Dobrý večer,

jsem rozvedená, s bývalým manželem máme osmiletou dceru, v péči ji mám po domluvě já. Manžel si našel přítelkyni, dříve na dceru neměli moc času, ale postupně se to naštěstí zlepšilo.

S jeho přítelkyní si nikdo nerozumí. Já se s tchýní navštěvuji, i s další manželovou rodinou jsme pořád v kontaktu, slavíme narozeniny apod. Myslím si, že ona na mě žárlí a začala dělat naschvály, navádí dceru i bývalého proti mně. Jasně vím, že s tím Vy nic dělat nemůžete, ale jedná se o jinou věc. Založila mé dceři Facebook a Instagram, s čímž já nesouhlasím, nechci, aby si ona na svém profilu zveřejňovala fotky naší dcery, aby ji označovala v příspěvcích apod. Když jsem ji o to slušně požádala, tak jenom schválně zveřejnila a označila naši dceru zase.

Můžu s tím něco dělat? Prosím poraďte mi, děkuji Vám velice za odpověď.

Kristýna

(Dotaz 2047)

 


 

Milá Kristýno,

je hezké, že udržujete pohodové vztahy s rodinou svého bývalého manžela. Určitě je to dobré i pro vaši dceru, že máte přátelské vztahy s její babičkou a širší rodinou. Na druhou stranu si umím představit, jak se asi cítí přítelkyně vašeho bývalého manžela, když v jeho rodině stále figurujete vy, účastníte se rodinných oslav apod. Myslím, že všem vztahům by pomohlo, kdybyste se pokusila s ní navázat příměří a snažila se s ní dobře vycházet. Neříkám, že z vás nutně musí být velké kamarádky, ale slušné vztahy a snaha o sblížení by pomohly jednak jí, aby se lépe cítila v manželově rodině a neměla pocit, že s vámi neustále musí soutěžit, ale určitě i vám, protože pokud spolu budete dobře vycházet, určitě bude víc ochotná respektovat vaše přání stran dcery. Pokud jde o sociální sítě a zveřejňování a označování vaší dcery, je to bez souhlasu rodičů protiprávní a mohla byste jistě získat jako matka nezletilé zákaz, aby v tom manželova přítelkyně nemohla dále pokračovat. Připadá mi ale snazší řešit celou situaci v klidu a po dobrém, už kvůli dceři. Zkuste požádat o pomoc exmanžela, promluvit si s ním a vysvětlete mu své důvody, snad bude v této věci s vámi zajedno a pomůže vám směrem ke své přítelkyni prosadit v této věci jasná pravidla.

Držím palce, abyste se všichni domluvili v klidu a bez schválností.

Jana Řehulková

P.S. Tento příběh a má odpověď je přirozeně jen malým střípkem toho, co dělat proto, aby vám bylo ve vztahu zase fajn. Podívejte se také na další příběhy vztahové poradny, zkuste bezplatný „7 denní vztahový restart“ a pokud by se vám hodila moje osobní či video/telefonická podpora, najdeme spolu nějaký volný termín a pustíme se do toho společně. Už na to nemusíte být sami.

Zkuste zdarma tento osvědčený „7denní vztahový restart“

7 kroků, které během 7 dnů oživí váš partnerský vztah. Zdarma. Emailem. Ihned.

Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Přítelkyně mého manžela zveřejňuje fotky naší osmileté dcery na sociálních sítích 1
Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Přítelkyně mého manžela zveřejňuje fotky naší osmileté dcery na sociálních sítích 2