Dobrý den,

po skoro 5 letech prožíváme s mužem silnou krizi, která již delší dobu graduje a zhoršuje se. Nevím si už rady… myslím, že konflikty vznikají z neporozumění a nepochopení, ale nejhorší je, že už to nedokážeme zastavit a pracovat s tím. Máme spolu děti a navíc ještě čekáme prcka, takže rozhodně nechceme náš vztah ukončovat, ale neumíme si s tím už poradit. Připadá mi, že důvod ke konfliktu už je úplně cokoliv, třeba i ty děti. Už je u nás vážně problém si v klidu o čemkoliv promluvit, což nikdy dřív nebylo. Nevím, co s tím, bojím se, že to jeden z nás už neustojí a odejde.

(Dotaz 2019)

 


 

Dobrý den,

vypadá to, že jste překročili nějakou pomyslnou čáru a teď jste na sebe s manželem jednoduše alergičtí. Reagujete podrážděně a zřejmě chybí i ochota si naslouchat.

Bez komunikace se ale situace nevyřeší, pokud spolu nezačnete v klidu mluvit, nezjistíte, co za vaší krizí stojí.

Pokud spolu opravdu nedokážete mluvit a z každého rozhovoru je hádka a každé téma je spouštěč, pak bych se s ohledem na vaše děti přimlouvala, abyste vyhledali pomoc a navštívili ve vašem městě poradnu pro partnerské vztahy či poradnu pro rodinu, kde vám jistě pomohou situaci efektivně řešit a obnovit komunikaci mezi vámi.

Přeji hodně sil a trpělivosti

Jana Řehulková

P.S. Tento příběh a má odpověď je přirozeně jen malým střípkem toho, co dělat proto, aby vám bylo ve vztahu zase fajn. Podívejte se také na další příběhy vztahové poradny, zkuste bezplatný „7 denní vztahový restart“ a pokud by se vám hodila moje osobní či video/telefonická podpora, najdeme spolu nějaký volný termín a pustíme se do toho společně. Už na to nemusíte být sami.

Zkuste zdarma tento osvědčený „7denní vztahový restart“

7 kroků, které během 7 dnů oživí váš partnerský vztah. Zdarma. Emailem. Ihned.

Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: O všem se hádáme, máme problém o čemkoliv mluvit v klidu 1
Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: O všem se hádáme, máme problém o čemkoliv mluvit v klidu 2