Přítel sázel už, když jsme se poznali, ale nepřisuzovala jsem tomu na začátku takovou váhu. Teď kvůli sázení dluží už milion a půl. Tvrdí, že nyní už nesází, a že už rok a půl postupně svůj dluh splácí. Věřím mu, že se z toho ponaučil a vše nakonec splatí. Ostatní mi ale říkají, že od něj mám jít rychle pryč. Jako partner mi vyhovuje. Žijeme spolu už 5 let.

(Dotaz 2024)

 


 

Dobrý den,

jakákoliv závislost je složitá věc a závislí lidé často bývají přeborníky ve lžích a výmyslech. Na druhou stranu, každý si zaslouží druhou šanci a pokud váš přítel skutečně už rok a půl od sázení ‘abstinuje’ a postupně splácí své (obrovské) závazky, není důvod, aby tu šanci od vás nedostal.

Ale měla byste si to, co říká, nějak ověřit, zjistit, jestli ti, co vás varují před vztahem s ním, nemají třeba nějaké faktické informace, že skutečnost je jiná, než vám tvrdí přítel. ‘Důvěřuj, ale prověřuj’ v tomto případě platí dvojnásob!

Rozhodně ho nijak nesponzorujte a zatím možná ještě odložte případné plány na svatbu, než se jeho finanční situace zcela zpřehlední a vyčistí.

Přeji vám hodně štěstí.

Jana Řehulková

P.S. Tento příběh a má odpověď je přirozeně jen malým střípkem toho, co dělat proto, aby vám bylo ve vztahu zase fajn. Podívejte se také na další příběhy vztahové poradny, zkuste bezplatný „7 denní vztahový restart“ a pokud by se vám hodila moje osobní či video/telefonická podpora, najdeme spolu nějaký volný termín a pustíme se do toho společně. Už na to nemusíte být sami.

Zkuste zdarma tento osvědčený „7denní vztahový restart“

7 kroků, které během 7 dnů oživí váš partnerský vztah. Zdarma. Emailem. Ihned.

Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Prosázel milion a půl, můžu mu důvěřovat? 1
Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Prosázel milion a půl, můžu mu důvěřovat? 2