Warning: Undefined array key "file" in /www/doc/www.janarehulkova.cz/www/wp-includes/media.php on line 1734

Zkuste zdarma tento osvědčený „7denní vztahový restart“

7 kroků během 7 dnů oživí váš vztah. Zdarma. Emailem. Ihned.

arrow 181x68 red

Vrátit do vztahu zase důvěru, radost, klid a lásku? Najdeme tu cestu spolu...

jana rehulkova medialni vystoupeni

klikněte & začneme

Doma se hádáte?
Nebo na sebe zarputile mlčíte?
Nebo se ignorujete?
Ve vztahu vám to prostě skřípe?
A chcete, aby vám bylo líp?

Jste na správném místě 🏆.

Jako manželská poradkyně pomáhám párům, jako jste vy, navigovat těžkými časy a najít cesty, jak váš vztah oživit a posílit vaše vzájemné porozumění.

Nejste v tom sami: Každý vztah prochází turbulencemi.

Hádáme se.
Nemá o mě zájem.
Hledí furt jen do telefonu.
Je tvrdohlavý.
Pořád mi něco vyčítá.
Nechce se mnou spát.

To všechno jsou slova, která v poradně slýchám.

Po hádkách, vyčítání a nekonečných diskusí o těch samých problémech stále dokola se možná cítíte už vyčerpaní. Nevíte, jak dál. Ale chcete to změnit.

A právě v tom pomáhám párům po celé zemi.

Osobně v mé poradně v Olomouci. V Praze. Nebo online přes obrazovku počítače kdekoliv na světě.

Probíráme tu situaci a stav vztahu s každým z páru jak společně, tak individuálně.

Díváme se na to, jak to vidí jeden, jak ten druhý, hledáme společnou řeč, možnosti, řešení a řekneme si, co může váš vztah posunout dopředu... pokud chcete.

Dobrou zprávou je, že drtivá většina vztahových problémů se dá překonat... pokud je začneme řešit včas.

Na tento web jste totiž nenarazili náhodou:

Narazili jste na něj proto, že právě teď nastal ten čas, kdy s vaším vztahem chcete něco udělat. Protože cítíte, že když to tak půjde dál, skončí to špatně.

A společně té změny můžeme dosáhnout.

Do osobní nebo online poradny se můžete objednat hned teď.

Pokud se zatím nechcete nikomu svěřovat, doporučím vám svůj online videoprůvodce "Manželská záchranka: Konflikty a hádky". Na ten se můžete už teď začít dívat doma z vašeho počítače nebo telefonu.

A pokud se zatím jen rozhlížíte a hledáte inspiraci, jak se změnou ve vašem vztahu začít, koukněte v sekci videa na řadu tipů a doporučení, které jsem pro vás natočila.

Ať už se tedy potýkáte s problémy v komunikaci, důvěrou, nebo jinými výzvami, jsem zde, abych vám poskytla podporu a pomoc na vaší cestě ke zlepšení.

Věřím, že každý vztah má potenciál růst a zlepšovat se a jsem tu, abych vám v tom pomohla.

Každá cesta začíná prvním krokem a právě teď můžete udělat ten váš...

"Děkuji za záchranu manželství: Už jsme plánovali rozvod, ale pomohla jste nám z toho začarovaného kruhu křivd, ublížení a výčitek ven..."

"Náš vztah s manželem se začal kazit kvůli stavbě domu a současnému příchodu miminka na svět. Bylo to hodně náročné období, ale doufala jsem, že se to časem ustálí. Ovšem opak byl pravdou. Měli jsme čím dál méně času pro sebe a na budování vztahu. Samé starosti, povinnosti a nedorozumění. Hádky přicházely čím dál častěji a když už jsme dostavěli a mohli se radovat z nového bydlení, zjistili jsme, že se točíme v začarovaném kruhu minulých křivd, nastřádaných ublížení a výčitek, kdo toho kolik udělal, co kdo neudělal nebo udělal špatně. Došlo to až k absolutní nekomunikaci a plánování rozvodu.

Do poradny jsem zavolala s tím, že je to úplně to poslední, co ještě můžu pro záchranu našeho manželství udělat, ale už jsem v ni vlastně nevěřila. Domluvili jsme si první sezení, nejdříve pro každého z nás samostatně. Potom následovaly dvě společné návštěvy, kdy jsme s paní Řehulkovou začali prakticky řešit, jak z toho začarovaného kruhu ven.

K mému velkému překvapení (a ještě většímu manželovu) to zafungovalo úžasně a nečekaně rychle. Určitě tomu napomohl zejména citlivý přístup paní Řehulkové a její nezaujatý pohled na naši situaci. Postupně nám pomáhala se vymotat ze slepé uličky. Dávala nám oběma dostatek prostoru vyjádřit svůj názor, probrala s námi, co komu vadí, co od toho druhého očekáváme a co ve vztahu potřebujeme. Poradila, jak komunikovat lépe a pozitivněji a k čemu se nevracet, abychom se neustále netočili v kruhu.

