Stále dokola máme s přítelem problém v partnerské komunikaci.

Když ho upozorním na něco, co mi vadí, nikdy mi nevyhoví. Poprosila jsem ho například, aby zhasnul lampičku v pokoji (mám ochrnutou zornici v levém oku a světlo mě bolí), řekl, že světlo je tlumené a že si vymýšlím. Řekla jsem mu, že je to od něj sobecké a znovu jsem ho slušně požádala. Při ‘sobecký’ se začal bránit a hádat.

Mnohokrát jsem mu vysvětlovala, že při hádce jsme v tom stejným dílem. Ale on má pocit, že já to vždy moje chyba a nechce slyšet, že jsme v tom oba dva. Byla jsem zrovna u něj v bytě a tak jsem šla domů. On odjel na chatu a řekl mi to, až když jsem mu volala, že mám pro něho věc, kterou jsem mu nesla na opravu.

Přemýšlím o rozchodu, nikdy jsem po něm nic nechtěla, útraty si platím sama a každý máme svůj byt, což je velká výhoda. Je mi 58 a příteli 68 let. Omluva z jeho strany nepřichází do úvahy. Je to ješitnost? Prostě tomu nerozumím, nijak ho neomezuji, může si dělat co chce. Děkuji za odpověď.

Ája

(Dotaz 2057)

 


 

Milá Ájo,

už jste velká holka, jistě s dostatkem zkušeností, abyste sama vyhodnotila, jestli se vám takový způsob vztahu líbí, vyhovuje vám a naplňuje vás. Zdá se, že váš přítel je tak trochu sobec, který si hlídá jen své pohodlí a komfort, nechce se v ničem přizpůsobit a nerespektuje vaše prosby a přání. A že vás ani nepozve v restauraci a vždy vás nechá zaplatit svou útratu? Takže není ani velkorysý, ani gentleman. Nepíšete, jestli je vám s přítelem dobře, podnikáte spolu nějaké zajímavé věci, jezdíte na výlety apod. Jestli zažívat i hezké chvíle nebo převažují dohady, nedorozumění a konflikty, příp. urážky a trucování.

Dejte na svůj instinkt a intuici a řiďte se tím, jak se ve vztahu s přítelem cítíte. Podle toho se rozhodněte, co dál.

Přeji vám moudré rozhodování.

Jana Řehulková

 

P.S. Tento příběh a má odpověď je přirozeně jen malým střípkem toho, co dělat proto, aby vám bylo ve vztahu zase fajn. Podívejte se také na další příběhy vztahové poradny, zkuste bezplatný „7 denní vztahový restart“ a pokud by se vám hodila moje osobní či video/telefonická podpora, najdeme spolu nějaký volný termín a pustíme se do toho společně. Už na to nemusíte být sami.

Zkuste zdarma tento osvědčený „7denní vztahový restart“

7 kroků, které během 7 dnů oživí váš partnerský vztah. Zdarma. Emailem. Ihned.

Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Přítel se stále hádá a ignoruje mé prosby 1
Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Přítel se stále hádá a ignoruje mé prosby 2