Dobrý den,

byla jsem s přítelem asi čtyři roky, máme spolu tříletou dceru.

Asi před rokem začal pít, pomalu se to stupňovalo, až jednou opilý sedl za volant a naboural jiné auto. Od té doby má zákaz pití, ale při jedné další jeho opilecké tour přišel domů a agresivně mě napadl. Byl u toho i můj syn z předešlého manželství a můj otec, ten potom zavolal policii.

Od té havárie má přítel probační dohled. Měl ještě jeden incident s pitím, tím pádem má podruhé porušení podmínky. Potom se odstěhoval a dva měsíce byl pryč.

Teď je zpět, než prý si najde něco svého. Tak jsem mu slíbila, že tu může být, ale teď toho lituji. Zatím sice nepije, ale chce vše smazat jakoby nic a dát to dohromady. Zkouší vše, je strašně hodný, milý, ale to není on, vím, že to je jen aby dosáhl toho, co chce. Nevím, jak dál.

Alena

(Dotaz 2030)

 


 

Milá Aleno,

vypadá to, že ani skutečně vážné opatření nezastavilo vašeho přítele v nadměrné konzumaci alkoholu. Souhlasím, že asi nebyl nejlepší nápad nastěhovat si ho zpět domů, dokud problém není vyřešen. Obávám se, že pokud váš přítel neprojde protialkoholní léčbou, není příliš velká šance na pohodové a klidné soužití. Nejspíš je jen otázkou času, než nějaký moment u něj zase spustí další alkoholickou eskapádu.

Měla byste mu dát jasnou hranici, do kdy u vás může zůstat bydlet a na té trvat. Pokud bude v pořádku, ve vaší přítomnosti se může setkávat s dcerou, ale určitě by měl nastoupit léčbu, minimálně ambulantní.

Přeji vám hodně sil a pevné nervy.

Jana Řehulková

P.S. Tento příběh a má odpověď je přirozeně jen malým střípkem toho, co dělat proto, aby vám bylo ve vztahu zase fajn. Podívejte se také na další příběhy vztahové poradny, zkuste bezplatný „7 denní vztahový restart“ a pokud by se vám hodila moje osobní či video/telefonická podpora, najdeme spolu nějaký volný termín a pustíme se do toho společně. Už na to nemusíte být sami.

Zkuste zdarma tento osvědčený „7denní vztahový restart“

7 kroků, které během 7 dnů oživí váš partnerský vztah. Zdarma. Emailem. Ihned.

Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Opilý manžel naboural, napadl mě, má podmínku... mám ho nechat bydlet doma? 1
Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Opilý manžel naboural, napadl mě, má podmínku... mám ho nechat bydlet doma? 2