Dobrý den.

S manželkou jsme spolu pět let a máme spolu tříletou dceru. Asi rok a půl máme velkou krizi. V podstatě každá věc končila hádkou.

S mou výbušnou povahou to opravdu nebylo lehké ustát. Manželce nejvíce vadil můj nezájem a právě ta výbušnost. Snažil jsem se s ní o problémech mluvit a najít kompromis, ale bez úspěchu. Asi měsíc zpět mi řekla, že mě nemiluje a tak jsem odešel. Nerozešli jsme se, nevyhodila mě, jen jsem odešel na pár dní, aby se trochu i pročistil vzduch. Objednal jsem se k psychiatričce, abych začal řešit svou výbušnost. Po 14 dnech jsem ženě zavolal, že bez malé nechci být a že mi trhá srdce, když pláče pokaždé, když odcházím. Mezitím jsme byli v takovém omezeném kontaktu, že jsem vždy zavolal, jak se mají apod. Nebo jsem přišel za malou a byl “doma”.

Nechci se vracet do stejných kolejí, ve kterých jsem fungoval. Nejsem sice trpělivý člověk, ale jsem připraven čekat. Můžete mi prosím poradit, jak se chovat a hlavně jak udržet tvář, i když mě čeká pouze ignorace?

(Dotaz 2052)

 


 

Dobrý den,

děkuji za upřímnost, je dobře, že neházíte vinu jen na manželku a připouštíte, že zdrojem problémů byla vaše výbušnost a zřejmě i nedostatek zájmu, který jste manželce projevoval.

Asi se to v ní delší dobu skládalo a zřejmě její city vůči vám ochladly. Nevím, jestli jedna návštěva u psychiatra něco vyřešila, pokud řešíte nezvladatelnou výbušnost, chtělo by to asi delší a pravidelnou terapii u psychologa či psychoterapeuta. Po 14 dnech vaše žena nejspíš žádnou změnu ve vašem chování nezaznamenala.

Je důležité, abyste udržoval pravidelný kontakt s dcerou, aby se cítila v bezpečí a věděla, že za ní vždy přijdete a že ji milujete. Když vaše žena uvidí, že o dceru máte zájem, přicházíte za ní klidně a s úsměvem, jste trpělivý a nevyvoláváte žádný konflikt, možná bude ochotnější s vámi mluvit a probrat věci ohledně vašeho vztahu.

Držím vám palce a přeji hodně vnitřního klidu.

Jana Řehulková

 

P.S. Tento příběh a má odpověď je přirozeně jen malým střípkem toho, co dělat proto, aby vám bylo ve vztahu zase fajn. Podívejte se také na další příběhy vztahové poradny, zkuste bezplatný „7 denní vztahový restart“ a pokud by se vám hodila moje osobní či video/telefonická podpora, najdeme spolu nějaký volný termín a pustíme se do toho společně. Už na to nemusíte být sami.

Zkuste zdarma tento osvědčený „7denní vztahový restart“

7 kroků, které během 7 dnů oživí váš partnerský vztah. Zdarma. Emailem. Ihned.

Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Moje výbušnost manželku odradila a mně teď chybí dcera 1
Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Moje výbušnost manželku odradila a mně teď chybí dcera 2