Přítel sázel už, když jsme se poznali, ale nepřisuzovala jsem tomu na začátku takovou váhu. Teď kvůli sázení dluží už milion a půl. Tvrdí, že nyní už nesází, a že už rok a půl postupně svůj dluh splácí. Věřím mu, že se z toho ponaučil a vše nakonec splatí. Ostatní mi ale říkají, že od něj mám jít rychle pryč. Jako partner mi vyhovuje. Žijeme spolu už 5 let.

(Dotaz 2024)

 


 

Dobrý den,

jakákoliv závislost je složitá věc a závislí lidé často bývají přeborníky ve lžích a výmyslech. Na druhou stranu, každý si zaslouží druhou šanci a pokud váš přítel skutečně už rok a půl od sázení ‘abstinuje’ a postupně splácí své (obrovské) závazky, není důvod, aby tu šanci od vás nedostal.

Ale měla byste si to, co říká, nějak ověřit, zjistit, jestli ti, co vás varují před vztahem s ním, nemají třeba nějaké faktické informace, že skutečnost je jiná, než vám tvrdí přítel. ‘Důvěřuj, ale prověřuj’ v tomto případě platí dvojnásob!

Rozhodně ho nijak nesponzorujte a zatím možná ještě odložte případné plány na svatbu, než se jeho finanční situace zcela zpřehlední a vyčistí.

Přeji vám hodně štěstí.

Jana Řehulková

 

O čem přemýšlíte o vašem vztahu k partnerovi, dětem, sourozencům, rodičům či kolegům v práci vy? Popište mi svou situaci v diskrétní vztahové poradně a společně najdeme cestu dál. Osobně, po telefonu či emailem.

 

Může vás také zajímat:  Video: Kdy (ne)dělat ve vztahu radikální kroky a co předurčí, zda se změna podaří