Hezký den,

žiju s partnerem rok ve společné domácnosti. Začátek byl krásný, ale poslední dobou jsem mu zcela lhostejná. Poslední dobou ho zajímají jen hry a pivo. Už mě ani neobejme, ani sexuální život už nemáme. Když si s ním chci o tom promluvit, tak mi řekne, že to chce čas, že na něho pořád tlačím. Teď už spolu ale ani nemluvíme, chodíme kolem sebe jako cizí. Někdy mi to připadá, jako bychom byli jen spolubydlící. Řekla jsem mu, že takhle to dál nejde, ale zdá se, že už je mu v podstatě úplně jedno, co říkám. Někdy bych ten vztah už nejraději ukončila, jen mě to hodně trápí. Děkuji moc.

Veronika

(Dotaz 2014)

 


 

Milá Veroniko,

v podstatě jste zrekapitulovala všechny důvody, proč ve vztahu nepokračovat. Pokud zmizela vzájemná blízkost a intimita, zájem jednoho o druhého, společně strávený čas, komunikace, společné sdílení… co by vás ve vztahu mělo ještě dál držet? Vaše pokusy o rozhovor a řešení stávající situace partner odmítá, v podstatě vás ignoruje a těžko ho přesvědčíte, aby se změnil. Takže budete svůj přístup nejspíš muset změnit vy a rozhodnout se, jak s touto situací naložíte.

Přeji vám hodně štěstí a sil

Jana Řehulková

P.S. Tento příběh a má odpověď je přirozeně jen malým střípkem toho, co dělat proto, aby vám bylo ve vztahu zase fajn. Podívejte se také na další příběhy vztahové poradny, zkuste bezplatný „7 denní vztahový restart“ a pokud by se vám hodila moje osobní či video/telefonická podpora, najdeme spolu nějaký volný termín a pustíme se do toho společně. Už na to nemusíte být sami.

Zkuste zdarma tento osvědčený „7denní vztahový restart“

7 kroků, které během 7 dnů oživí váš partnerský vztah. Zdarma. Emailem. Ihned.

Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Partner o mě nemá zájem, cítím se jako spolubydlící 1
Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Partner o mě nemá zájem, cítím se jako spolubydlící 2