Můj přítel o mě bojoval několik měsíců, pak přišlo krásné období štěstí, procházky, zamilované zprávy, on bydlí se starým strejdou, já s maminkou a dcerou. Večer mi napíše, jak moc mě miluje a krásné sny a druhý den dopoledne, že chce být sám, bez důvodu a ani mi žádný nechce říci, tápu a utápím se v žalu, protože vlastně ani nevím proč, uvažovala jsem i o sebevraždě.

Petra

(Dotaz 2050)

 


 

Milá Petro,

samozřejmě netuším, co se vašemu příteli honí v hlavě a s jakými démony se potýká. Zmiňujete jen, co vám píše, ale mě by spíš zajímalo, jak spolu trávíte čas, jak si spolu povídáte a jak vypadá váš vztah ‘naživo’.

V každém případě byste si měli promluvit naprosto otevřeně a na rovinu a měla byste se přítele zeptat (a trvat na odpovědi), jak to s vámi teda vlastně má a jak váš vztah vnímá. Popište mu upřímně, co tyhle zvraty v jeho postoji s vámi dělají a jak se cítíte.

Zkuste se podívat na svou situaci s nadhledem, jestli člověk s tak nekonzistentním postojem stojí za to, abyste se pro něj tolik trápila. Já vím, že láska umí být krutá a je těžké si poručit, ale určitě chcete lásku, která bude opětovaná a muže, který vás bude milovat stále a ne jen večer. Který vám bude oporou a ve svých citech bude stabilní. Neodkládejte to, ať vás nemučí pochybnosti a nejistota nedohání k temným myšlenkám.

Jana Řehulková

 

P.S. Tento příběh a má odpověď je přirozeně jen malým střípkem toho, co dělat proto, aby vám bylo ve vztahu zase fajn. Podívejte se také na další příběhy vztahové poradny, zkuste bezplatný „7 denní vztahový restart“ a pokud by se vám hodila moje osobní či video/telefonická podpora, najdeme spolu nějaký volný termín a pustíme se do toho společně. Už na to nemusíte být sami.

Zkuste zdarma tento osvědčený „7denní vztahový restart“

7 kroků, které během 7 dnů oživí váš partnerský vztah. Zdarma. Emailem. Ihned.

Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Přítel mě večer miluje a druhý den chce žít sám, vůbec tomu nerozumím 1
Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Přítel mě večer miluje a druhý den chce žít sám, vůbec tomu nerozumím 2