Zdravím vás.

Jsme s přítelem spolu 4 roky, do toho máme spolu syna, kterému bude teď v září rok.

Jenže já se teď potýkam s tím, že skoro každou noc asi zhruba půl roku se mi zdá o bývalém partnerovi s tím, že se k sobě vracíme.

Ne a ne přestat a já pak na to celý den myslím, a když se s ním vidím, jelikož máme stejně kamarády, tak hned jsem z něj hotová, ale není to tak, že bych se do něj zamilovala nebo tak.

Už si moc nevím rady, co a tím snažím se mu vyhýbat zuby nehty, ale je to prostě už trochu na hlavu.

(Dotaz 2003)

 


 

Dobrý den,

nemám bohužel žádnou účinnou radu, jak ovládat a řídit své sny. Říká se, že sny jsou nezpracovaná realita. Je těžké posoudit, do jaké míry, ale jisté je, že si v nich s námi naše podvědomí zahrává.

Je zvláštní, že vaše sny se objevily krátce poté, co se vám narodil váš chlapeček. Nepíšete nic o tom, jaký je váš vztah s vaším přítelem, kolik je v něm romantiky, intimity, jak se k sobě chováte a jak trávíte čas i spolu s vaším synkem.

To všechno může hrát roli v tom, co se vám pak vkrádá do snů.

Doporučila bych vám, i s ohledem na to, že máte doma osmiměsíční miminko, abyste se skutečně bývalému příteli nějakou dobu důsledně vyhýbala a ani si s ním třeba nepsala, pokud to zvládnete. Sny spolu s fantazií a příležitostí k tomu mohou být někdy nebezpečné.

Snažte se vymyslet a naplnit hezké společné chvíle se svým přítelem. Vneste do vašeho vztahu více romantiky, možná i erotiky. Pokud na to bude váš partner pozitivně reagovat, naplní se i vaše touhy a potřeby a možná postupně zmizí i váš ex z vašich snů.

A když k tomu přidáte ještě mazlení a emoční naplnění s vaším miminkem a společné aktivity a čas strávený ve třech, celá vaše rodinka pohromadě, mohla by si dát říct i vaše hlava a posílat vám do snů filmy s jiným obsazením.

Jana Řehulková

P.S. Tento příběh a má odpověď je přirozeně jen malým střípkem toho, co dělat proto, aby vám bylo ve vztahu zase fajn. Podívejte se také na další příběhy vztahové poradny, zkuste bezplatný „7 denní vztahový restart“ a pokud by se vám hodila moje osobní či video/telefonická podpora, najdeme spolu nějaký volný termín a pustíme se do toho společně. Už na to nemusíte být sami.

Zkuste zdarma tento osvědčený „7denní vztahový restart“

7 kroků, které během 7 dnů oživí váš partnerský vztah. Zdarma. Emailem. Ihned.

Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Sním o bývalém, i když mám nového a s ním ročního syna 1
Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Sním o bývalém, i když mám nového a s ním ročního syna 2