Dobrý den,

po skoro 5 letech prožíváme s mužem silnou krizi, která již delší dobu graduje a zhoršuje se. Nevím si už rady… myslím, že konflikty vznikají z neporozumění a nepochopení, ale nejhorší je, že už to nedokážeme zastavit a pracovat s tím. Máme spolu děti a navíc ještě čekáme prcka, takže rozhodně nechceme náš vztah ukončovat, ale neumíme si s tím už poradit. Připadá mi, že důvod ke konfliktu už je úplně cokoliv, třeba i ty děti. Už je u nás vážně problém si v klidu o čemkoliv promluvit, což nikdy dřív nebylo. Nevím, co s tím, bojím se, že to jeden z nás už neustojí a odejde.

(Dotaz 2019)

 


 

Dobrý den,

vypadá to, že jste překročili nějakou pomyslnou čáru a teď jste na sebe s manželem jednoduše alergičtí. Reagujete podrážděně a zřejmě chybí i ochota si naslouchat.

Bez komunikace se ale situace nevyřeší, pokud spolu nezačnete v klidu mluvit, nezjistíte, co za vaší krizí stojí.

Pokud spolu opravdu nedokážete mluvit a z každého rozhovoru je hádka a každé téma je spouštěč, pak bych se s ohledem na vaše děti přimlouvala, abyste vyhledali pomoc a navštívili ve vašem městě poradnu pro partnerské vztahy či poradnu pro rodinu, kde vám jistě pomohou situaci efektivně řešit a obnovit komunikaci mezi vámi.

Přeji hodně sil a trpělivosti

Jana Řehulková

 

O čem přemýšlíte o vašem vztahu k partnerovi, dětem, sourozencům, rodičům či kolegům v práci vy? Popište mi svou situaci v diskrétní vztahové poradně a společně najdeme cestu dál. Osobně, po telefonu či emailem.

 

 

Může vás také zajímat:  Vztahová poradna: Milujeme se, ale nechce žít s mými dětmi