Dobrý den,

jsem s přítelem rok a měli jsme hezký vztah. Ovšem párkrát jsme se pohádali a v něm ty hádky nechaly šrámy. Hádky byly z 99% kvůli mé chorobné žárlivosti, na které jsem již začala pracovat. Přítel mi řekl, že se chce rozejít, ale stále spolu bydlíme. Oba dva nemáme kam jít. První týden jsme se spolu skoro nebavili, ale teď se komunikace zlepšila. Ovšem přítel mi naposledy řekl, že vztah lepit nechce.

Já se snažím dělat hodně věcí proto, abych v něm opět probudila lásku. Mé city k němu se nezměnily, spíše se mi potvrdily. Dával mi najevo, jak to má v sobě uzavřené, ale teď, z ničeho nic, mám snídani na stole, když neví s kým o víkendu budu, tak je z toho nesvůj a celkově mi přijde, že jeho přístup ke mně se zlepšil. Já se opravdu snažím na sobě pracovat, chci mu ukázat, že za to, abychom to ještě zkusili, stojím. Když jdu domů z práce ve stejnou dobu jako on, tak mě čeká před vchodem. Říkám si, že kdyby to měl v sobě tak uzavřené, tak přeci takové věci nedělá. Každopádně si teď držím odstup a snažím se věnovat sama sobě s tím, že se ho na nic neptám, nekontroluji apod. Ráda bych se zeptala, zda máte s takovou situací zkušenost, když dva spolu bydlí a jeden se hodně snaží. Rozhodnutí si prý dobře promyslel, ale i tak to na mě působí, že je to spíše z trucu. V našem vztahu nebyly žádné problémy, jen pár hádek, které se přeci dají zlepšit. Ráda bych se zeptala, zda si myslíte, že je nějaká šance na návrat do vztahu. Možná ani ne tak návrat (lepení) jako nějaký reset a začít znova bez chyb.

Přítel je Štír a četla jsem, že s nimi je to těžké. Víte jak to je, naděje umírá poslední, ale já nevím, zda ta gesta co dělá, mohu považovat za důkaz naděje. Teď budeme 4 dny bez sebe a ani mi nepíše. Logicky mu nechci psát první, ale mám strach, že se opravdu neozve. Před tím, než odjel k rodině, jsme se rozloučili hezky slovně a jak říkám, “myslím na něj s láskou”. Opravdu pro mě moc znamená, vyhledala jsem odbornou pomoc na posílení sebevědomí a odblokování negativních myšlenek, abych ho mohla k sobě přitáhnout svou pozitivní energií, která ho bude dobíjet stejně jako dříve. Budu moc ráda za vaše rady či podporu.

Za všechny své chyby jsem se mu samozřejmě omluvila a nasypala si popel na hlavu, hlavně si všechny chyby přiznávám a uvědomuji si je. Pracuji na tom, aby se neopakovaly. Nepřeji si nic jiného, než aby se vztah mezi námi napravil. Ale nevím, co mám dělat, když mi naposledy řekl, že nic lepit nechce a pak jsem měla na stole snídani.

Krásný den, A.

(Dotaz 2089)


 

Poslechněte si mou odpověď zde…

 

Jana Řehulková

P.S. Tento příběh a má odpověď je přirozeně jen malým střípkem toho, co dělat proto, aby vám bylo ve vztahu zase fajn. Podívejte se také na další příběhy vztahové poradny, zkuste bezplatný „7 denní vztahový restart“ a pokud by se vám hodila moje osobní či video/telefonická podpora, najdeme spolu nějaký volný termín a pustíme se do toho společně. Už na to nemusíte být sami.

Zkuste zdarma tento osvědčený „7denní vztahový restart“

7 kroků, které během 7 dnů oživí váš partnerský vztah. Zdarma. Emailem. Ihned.

 

Mohlo by vás zajímat...