Dobrý den,

s partnerem jsme spolu 3,5 roku. Od začátku vztahu jsme měli nějaké problémy, vždy něco z jeho strany.

Nejprve mi sdělil, že není zamilovaný, prý nikdy nikoho nemiloval. To se prý ale postupně změnilo. Pak přišla taková odloučení, vždy na 3-4 dny, s tím, že má deprese a přešla ho chuť ve vztahu pokračovat, ale že v žádném případě o mě nechce přijít. Pak praskla jeho první nevěra, kdy mě paní sama kontaktovala, zapíral i přesto, že jsem měla důkazy (jeho ofocenou konverzaci), přesto jsem mu ji odpustila.

Takhle to bylo ještě jednou a pak vím asi o sedmi ženách, které zval na kafe k němu domů. Nikdy se neměl ke společnému bydlení, teď tvrdí, že by možná i chtěl, ale že se neumím chovat, že to moje věčné podezírání a urážení je nesnesitelné, že si je vědom svých chyb a chápe mě, ale že má svědomí čisté. Takže stále bydlíme odděleně.

Na Facebooku mě měl dvakrát v přátelích, má všechny příspěvky a fotky zamknuté, abych je neviděla a kvůli komentářům, přidává si do přátel neznámé ženy, a když se ho zeptám, proč to dělá, stěžuje si, že ho ty ženské otravují, a že co je na tom, že jim přátelství klidně potvrdí, když jsou z úplně jiného města. Mě z přátel pokaždé odebral kvůli tomu, že prý lustruju jeho profil a hledám neustále nějaké “důkazy”.

Celých těch 3,5 let kdykoliv je u mě nebo jsme někde spolu, má svůj mobilní telefon v tichém režimu, displayem vždy dolů. Přesto mi tvrdí, jak moc mě miluje, a když mě náhle opustí kvůli mému údajnému ‘špatnému chování‘, vím už podle všeho, co s ním zažívám, že se stýká opět s nějakou ženou. Je to pro mě čím dál bolestivější, vůbec si neuvědomuje, jak moc mě to trápí a jak mi ubližuje. Nemám rodinu, nemám ani opravdové přátele, mám pouze devítiletého syna, který mi v tom moc nepomůže.

Míša

(Dotaz 2065)

 


 

Milá Míšo,

čtu váš příběh už poněkolikáté a stále mě napadá ta stejná otázka: proč s ním jste? Ponižuje vás, nerespektuje vás, manipuluje s vámi, vyvolává ve vás pocity viny, lže vám a prokazatelně vás podvádí. A vy jste dopustila, aby se k vám takto choval. Vy jste mu to vlastně dovolila.

Tak ale fungující partnerský vztah rozhodně nevypadá. Doporučila bych vám, abyste se nenechala dále manipulovat, obviňovat a peskovat, ale aby jste váš vztah co nejdříve ukončila. Zasloužíte si něco mnohem lepšího a důstojnějšího. Opravdu výjimečně radím tak radikální krok, ale v tomto případě nevidím jinou možnost. Váš partner se nezmění a vy se budete trápit dál.

Zaměřte raději svou pozornost na svůj vlastní život a věnujte svou energii do sebe, do obnovy svého sebevědomí a sebeúcty. Věnujte svůj čas synovi, podnikejte s ním něco zábavného a zajímavého, taky si určitě přeje mít veselou a radostnou mámu. Začněte dělat věci, které vás těší, baví a naplňují. Choďte do přírody, cvičit, běhat, zajděte si do kina, přečtěte si hezkou knihu. Oslavte nějakou kamarádku, bývalou spolužačku, sousedku a snažte si najít i nové přátele. Investujte svou energii do věcí, které vám v životě dávají smysl a ne do patologického lháře, se kterým vás hezký život určitě nečeká.

Přeji vám hodně kuráže a síly udělat rozhodný krok.

Jana Řehulková

 

P.S. Tento příběh a má odpověď je přirozeně jen malým střípkem toho, co dělat proto, aby vám bylo ve vztahu zase fajn. Podívejte se také na další příběhy vztahové poradny, zkuste bezplatný „7 denní vztahový restart“ a pokud by se vám hodila moje osobní či video/telefonická podpora, najdeme spolu nějaký volný termín a pustíme se do toho společně. Už na to nemusíte být sami.

Zkuste zdarma tento osvědčený „7denní vztahový restart“

7 kroků, které během 7 dnů oživí váš partnerský vztah. Zdarma. Emailem. Ihned.

Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Partner mě podvádí, lže mi, ale mě obviňuje, že jsem nesnesitelná 1
Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Partner mě podvádí, lže mi, ale mě obviňuje, že jsem nesnesitelná 2