Dobrý den,

možná to pro někoho může být směšné, ale já jsem zoufalá. Jsem nejspíš přehnaně žárlivá.

Přítel je věčně na telefonu, Facebooku atd., pokaždé když mu pípne zpráva, tak ani neumím popsat, co se ve mně děje, mám prostě strach, že si s někým píše, protože náš vztah odstartoval také na zprávách.

Další věc je, že jsem se v životě už několikrát spálila, dokonce i on mě na začátku našeho vztahu zklamal. Zjistila jsem tehdy, že si píše s jinou a dá se říct, že všechny ty hezké zprávy co posílal mě, psal i jí. Pak se mi ke všemu přiznal, ale důvěra mezi námi už byla zničena. Možná proto ty obavy teď?

Bojuju sama se sebou, ale už to nezvládám. Měla bych se radovat ze života, z dětí, ale mně to prostě nejde. Vstávám se špatným pocitem, usínám se špatným pocitem.

Adéla

(Dotaz 2011)

 


 

Milá Adélo,

vaše pocity rozhodně nejsou směšné, protože důvěra ve vztahu je naprosto zásadní věc a bez ní jen těžko může jakýkoliv partnerský vztah a společné soužití fungovat.

Otázka je, co teď s tím, když jste už na začátku přehlédla jasné známky přítelovy promiskuity, snad zatím jen té korespondenční. Pokud na samém začátku vaší známosti vyznával lásku a posílal zamilované zprávy vám a v podstatě stejnou konverzaci vedl i s jinou ženou, není to asi úplně nejlepší start do nového vztahu.

Vaše žárlivost je tedy celkem pochopitelná a pokud vás tak sužuje, měla byste si s ním o tom co nejdříve promluvit. Popsat mu své pocity, vysvětlit, co to s vámi dělá, když v čase, kdy jste spolu, upřednostňuje sociální sítě a chatuje s jinými lidmi.

Pokud se o tom s vámi nebude chtít bavit a své aktivity na sociálních sítích neomezí, ani vás neuklidní informací, čeho se týkají, pokud se nebude chtít věnovat více vám a trávit s vámi aktivně čas, pak je na vás, jestli a jak dlouho vám takový vztah bude vyhovovat.

Samozřejmě, pokud byste mu dělala výstupy kvůli každé sms, která mu přijde, není to určitě taky v pořádku, ale pokud objektivně váš přítel žije život na sociálních sítích a možná v konverzacích s jinými ženami místo s vámi, nezbývá vám, než to společně probrat a nastavit si pravidla, která snad zabrání možné krizi.

Přeji vám hodně sil a chladnou hlavu

Jana Řehulková

P.S. Tento příběh a má odpověď je přirozeně jen malým střípkem toho, co dělat proto, aby vám bylo ve vztahu zase fajn. Podívejte se také na další příběhy vztahové poradny, zkuste bezplatný „7 denní vztahový restart“ a pokud by se vám hodila moje osobní či video/telefonická podpora, najdeme spolu nějaký volný termín a pustíme se do toho společně. Už na to nemusíte být sami.

Zkuste zdarma tento osvědčený „7denní vztahový restart“

7 kroků, které během 7 dnů oživí váš partnerský vztah. Zdarma. Emailem. Ihned.

 

 

Mohlo by vás zajímat...