Dobrý den,

zakrátko porodím holčičku, kterou čekáme s mým partnerem. Bojuji ale s pocity závislosti na něm, chci s ním dělat věci, sdělovat si vzájemně zážitky a pocity, přála bych si, aby na moje pocity reagoval, aby projevoval zájem. Trápí mě, že ví, že potřebuji sex víc, než on, ale nic s tím nedělá. Ztrácím pak víru, jestli mě opravdu má rád, jak říká.

Nebo se často ptá, jestli má jít za kamarády nebo budeme spolu a pokud mu neřeknu jednoznačně “buďme spolu”, což mi není příjemné, jde za kamarády a já zůstanu v samotě, kterou jsem si byla nucena sama vybrat. Ale nemám radost ze společného času, když se pro něj nerozhodne on sám, což partner nechápe. Sice projevuje snahu a občas se zajímá, ale většinou reaguje mlčením/útěkem/ignorováním mých pocitů.

Má hodně zájmů a je společenský, zatímco já se do společnosti spíš nutím a nemám žádnou velkou radost, když navrhne, že někoho navštívíme. Před vztahem jsem byla společenská, vůbec to nechápu. Já jsem na rozdíl od partnera nikdy zájmy neměla, nic mě zase tolik neláká, ale nenudím se, spíš mám přes den pocit, že nestíhám. Vidím ženy, které se nenechají reakcí muže ovládat a žijí si své štěstí a přitom svého muže milují a touží po něm i fyzicky.

Nechápu, jak mohou žít ve vztahu s partnerem, se kterým se vzájemně nesvěřují, já bych to neuměla, vždy všechno vysype hned. Neumím si to vůbec představit, ale chtěla bych to umět, proč to jiným jde a mně ne?

(Dotaz 2083)


 

Poslechněte si mou odpověď zde…

 

Jana Řehulková

P.S. Tento příběh a má odpověď je přirozeně jen malým střípkem toho, co dělat proto, aby vám bylo ve vztahu zase fajn. Podívejte se také na další příběhy vztahové poradny, zkuste bezplatný „7 denní vztahový restart“ a pokud by se vám hodila moje osobní či video/telefonická podpora, najdeme spolu nějaký volný termín a pustíme se do toho společně. Už na to nemusíte být sami.

Zkuste zdarma tento osvědčený „7denní vztahový restart“

7 kroků, které během 7 dnů oživí váš partnerský vztah. Zdarma. Emailem. Ihned.

Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Chci, aby se mnou partner sdílel úplně všechno a mám pocit, že mě nemiluje, když si vybere kamarády místo času se mnou 1
Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Chci, aby se mnou partner sdílel úplně všechno a mám pocit, že mě nemiluje, když si vybere kamarády místo času se mnou 2