonu zkonfrontujte, popište mu, jak se cítíte, jak je těžké mu cokoliv věřit a promluvte si zcela otevřeně a upřímně o tom, co bude dál, co od manželství jeden u druhý očekáváte a jaké jsou vaše představy o dalším životě. Nezasloužíte si být podváděna a žít ve lži.

Samozřejmě, pokud to máte nastaveno tak, že jste připravena manželovi druhý vztah tolerovat a podvody a lži mu opakovaně odpouštět, pak je to také možnost a volba. Jen vy rozhodnete o tom, kde jsou hranice toho, co si necháte líbit a tolerovat.

Držím vám palce, ať se rozhodnete pro sebe co nejlépe.

Jana Řehulková

P.S. Tento příběh a má odpověď je přirozeně jen malým střípkem toho, co dělat proto, aby vám bylo ve vztahu zase fajn. Podívejte se také na další příběhy vztahové poradny, zkuste bezplatný „7 denní vztahový restart“ a pokud by se vám hodila moje osobní či video/telefonická podpora, najdeme spolu nějaký volný termín a pustíme se do toho společně. Už na to nemusíte být sami.

Zkuste zdarma tento osvědčený „7denní vztahový restart“

7 kroků, které během 7 dnů oživí váš partnerský vztah. Zdarma. Emailem. Ihned.

Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Manžel má sedm let paralelní vztah 1
Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Manžel má sedm let paralelní vztah 2