Zdravím Vás.

Vážím si vašich rad. Zamiloval jsem se do slečny, se kterou jsem kdysi chodil na základní školu. Dnes nám je oběma 20 let a poslední dobou jsme se začali vídat, je to na velmi dobré cestě. Jenže mí přátelé mi začali vyprávět, co všechno o ní nevím, jaká je ve skutečnosti, dokonce mi řekli o klucích, se kterými se vyspala a pak je nechala být. Jsou to důvěrné informace a já těmto lidem velmi věřím, ale kdykoli jsem s ní a přijde řeč na tohle téma, ona vše popírá. Víte, upřímně řečeno, nikdy jsem neměl nikoho tak rád, ale mám strach, že to, co mi bylo řečeno, je pravda. Říkali mi, že mi taková holka jako je ona nikdy nebude věrná. Já teď stojím před rozhodnutím, jestli s ní být nebo ne. Jsem z toho zmatený.

Jan

(Dotaz 2058)

 


 

Milý Honzo,

musíte se rozhodnout, jestli dáte na řeči ostatních nebo se rozhodnete věřit své přítelkyni. Já vím, říká se, že ‘není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu’, ale lepší je určitě mít vlastní zkušenost, než poslouchat drby a pomluvy.

Píšete, že jste se zamiloval, že je vše na dobré cestě a že nikoho jste ještě neměl tak rád. Tak proč byste se slečnou nemohl randit? Je vám dvacet, můžete tedy ještě pořád sbírat zkušenosti. Nezakládáte přece hned rodinu, nestavíte dům a nepořizujete si děti.

Udělejte si názor sám, na základě vlastní zkušenosti. Také se totiž říká, že ‘lepší je litovat toho, co jsme udělali, než toho, co jsme neudělali’.

Tak odvahu a poslouchejte svoje city.

Jana Řehulková

 

P.S. Tento příběh a má odpověď je přirozeně jen malým střípkem toho, co dělat proto, aby vám bylo ve vztahu zase fajn. Podívejte se také na další příběhy vztahové poradny, zkuste bezplatný „7 denní vztahový restart“ a pokud by se vám hodila moje osobní či video/telefonická podpora, najdeme spolu nějaký volný termín a pustíme se do toho společně. Už na to nemusíte být sami.

Zkuste zdarma tento osvědčený „7denní vztahový restart“

7 kroků, které během 7 dnů oživí váš partnerský vztah. Zdarma. Emailem. Ihned.

Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Zamiloval jsem se, ale lidé mi přítelkyni líčí v temných odstínech 1
Jana Řehulková: Vztahová poradna a průvodci pro spokojené manželství a vztahy - Vztahová poradna: Zamiloval jsem se, ale lidé mi přítelkyni líčí v temných odstínech 2