Doporučení zafungovala vlastně už od prvního dne. Při druhém sezení jsme ještě doladili některé praktické detaily, na které jsme doma v mezičase od prvního setkání narazili… a teď, po třech měsících jsme fakticky bez hádek (pokud nepočítám půlminutovou výměnu názorů dvakrát do měsíce).

Každopádně bych podobnou pozitivní zkušenost doporučovala každému, kdo si myslí, že je ve vztahu na úplném dně a blížící se rozvod nebo rozchod je neodvratný. Může se totiž mýlit stejně, jako tehdy já. Stačilo opravdu jen pár hodin času a minimum peněz, které nás zachránily od krajního řešení, rozvodu, soudů a stresu dětí. Určitě stojí za to zkusit to a požádat o pomoc. Oba s manželem jsme jeli do poradny s tím, že si jen potvrdíme, že je to jasný konec. Ale paní Řehulková nás přesvědčila, že naděje umírá poslední, a že ztraceno je vše jen tehdy, pokud to sami vzdáme.

Ještě jednou moc děkuji za odbornou pomoc a záchranu manželství a vím, že kdyby se u nás v budoucnu  začaly případně vyskytovat nové problémy, určitě se znovu ozvu a nepodcením prevenci."


Martina, klientka vztahové poradny
další reference najdete zde

Neodkládejte to na zítra. To už může být pozdě...

Do mé osobní poradny často přicházejí páry v situaci, kdy spolu už skoro nemluví. Kdy jsou na sebe tak naštvaní, že toho druhého nemůžou "už ani dýchat". A kdy je ke zmeně a zlepšení jejich vztahu čeká složitá a dlouhá cesta. Hádky, konflikty, výčitky, sekýrování, mlčení a ignorování, které je do té situacie dovedlo, mohli přitom odbourat už v jejich zárodcích. Mohli se o tom, co jim na tom druhém vadí (či frustruje), pobavit bezbolestně. Mohli té změny, co si přejí, dosáhnout bez pláče, bez křiku a bez urážení se. Ale museli by přijít včas. Dřív, než je neustále handrkování nebo mlčení posune k hranici rozpadu. Právě teď máte šanci tomu zabránit. Stačí si zvolit, zda se do toho pustíme osobně nebo online. A společně to zvládneme. 

Zkuste zdarma tento osvědčený „7denní vztahový restart“

7 kroků, které během 7 dnů oživí váš partnerský vztah. Zdarma. Emailem. Ihned.

Co říkají klienti vztahové poradny

"Dává mi to sílu a naději do další fáze mého života..."

Děkuji. Jste naprosto na tom správném místě, protože vnímáte věci tak, jak ostatní ani nejsou schopni. A hlavně svými slovy dokážete dělat člověka lepším a nadějnějším. Děkuji za každé jedno slovo, opravdu to pro mě neuvěřitelně moc znamená a dává mi to sílu a naději do další fáze mého života. Velmi jste mi pomohla v nejhorších chvílích a několikrát mě neuvěřitelně povzbudila. Máte můj obrovský obdiv, dodáváte mi velkou motivaci k tomu, abych se v životě, v sebepoznání a vztazích posunula dopředu. Ještě jednou mockrát děkuji.

Andrea

klientka vztahové poradny

"Jsem vděčná, že jste mě přiměla k zamyšlení..."

Nemohu říct nic víc, než jedno velké děkuji. Ještě párkrát si vaši odpověď pozorně přečtu, abych ukotvila ta cenná doporučení. Máte neskutečnou schopnost vyjádřit, pojmenovat, sdělovat, citlivě motivovat… a jsem vděčná, že jste mě přiměla k zamyšlení. Opravdu ze srdce děkuji za vaši energii, čas, náhled, citlivou formulaci klíčových odrazových můstků… a v neposlední řadě za empatické souznění. Z mé strany velká úcta a respekt.

Ivana C.

klientka vtzahové poradny

"Určitě se budu řídit vaším doporučením..."

Děkuji moc za podporu, paní Řehulková, určitě se budu řídit vaším doporučením. Děláte moc záslužnou práci, tím, jak pomáháte lidem s těmito těžkostmi, které život přináší

Jana C.

klientka vztahové poradny

"...pomohla nám vcítit se do toho druhého, změnit úhel pohledu"

Včera jsme měli první on-line sezení s paní Mgr. Řehulkovou. Myslím si, že pro mnoho párů je to mnohem jednodušší na organizaci a psychicky přijatelnější, než někam docházet. Mohou být ve svém domově a cítit se lépe či bezpečněji, než v neznámém prostředí.

Už po pár minutách bylo jasné, že jsme si vybrali toho pravého člověka. Byli jsme zacykleni v problémech, které jsme sice uměli pojmenovat, ale i přes oboustrannou snahu nemohli najít správné východisko. Paní magistra nám už po chvíli nabídla jednoduché řešení, pomohla nám vcítit se do toho druhého, změnit úhel pohledu. Je to člověk s bohatou praxí, a proto umí téměř obratem „uhodit hřebíček na hlavičku“.  

Výhodou bylo, že jsme naši situaci začali řešit včas a že jsme měli velkou snahu náš vztah udržet/zlepšit. Po sezení partner přiznal, že před ním měl obavy, ale průběh a výsledek sezení předčil jeho očekávání. Za nás oba mohu jen a jen doporučit.

