Dobrý den,

mám problém uvnitř sebe. Je to rok a půl, co se se mnou rozešel kluk a teď mám měsíc nového přítele a jsem s ním moc spokojená. Je to člověk, kterého jsem hledala. Nedávno se mi ale ozval bývalý přítel a mně je do breku, když ho vidím s novou přítelkyní. Neustále se mi vrací věci z minulosti. Nikdy bych se už k němu nevrátila, ale pořád mě mrzí, co se stalo. Jak to mám udělat, abych na něj navždy zapomněla, myslela na svého současného přítele a byla více šťastná?

Jana

(Dotaz 2048)

 


 

Milá Jano,

emoce si s námi občas hodně pohrávají a někdy trvá opravdu dlouho, než se vyléčíme z nešťastné lásky nebo z rozchodu. V tom případě je určitě účinné se s bývalým partnerem nestýkat a nekomunikovat a programově se vyhýbat všem možným kontaktům. A nechat čas, aby otupil hroty zraněním srdce a léčil a hojil a pomohl se přes rozchod přenést.

Pokud si najdete někoho dalšího v období, kdy ještě v sobě nemáte vše dořešeno a uzavřeno, může se stát, že myšlenky a vzpomínky se vám budou stále vracet a z úžasného nového přítele se stane pouhý ‘převozník’, který vás převeze přes útrapy rozchodu, ale váš vztah bude tak poznamenán vašimi návraty do minulosti, že se nerozvine do pevného partnerského svazku.

Pokud o nového přítele opravdu stojíte, ukončete všechny kontakty s bývalým, doslova se mu vyhýbejte a soustřeďte se na svůj nový vztah. Naplňte jej láskou, radostí, něžnostmi, poznáváním se navzájem, ale hlavně spoustou společných aktivit a nových zážitků. Budujte spolu aktivně společný život a snažte se jej co nejvíc naplnit společnými prožitky. Ale nezapomínejte i na své vlastní věci, přátele a koníčky.

Přeji vám, ať se vám podaří to, oč budete usilovat.

Jana Řehulková

P.S. Tento příběh a má odpověď je přirozeně jen malým střípkem toho, co dělat proto, aby vám bylo ve vztahu zase fajn. Podívejte se také na další příběhy vztahové poradny, zkuste bezplatný „7 denní vztahový restart“ a pokud by se vám hodila moje osobní či video/telefonická podpora, najdeme spolu nějaký volný termín a pustíme se do toho společně. Už na to nemusíte být sami.

Zkuste zdarma tento osvědčený „7denní vztahový restart“

7 kroků, které během 7 dnů oživí váš partnerský vztah. Zdarma. Emailem. Ihned.

Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Jsem rok a půl po rozchodu, mám nového přítele , ale stále myslím na svého ex 1
Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Jsem rok a půl po rozchodu, mám nového přítele , ale stále myslím na svého ex 2