Jsem se svým manželem 25 let a momentálně se smiřuji s jeho nevěrou a informací,  že mě miluje a chce se mnou zůstat.  Já jen potřebuji mít vedle člověka, u kterého jsem si jistá,  že mě miluje. Jsem nejistá a nevím, zda vydržet, či odejít.

Marta

(Dotaz 2007)

 


 

Milá Marto,

informací, které uvádíte je příliš málo na to, abych vám mohla objektivně poradit. Nevím, jaký byl váš vztah předtím, jak jste se v něm cítila milována a v bezpečí. Jestli jste s manželem byli parťáci, měli společné zájmy, děti, vnoučata… jaký byl váš rodinný život.

Nevím také, jestli to bylo manželovo první ‘uklouznutí’, jestli to byla jednorázová epizoda nebo paralelní vztah. Netuším, jestli si umíte po těch letech představit život bez něj a jste připravena udělat takové rozhodnutí.

V každém případě vám ale doporučuji po tolika letech společného soužití nic neuspěchat, odpovědět si na všechny tyto a spoustu dalších otázek, mluvit s ním o tom. Chybu může udělat každý a druhé šance jsou důležité. Pokud cítíte, že jste schopna manželovi odpustit, znovu začít důvěřovat a nebudete mu jeho selhání předhazovat po zbytek života, tak s tím odchodem příliš nespěchejte.

Držím vám palce a přeji hodně sil při pečlivém zvažování a ať už se rozhodnete jakkoliv, ať je to pro vás to nejlepší rozhodnutí.

Jana Řehulková

 

O čem přemýšlíte o vašem vztahu k partnerovi, dětem, sourozencům, rodičům či kolegům v práci vy? Popište mi svou situaci v diskrétní vztahové poradně a společně najdeme cestu dál. Osobně, po telefonu či emailem.

 

Může vás také zajímat:  Vztahová poradna: Překonali spolu těžkou nemoc a stejně se nevyhnuli nevěře