Dobrý den,

potřebuji poradit ohledně mého vztahu s přítelem.

Jsme spolu tři roky, jemu je 45 let a mně 28. Máme spolu tříletého syna. Já si ale uvědomuju, že rodinu jsem vlastně nikdy nechtěla, když jsem otěhotněla, byla jsem nucena si dítě nechat a jako matka se necítím dodnes. S přítelem se často hádáme, máme na věci jiný názor. Mou nervozitu zvyšuje i to, že jsem čtyři roky doma, nemůžu si nikam vyrazit, mateřství mi ‘leze na mozek’.

Nyní jsme se přestěhovali do mého rodného města, kde bydlí i můj bývalý přítel. Začali jsme se spolu hodně vídat, už jsme měli i sex. Chtěl by, abychom šli s malým k němu, že se o nás postará. Je to skvělej kluk a já pořád nevím, jestli zůstat ve vztahu, který zřejmě za chvíli vyhasne úplně anebo odejít za mladším a ještě si užít života.

Mám ráda oba dva, ale k bývalému cítím něco víc. Děkuji za pomoc.

Jana

(Dotaz 2016)

 


 

Milá Jano,

mateřství a vztah s vaším starším přítelem vás evidentně nenaplňují podle vašich očekávání. Mateřská dovolená a péče o dítě zřejmě přinášejí jednostranné podněty a vy toužíte po větším naplnění. To se dá pochopit, ovšem to, co si zasluhuje pozornost je fakt, že se ve svém věku s tříletým synem stále necítíte jako máma. To považuji za hlubší problém a možná by si zasloužil pomoc odborníka.

Vaše dítě je na vás totiž stoprocentně závislé, miluje vás, přivedla jste ho na svět a jste jeho pevný bod v neznámém světě.

Pokud hádky a rozdílné názory nakonec povedou k rozchodu s vaším současným přítelem a především otcem Vašeho syna, měla byste dobře zvážit, co vás vlastně táhne k vašemu bývalému příteli. Upřímně si odpovězte na všechny důležité otázky. Co byl důvod vašeho tehdejšího rozchodu? Skutečně ho milujete nebo vás láká jen změna a povyražení? Bude se váš bývalý přítel s láskou starat o vašeho chlapečka? Bude mu dobrým tátou? Budete dobře fungovat jako rodina?

Může vás také zajímat:  Vztahová poradna: Během pauzy v našem vztahu si jinde pořídil dítě

Rozhodnutí je samozřejmě na vás, ale ať už se rozhodnete jakkoliv, mějte stále na mysli blaho a potřeby vašeho syna, určitě si zaslouží vyrůstat v bezpečném a láskyplném prostředí.

Přeji zdravý úsudek a správné rozhodnutí.

Jana Řehulková

 

O čem přemýšlíte o vašem vztahu k partnerovi, dětem, sourozencům, rodičům či kolegům v práci vy? Popište mi svou situaci v diskrétní vztahové poradně a společně najdeme cestu dál. Osobně, po telefonu či emailem.