Dobrý den,

s partnerem jsme spolu 3,5 roku. Od začátku vztahu jsme měli nějaké problémy, vždy něco z jeho strany.

Nejprve mi sdělil, že není zamilovaný, prý nikdy nikoho nemiloval. To se prý ale postupně změnilo. Pak přišla taková odloučení, vždy na 3-4 dny, s tím, že má deprese a přešla ho chuť ve vztahu pokračovat, ale že v žádném případě o mě nechce přijít. Pak praskla jeho první nevěra, kdy mě paní sama kontaktovala, zapíral i přesto, že jsem měla důkazy (jeho ofocenou konverzaci), přesto jsem mu ji odpustila.

Takhle to bylo ještě jednou a pak vím asi o sedmi ženách, které zval na kafe k němu domů. Nikdy se neměl ke společnému bydlení, teď tvrdí, že by možná i chtěl, ale že se neumím chovat, že to moje věčné podezírání a urážení je nesnesitelné, že si je vědom svých chyb a chápe mě, ale že má svědomí čisté. Takže stále bydlíme odděleně.

Na Facebooku mě měl dvakrát v přátelích, má všechny příspěvky a fotky zamknuté, abych je neviděla a kvůli komentářům, přidává si do přátel neznámé ženy, a když se ho zeptám, proč to dělá, stěžuje si, že ho ty ženské otravují, a že co je na tom, že jim přátelství klidně potvrdí, když jsou z úplně jiného města. Mě z přátel pokaždé odebral kvůli tomu, že prý lustruju jeho profil a hledám neustále nějaké “důkazy”.

Celých těch 3,5 let kdykoliv je u mě nebo jsme někde spolu, má svůj mobilní telefon v tichém režimu, displayem vždy dolů. Přesto mi tvrdí, jak moc mě miluje, a když mě náhle opustí kvůli mému údajnému ‘špatnému chování‘, vím už podle všeho, co s ním zažívám, že se stýká opět s nějakou ženou. Je to pro mě čím dál bolestivější, vůbec si neuvědomuje, jak moc mě to trápí a jak mi ubližuje. Nemám rodinu, nemám ani opravdové přátele, mám pouze devítiletého syna, který mi v tom moc nepomůže.

Míša

(Dotaz 2065)

 

Může vás také zajímat:  Vztahová poradna: Přítel neustále okukuje a hodnotí cizí ženy, cítím se ponížená

 

Milá Míšo,

čtu váš příběh už poněkolikáté a stále mě napadá ta stejná otázka: proč s ním jste? Ponižuje vás, nerespektuje vás, manipuluje s vámi, vyvolává ve vás pocity viny, lže vám a prokazatelně vás podvádí. A vy jste dopustila, aby se k vám takto choval. Vy jste mu to vlastně dovolila.

Tak ale fungující partnerský vztah rozhodně nevypadá. Doporučila bych vám, abyste se nenechala dále manipulovat, obviňovat a peskovat, ale aby jste váš vztah co nejdříve ukončila. Zasloužíte si něco mnohem lepšího a důstojnějšího. Opravdu výjimečně radím tak radikální krok, ale v tomto případě nevidím jinou možnost. Váš partner se nezmění a vy se budete trápit dál.

Zaměřte raději svou pozornost na svůj vlastní život a věnujte svou energii do sebe, do obnovy svého sebevědomí a sebeúcty. Věnujte svůj čas synovi, podnikejte s ním něco zábavného a zajímavého, taky si určitě přeje mít veselou a radostnou mámu. Začněte dělat věci, které vás těší, baví a naplňují. Choďte do přírody, cvičit, běhat, zajděte si do kina, přečtěte si hezkou knihu. Oslavte nějakou kamarádku, bývalou spolužačku, sousedku a snažte si najít i nové přátele. Investujte svou energii do věcí, které vám v životě dávají smysl a ne do patologického lháře, se kterým vás hezký život určitě nečeká.

Přeji vám hodně kuráže a síly udělat rozhodný krok.

Jana Řehulková

 

O čem přemýšlíte o vašem vztahu k partnerovi, dětem, sourozencům, rodičům či kolegům v práci vy? Popište mi svou situaci v diskrétní vztahové poradně a společně najdeme cestu dál. Osobně, po telefonu či emailem.