Dobrý den.

Prožívám teď velkou lásku se ženatým mužem. Nic jsem neplánovala, prostě to přišlo, jak se říká blesk z čistého nebe. Sama jsem rozvedená, mám jedno dítě. Nad muži jsem zlomila hůl. Přitom jsem ještě mladá, řekla bych i hezká, muže si mohu vybírat. Slušně vydělávám, jsem tedy zabezpečena. Chyběla mi jen láska a ta bohužel přišla v této podobě.

On svou partnerku neopustí, takže musím opustit já jeho. Zkoušela jsem to několikrát, ale zatím to nejde. V noci nespím, mám deprese. Tak si říkám, jestli mám vytlouct klín klínem a najít si někoho perspektivního. Tohle byla strašná chyba, že jsem to nechala takhle dojít.

Mys Beznaděje

(Dotaz 2036)

 


 

Nevím, jak zní vaše otázka, protože jste vlastně situaci zanalyzovala a vyhodnotila sama. Stává se, že láska se neptá, a někdy nám pořádně zamotá hlavu a zkomplikuje život.

Ve váš prospěch hovoří, že jste realistka a víte, že váš přítel svou ženu neopustí. Rozhodně je to lepší, než kdybyste v sobě léta živila plané naděje a byla pořád ‘ta druhá’ a velmi často sama.

Vím, že to teď vypadá jako neřešitelná situace, ale čas stojí na vaší straně. Nevím, jestli je dobré vytloukat klín klínem a rychle si někoho najít, protože pokud budou vaše city stále u toho stávajícího, stejně to nebude fungovat a nebude to fér ani k novému příteli.

Spíš bych doporučovala co nejvíce se zaměstnat, vyplnit čas aktivitami, které vám nedovolí příliš přemýšlet. Věnujte se práci, svému dítěti, setkávejte se s přáteli, podnikejte výlety, dělejte věci, které máte ráda a které vás baví. Čím více volného času, tím více myšlenek.

A teprve až se přes to přenesete a znovu se svobodně nadechnete, můžete se porozhlédnout po perspektivním příteli.

Přeji vám hodně sil k správnému rozhodnutí.

Jana Řehulková

P.S. Tento příběh a má odpověď je přirozeně jen malým střípkem toho, co dělat proto, aby vám bylo ve vztahu zase fajn. Podívejte se také na další příběhy vztahové poradny, zkuste bezplatný „7 denní vztahový restart“ a pokud by se vám hodila moje osobní či video/telefonická podpora, najdeme spolu nějaký volný termín a pustíme se do toho společně. Už na to nemusíte být sami.

Zkuste zdarma tento osvědčený „7denní vztahový restart“

7 kroků, které během 7 dnů oživí váš partnerský vztah. Zdarma. Emailem. Ihned.

Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Zamilovala jsem se do ženatého, byla to chyba 1
Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Zamilovala jsem se do ženatého, byla to chyba 2