Dobrý den,

potřebuji poradit ohledně mého vztahu s přítelem.

Jsme spolu tři roky, jemu je 45 let a mně 28. Máme spolu tříletého syna. Já si ale uvědomuju, že rodinu jsem vlastně nikdy nechtěla, když jsem otěhotněla, byla jsem nucena si dítě nechat a jako matka se necítím dodnes. S přítelem se často hádáme, máme na věci jiný názor. Mou nervozitu zvyšuje i to, že jsem čtyři roky doma, nemůžu si nikam vyrazit, mateřství mi ‘leze na mozek’.

Nyní jsme se přestěhovali do mého rodného města, kde bydlí i můj bývalý přítel. Začali jsme se spolu hodně vídat, už jsme měli i sex. Chtěl by, abychom šli s malým k němu, že se o nás postará. Je to skvělej kluk a já pořád nevím, jestli zůstat ve vztahu, který zřejmě za chvíli vyhasne úplně anebo odejít za mladším a ještě si užít života.

Mám ráda oba dva, ale k bývalému cítím něco víc. Děkuji za pomoc.

Jana

(Dotaz 2016)

 


 

Milá Jano,

mateřství a vztah s vaším starším přítelem vás evidentně nenaplňují podle vašich očekávání. Mateřská dovolená a péče o dítě zřejmě přinášejí jednostranné podněty a vy toužíte po větším naplnění. To se dá pochopit, ovšem to, co si zasluhuje pozornost je fakt, že se ve svém věku s tříletým synem stále necítíte jako máma. To považuji za hlubší problém a možná by si zasloužil pomoc odborníka.

Vaše dítě je na vás totiž stoprocentně závislé, miluje vás, přivedla jste ho na svět a jste jeho pevný bod v neznámém světě.

Pokud hádky a rozdílné názory nakonec povedou k rozchodu s vaším současným přítelem a především otcem Vašeho syna, měla byste dobře zvážit, co vás vlastně táhne k vašemu bývalému příteli. Upřímně si odpovězte na všechny důležité otázky. Co byl důvod vašeho tehdejšího rozchodu? Skutečně ho milujete nebo vás láká jen změna a povyražení? Bude se váš bývalý přítel s láskou starat o vašeho chlapečka? Bude mu dobrým tátou? Budete dobře fungovat jako rodina?

Rozhodnutí je samozřejmě na vás, ale ať už se rozhodnete jakkoliv, mějte stále na mysli blaho a potřeby vašeho syna, určitě si zaslouží vyrůstat v bezpečném a láskyplném prostředí.

Přeji zdravý úsudek a správné rozhodnutí.

Jana Řehulková

P.S. Tento příběh a má odpověď je přirozeně jen malým střípkem toho, co dělat proto, aby vám bylo ve vztahu zase fajn. Podívejte se také na další příběhy vztahové poradny, zkuste bezplatný „7 denní vztahový restart“ a pokud by se vám hodila moje osobní či video/telefonická podpora, najdeme spolu nějaký volný termín a pustíme se do toho společně. Už na to nemusíte být sami.

Zkuste zdarma tento osvědčený „7denní vztahový restart“

7 kroků, které během 7 dnů oživí váš partnerský vztah. Zdarma. Emailem. Ihned.

Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Rodinu jsem nechtěla. Necítím se jako matka. Začala jsem si s bývalým. Mám opustit současného? 1
Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Rodinu jsem nechtěla. Necítím se jako matka. Začala jsem si s bývalým. Mám opustit současného? 2