Můj přítel o mě bojoval několik měsíců, pak přišlo krásné období štěstí, procházky, zamilované zprávy, on bydlí se starým strejdou, já s maminkou a dcerou. Večer mi napíše, jak moc mě miluje a krásné sny a druhý den dopoledne, že chce být sám, bez důvodu a ani mi žádný nechce říci, tápu a utápím se v žalu, protože vlastně ani nevím proč, uvažovala jsem i o sebevraždě.

Petra

(Dotaz 2050)

 


 

Milá Petro,

samozřejmě netuším, co se vašemu příteli honí v hlavě a s jakými démony se potýká. Zmiňujete jen, co vám píše, ale mě by spíš zajímalo, jak spolu trávíte čas, jak si spolu povídáte a jak vypadá váš vztah ‘naživo’.

V každém případě byste si měli promluvit naprosto otevřeně a na rovinu a měla byste se přítele zeptat (a trvat na odpovědi), jak to s vámi teda vlastně má a jak váš vztah vnímá. Popište mu upřímně, co tyhle zvraty v jeho postoji s vámi dělají a jak se cítíte.

Zkuste se podívat na svou situaci s nadhledem, jestli člověk s tak nekonzistentním postojem stojí za to, abyste se pro něj tolik trápila. Já vím, že láska umí být krutá a je těžké si poručit, ale určitě chcete lásku, která bude opětovaná a muže, který vás bude milovat stále a ne jen večer. Který vám bude oporou a ve svých citech bude stabilní. Neodkládejte to, ať vás nemučí pochybnosti a nejistota nedohání k temným myšlenkám.

Jana Řehulková

 

O čem přemýšlíte o vašem vztahu k partnerovi, dětem, sourozencům, rodičům či kolegům v práci vy? Popište mi svou situaci v diskrétní vztahové poradně a společně najdeme cestu dál. Osobně, po telefonu či emailem.

 

Může vás také zajímat:  Vztahová poradna: Vystavěli jsme vztah na rozpadu partnerovy rodiny a teď nás to dohání