Dobrý den.

Prožívám teď velkou lásku se ženatým mužem. Nic jsem neplánovala, prostě to přišlo, jak se říká blesk z čistého nebe. Sama jsem rozvedená, mám jedno dítě. Nad muži jsem zlomila hůl. Přitom jsem ještě mladá, řekla bych i hezká, muže si mohu vybírat. Slušně vydělávám, jsem tedy zabezpečena. Chyběla mi jen láska a ta bohužel přišla v této podobě.

On svou partnerku neopustí, takže musím opustit já jeho. Zkoušela jsem to několikrát, ale zatím to nejde. V noci nespím, mám deprese. Tak si říkám, jestli mám vytlouct klín klínem a najít si někoho perspektivního. Tohle byla strašná chyba, že jsem to nechala takhle dojít.

Mys Beznaděje

(Dotaz 2036)

 


 

Nevím, jak zní vaše otázka, protože jste vlastně situaci zanalyzovala a vyhodnotila sama. Stává se, že láska se neptá, a někdy nám pořádně zamotá hlavu a zkomplikuje život.

Ve váš prospěch hovoří, že jste realistka a víte, že váš přítel svou ženu neopustí. Rozhodně je to lepší, než kdybyste v sobě léta živila plané naděje a byla pořád ‘ta druhá’ a velmi často sama.

Vím, že to teď vypadá jako neřešitelná situace, ale čas stojí na vaší straně. Nevím, jestli je dobré vytloukat klín klínem a rychle si někoho najít, protože pokud budou vaše city stále u toho stávajícího, stejně to nebude fungovat a nebude to fér ani k novému příteli.

Spíš bych doporučovala co nejvíce se zaměstnat, vyplnit čas aktivitami, které vám nedovolí příliš přemýšlet. Věnujte se práci, svému dítěti, setkávejte se s přáteli, podnikejte výlety, dělejte věci, které máte ráda a které vás baví. Čím více volného času, tím více myšlenek.

A teprve až se přes to přenesete a znovu se svobodně nadechnete, můžete se porozhlédnout po perspektivním příteli.

Může vás také zajímat:  Vztahová poradna: Přítel mě večer miluje a druhý den chce žít sám, vůbec tomu nerozumím

Přeji vám hodně sil k správnému rozhodnutí.

Jana Řehulková

 

O čem přemýšlíte o vašem vztahu k partnerovi, dětem, sourozencům, rodičům či kolegům v práci vy? Popište mi svou situaci v diskrétní vztahové poradně a společně najdeme cestu dál. Osobně, po telefonu či emailem.