Dobrý večer.

Už něco přes půl roku se trápím s přítelem. Začalo to tím, že si začal psát s jednou holkou. Hned na začátku mu psala, jak moc ho chce, a že na něj nemůže zapomenout. Po obrovské hádce to na chvíli ustalo… a pak znovu. Slečna mu dokonce začala posílat svoje nahé fotky. Znovu jsem udělala kravál a už to vypadalo, že bude rozchod. Asi před měsícem si začal psát s jinou slečnou. A když jsem našla, co si psali, úplně mě to odrovnalo. Že on ji miluje a veškeré jeho myšlenky patří jen jí. Taky že je se mnou kvůli dětem a protože jsem mu hodně pomohla v těžkých chvílích. Když jsem se ho na to ptala, opět po bouřlivé hádce, všechno popřel s tím, že to byla jen hra. Se slečnou sem se sešla na kávu a domluvily jsme se na něj. Tak jí pak přiznal, že srdce mu říká, ať jde za ní, ale rozum, ať zůstane se mnou. Mně znovu vše popřel, dokonce, i když mi přeposlala jejich konverzaci. Nato to s ním úplně utnula, asi jí tím ublížil. Jenže jak mu mám teď věřit? Že nebude zase jiná, že si nebudou psát? Dá se vztah po tady tom zachránit? Trápím mě to a teď momentálně si nedokážu představit od něj odejít. Předem děkuji.

Romana

(Dotaz 2021)

 


 

Milá Romano,

chápu, že je těžké opustit někoho, koho máte ráda a s kým je vám dobře. Podle toho, co píšete, to ale vypadá, že váš přítel to bude mít vždycky rozehráno na více stran a všem bude lhát a manipulovat s nimi až do té chvíle, než spadne klec (jako např. když jste se domluvily a vyměnily si informace s tou druhou slečnou). A pak přijde jakože ‘se srdcem na dlani’, chvíli se bude snažit a až se situace uklidní, hra může pokračovat. Pro něj. A na vás je, jestli s ním tuhle hru chcete hrát a kam až sahá vaše tolerance.

Přeji vám sílu na správné rozhodnutí.

Jana Řehulková

P.S. Tento příběh a má odpověď je přirozeně jen malým střípkem toho, co dělat proto, aby vám bylo ve vztahu zase fajn. Podívejte se také na další příběhy vztahové poradny, zkuste bezplatný „7 denní vztahový restart“ a pokud by se vám hodila moje osobní či video/telefonická podpora, najdeme spolu nějaký volný termín a pustíme se do toho společně. Už na to nemusíte být sami.

Zkuste zdarma tento osvědčený „7denní vztahový restart“

7 kroků, které během 7 dnů oživí váš partnerský vztah. Zdarma. Emailem. Ihned.

Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Přítel si píše s jinou, že ji miluje, ale prý je to jen hra 1
Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Přítel si píše s jinou, že ji miluje, ale prý je to jen hra 2