Dobrý den,

našla jsem vaši stránku na Facebooku. Dost mě to zaujalo, protože momentálně zažívám šílená muka.

Nemůžu jist, spát, pořád je mi zle. Před deseti měsíci jsem se dala dohromady s nádherným a hodným klukem. No, hned ‘ze startu’ mě podvedl a já se s ním rozešla. Jenomže on toho litoval a mně chyběl. Tak jsme to slepili dohromady, ale už jsem mu nevěřila. Často chodil pryč, prý ‘na pivo’.

Mám dvě děti s někým jiným. Poslední měsíce byly nádherné, po tom všem jsem byla konečně strašně šťastná, začala jsem mu věřit a plánovat s ním budoucnost. Bylo mi s ním opravdu krásně, vyhovoval mi úplně ve všem. Byl stejně šílený, veselý a akční jako já. A najednou minulý týden přišel s tím, že mě hrozně moc miluje, chtěl by se mnou být, ale že nezvládá život ve čtyřech, tedy společně s mými dětmi. Štve ho, že nemůžeme skoro nic podnikat, protože vše se točí kolem dětí.

Vůbec to nechápu, celou dobu s námi byl, všechno bylo hezké. A najednou tahle šílená rána a já jsem úplně ‘na prášky’. Pořád si říkám, že mi to za to nestojí, že na světě musí být chlap, který mě bude brát i s dětmi. Ale já miluju jeho, strašně moc a mám pocit, že to prostě nezvládnu.

Děkuji za váš čas. Lenka

(Dotaz 2028)

 


 

Milá Lenko,

je mi líto, že se trápíte a je vám tak moc zle. Zamilovanost si s námi umí docela zákeřně zahrávat, natož nešťastná láska.

Píšete, jak je váš přítel úžasný, hodný, jak vás miluje… a přitom vás hned na začátku vašeho vztahu podvedl a tak krátce po sblížení následoval rozchod. Když jste to dali dohromady znovu, vztah byl již poznamenán vaší nedůvěrou k němu. Takže těch nádherných měsíců, které tak barvitě líčíte, nebylo zase až tak moc, jestli dobře počítám.

To, co vás spojuje, a co ho na vás nejspíš přitahuje, je určitá nevázanost, bezstarostnost a akčnost. Přítel je nejspíš svobodný a chce si zřejmě ‘užívat života’. Podle jeho měřítek to užívání může mít různé podoby, jak už ukázal.

A vy jste teď na prvním místě máma. Tím nechci říct, že byste nemohla mít partnera a žít ve vztahu. Ale vaše děti vás potřebují, jsou na vás závislé, potřebují klidné a bezpečné zázemí s milující maminkou. Neupírám vám právo na skvělý vztah a naplněný život, jen apeluji na vaši mateřskou zodpovědnost.

Přítel velmi dobře od začátku ví, že máte děti a je jasné, že je nemůžete nikam odložit. To, že není připraven na roli otce nebo alespoň partnera svobodné matky s dětmi, ho podle mě jako vašeho partnera značně limituje. Nemá to řešení. Tedy minimálně ne takové, jaké byste si přála.

Moc vám přeji, abyste si srovnala žebříček hodnot a snažila se soustředit na sebe a na děti. A ačkoliv vám to teď připadá nemožné, jistě se časem objeví někdo stejně atraktivní, kdo bude mít rád vás i vaše děti, které k vám přece neoddělitelně patří.

A tu vaši momentálně tak bolavou a rozčarovanou dušičku může zahojit jedině čas.

Přeji vám, ať k vám co nejdřív lépe a ať se dokážete na celou situaci podívat s nadhledem.

Jana Řehulková

P.S. Tento příběh a má odpověď je přirozeně jen malým střípkem toho, co dělat proto, aby vám bylo ve vztahu zase fajn. Podívejte se také na další příběhy vztahové poradny, zkuste bezplatný „7 denní vztahový restart“ a pokud by se vám hodila moje osobní či video/telefonická podpora, najdeme spolu nějaký volný termín a pustíme se do toho společně. Už na to nemusíte být sami.

Zkuste zdarma tento osvědčený „7denní vztahový restart“

7 kroků, které během 7 dnů oživí váš partnerský vztah. Zdarma. Emailem. Ihned.

Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Milujeme se, ale nechce žít s mými dětmi 1
Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Milujeme se, ale nechce žít s mými dětmi 2