Irena H.

klientka vztahové poradny

Kdo může za to, že se váš vztah tak změnil
(a zda má ještě šanci)

Nejdříve vás uklidním:

To, že spolu už tolik nemluvíte, nespíte nebo si nepovídáte, není jen a pouze vaše chyba.

Na začátku jste totiž byli jen pro sebe. Všechno bylo snadné a v pohodě. A životní starosti byly daleko. Dnes máte mnohem víc povinností, starostí a zodpovědnosti. A protože nejste lehkomyslní a záleží vám na tom, aby se vám v životě, ve výchově, v práci a ve vztazích dařilo, musíte svou pozornost, zájem a energii dělit.

Na sebe a vašeho partnera vám tak už nezbývá tolik času, co dřív. Z vašich snů a přání se vám daří realizovat jen část. A místo toho, aby vám byl ten druhý zdrojem radosti a potěšení, je to naopak právě on či ona, čí chování vás frustruje:

  • Nepodporuje vás tolik, kolik potřebujete.
  • Nelíbí se vám, jak se k vám chová a jak na vás reaguje.
  • Necítíte se už tak propojeni, jako dřív.
  • A jak to ve vás trvale bublá, čím dál častěji to přeteče...

Z drobného opomenutí je najednou „problém“. Ze smíchu je pláč. A místo toho, abyste se na sebe těšili, se jeden či oba tomu druhému raději vyhýbáte.

Tou dobrou zprávou je, že s tím můžeme právě dnes ještě něco udělat. Tou špatnou ale je, že pokud se to ani nezkusíte změnit a bude to u vás takto pokračovat dál, časem nastane celkové odcizení...

Můžete váš vztah ještě zachránit... nebo je už pozdě?

Když nad dnešní situací u vás doma mávnete rukou s tím, že se to nějak zase samo utřepe, vyřeší a znovu bude fajn, otevřeně vám musím říct, že strkáte hlavu do písku: 

"Samo" se to sice změní... ale spíš k tomu horšímu.

Vašemu partnerovi začne být jedno, jak se cítíte a co prožíváte.
Stanete se pro něj pouhým „dodavatelem“ jídla, peněz, bydlení či sexu.
A i když se pak budete snažit váš vztah a vaše manželství napravit, třeba v nějaké manželské poradně, bude už pozdě.

Jak to vím?

Jako vztahová poradkyně se totiž každý týden ve své vztahové poradně právě s takovými páry, které doma už spolu nedokáží normálně mluvit a jen se dohadují, sekýrují, peskují a vzájemně obviňují.

V poradně jim sice ukazuji způsoby, jak to změnit.
Snažíme se to jejich domácí peklo společně zmírnit a napravit.
Ale smutnou realitou je, že toto všechno funguje jen do určitého bodu, který v každém vztahu či manželství hrozí...

... tzv. hranice rozpadu.

Hrozí i vám překročení hranice rozpadu?

Pět otázek, které odhalí, jak dalece je váš vztah a manželství ohroženo

1. Těšíte se z práce domů (A)... nebo se spíš obáváte, „co zase bude“ (B)?
2. Vybavíte si snadněji pět věcí, které máte na partnerovi rádi (A)... nebo spíš pět věcí, které vás štvou (B)?
3. Povídáte si každý den o tom, co kdo z vás zažil (A)... nebo se vaše komunikace omezila na nezbytné „technické“ záležitosti (B)?
4. Svěřujete se svému partnerovi (A)... nebo raději důležité věci proberete s někým jiným (B)?

Pokud jste odpověděli „B“ 3x nebo více, nemám pro vás dobrou zprávu: Když to nezastavíte, dnešní hádky a konflikty vaše manželství postupem času rozloží natolik, že se začne rozpadat.

Jakmile totiž hranici rozpadu ve vztahu překročíte, není už cesty zpět. V tu chvíli totiž jeden či druhý podvědomě snahu žít společně a pro toho druhého už vzdal. Dal z manželství tzv. „vnitřní výpověď“. A vlastně už jen přežívá, bez zájmu o toho druhého... do doby, než potká někoho jiného nebo se jednoho dne odstěhuje.

Když do mé manželské a vztahové poradny přijde pár v této rozpadové fázi, pomáhám jim situaci pochopit. Uvědomit si, co ještě mohou (a co už bohužel nemohou) udělat a napravit. A v duchu si zoufám „proč nepřišli dřív?“

Na těch párech, které přijdou včas, totiž vidím, jak se jim daří své problémy, hádky a konflikty dostat pod kontrolu a zvládnout. Jak se postupně vrací do doby, kdy se na sebe vzájemně těšili. Jak se zase cítí spolu, pochopeni a šťastní, že toho druhého vedle sebe mají.

A právě o to, zabránit zbytečným rozpadům manželství co nejvíce párům v ČR (a možná i tomu vašemu), se snažím...

Zkuste zdarma tento osvědčený „7denní vztahový restart“

7 kroků, které během 7 dnů oživí váš partnerský vztah. Zdarma. Emailem. Ihned.